Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tudnátok érveket, ellenérveket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok érveket, ellenérveket mondani a házasságra?

Figyelt kérdés
2020. jún. 11. 01:08
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
64%

Törvényesen is egymàs hozzàtartozói vagyunk.❤️ Nem pasim csajom kapcsolat, hanem komolyabb,felelősség! Jó érzés igazàn tartozni ahhoz akit szeretünk. Mondhatnàm hogy az ember ezt jobban àtgondolja, hogy meglépi- e, de sajnos nem, különben nem lenne annyi vàlàs, de az, hogy az emberek rosszul vàlasztanak, nem a hàzassàg intézményének a hibàja.


Ellenérvet nem tudok. Boldog hàzassàgban élünk. Én csak pozitívan élem meg, és a hàzastàrsam is. Tudni kell jól vàlasztani. Ennyi.


A hàzassàg nem pàrteràpia, nem gyógymód, pl egy alapból szar kapcsolatra. Nem ettől fog élethosszig tartani, àm egy boldog pàrkapcsolatot, akik szeretik tisztelik egymâst, törődnek egymàssal, tudnak kommunikàlni, összeillik a személyiségük és a szexualitàsuk, megkoronàz. ha erre a feleknek van igénye, és érettsége! Teljesen màs férjnek/ feleségnek lenni mint baràtnőnek/ baràtnak.


A pasid- csajod, hiàba élsz vele x évig, hivatalosan senkid, nem csalàdtag!

2020. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
37%

21.


"A pasid- csajod, hiàba élsz vele x évig, hivatalosan senkid, nem csalàdtag!"


Na igen, mert az igazi szép kapcsolat az amit igazolni kell egy a hatalomtól kapott papírral. Igazi bürokratikus hozzáállás.


Másrészt ez az utolsó mondat eléggé kiszúr a homoszexuális honfitársainkkal, mert ők össze se házasodhatnak, hiába lenne olyan jó házasságuk, mint egy hetero párnak.

2020. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
84%

Elég baj, hogy nem hàzasodhatnak. Sajnos eléggé elmaradott az orszàg:( , ilyen téren is. Alapvető jogot nem adnak meg embereknek. Szomorú és dühítő.


Papír? Ennyi erővel dobd ki a személyit is , az is csak egy papír amivel igazolnod kell magad a hatalom előtt. Gyenge szöveg.


Mi vàgytunk arra hogy hàzassàgban éljünk és kész. Nem, nem óhajtottam menni a divat utàn, mi szerint a hàzassàg szar, csak papír, stb stb. Akik ilyeneket puffogtatnak, többnyire szimplàn csak fosnak meglépni, mert nem az az ember van velük kapcsolatban aki mellett egy életre terveznének. És igen, a hàzastàrs csalàdtag, az épp aktuàlis csajod/ pasid nem az.

2020. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
68%

23.


És ha leélnek így 50 évet a halálukig élettársi kapcsolatban, akkor az "nem érvényes" szerelem, mert nem volt róla egy ilyen idétlen igazolásuk? Ne már. Rohadtul nem ezen múlik. Én nem értem a házasság lényegét ilyen téren, akik szerelmesek és összeillenek azok az "igazolás" nélkül is összeillenek, akik pedig nem - na ők már RÉGEN lejáratták a házasság fogalmát a szememben. És még mindig nem értem miért kell erről írásos igazolvány, kinek kell ezzel bizonygatni bármit is?

2020. jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
52%

Nem màsoknak igazolni. magunknak. Amúgy meg : tessék: én szerettem volna felvenni a vezetéknevét, és karikagyűrűt hordani, nem kamuból.

Màs meg milliókat költ az esküvőjére mert neki az a fontos. Mi 95 ezer ftból megoldottuk mert nem a puccparàdé és a magamutogatàs volt a lényeg.

Miért fàj neked hogy vannak akik vàgynak arra, hogy egymàs hàzastàrsai legyenek, és nem àllnak meg ott, hogy együtt éldegélnek? Ha ennyire hàzassàgellenes vagy, mit foglalkozol vele?

2020. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
81%

25.


A bajom ezzel az, hogy ki van kiáltva a házasság, mint "egyetlen helyes és igaz út" és mindenki aki nem így él az pedig rossz embernek. Te is erre utaltál az egyik előző válaszodban, hogy aki nem házasként él az "gyáva" meg ilyesmik, szóval mindenképpen valami negatívum. Ez egy szörnyen dogmatikus, bigott hozzáállás, hogy csak az a házasság jó, és mindenki aki mást választ az legalábbis valami bizarr különc vagy alapvetően rossz lelkületű személy lehet. Miért? Ez valami vallási vagy erkölcsi bigottság?


De még az utolsó bekezdésedben is rögtön belepakolsz egy olyan hangnemet, ami arra kíván utálni, hogy "házasság = helyes, erkölcsös" - "minden más = helytelen, erkölcstelen".


Mintha dédanyámat hallanám, az ő korosztálya volt ennyire bigott.

2020. jún. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
68%

Nem. A hàzassàg egyetlen, helyes és igazi út annak aki erre vàgyik. Kizàrólag azoknak. Ugyanis nem mindenkinek való. Annak aki fél elköteleződni, fél hogy nem tud csak úgy kilépni, nincs bizalma a pàrjàban, a kapcsolat tartóssàgàban, annak nem való.

Az pedig tény, hogy ez màsfajta felelősség, mint ha csak élsz valakivel. Ezen kàr vitatkozni. Törvényi, csalàdjogi vonatkozàsa van.

Semmi olyat nem írtam hogy akinek még 30-50-80 évesen is a baràtnője / pasija van, az rossz lenne. Ez is egy döntés. Nem akar + kontaktust az illető.

Viszont aki durvàn ellene van, tàmadja a hàzassàgot és a hàzasokat, minden szarnak elmondja, az igenis fél, ezért nem lépi meg. Több ilyen férfit is ismerek, akik rettegnek a hàzasságtól. Saját bevallàsuk szerint is. Félnek hogy megunjàk a nőt, hogy a csaj elhízik, vagy megcsalja őket, nem lesz szex, féltik a pénzecskéjüket stb. Vagyis nincs meg egy valamire való kapcsolat alapja sem. A bizalom.

Ha igazi a kapcsolat, ha valakit valóban szeretsz, és vele akarod leélni az életed, és ez kölcsönös, akkor ezen a köteléken a hàzassàgkötés nem fog rontani. Akkor meg mi akadàlya?

A félelem és a kapcsolatba vetett bizalom hiànya.


Te azt kérdezed minek hàzasodni?

Én meg azt mondom miért ne? Nem volt rà okom, hogy ne tegyem meg. Plàne nem kerestem kifogàsokat.

2020. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként a legjobb baràtaink sem hàzasok. Nincs velük semmi bajom csak mert 12 év utàn se hàzasok. De ők őszinték, és elmondtàk hogy nem merik bevàllalni a hàzassàgot, mert félnek az esetleges vàlàstól. Szeretik egymàst de nem esküdtek örök hűséget, mert nem biztosak abban, hogy 10 év múlva is így lesz.
2020. jún. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

27.


"Annak aki fél elköteleződni, fél hogy nem tud csak úgy kilépni, nincs bizalma a pàrjàban, a kapcsolat tartóssàgàban, annak nem való."


És már megint ez a sugalmazás, hogy "na, aki nem akar az csak félhet meg bizalmatlan vagy gyáva" - nem csak ez lehet az oka. Szerinted tényleg csak ez lehet az oka? Nem. Ez egy nagyon szűk látókörű felfogás, hogy csak tuti valami ilyen rossz dolog állhat mögötte, de attól még nagyon jó dolog az, hiszen ez alapvetően ez az egyetlen helyes út, és aki nem ezt választja az gyáva, rossz ember és erkölcstelen is, de legalábbis valamiféle eltévelyedett, aki így lemarad az egyetlen helyes úton történő megdicsőülésről.


"Törvényi, csalàdjogi vonatkozàsa van."


Na, már megint a régi lemez, hogy engedjük meg a hatalomnak, hogy beleszóljon az életünkbe, és erről még igazolásunk is legyen. De ez se jelent semmit, mennyiszer hallani olyan férjről vagy feleségről aki simán hagyta a csersavban a másikat baj esetén? Ezért egy hatalmas képmutatás ez. Nem lenne ezzel baj, csak valamiért már gyerekkorban verik bele az emberekbe, hogy ez a helyes, ez a szép, ez a természetes, és válaszd ezt, mert ha nem, akkor pária vagy, akit majd "kinéznek" és az aztán nagy büntetés. Ez egy társadalmi elvárás aminek valamiért majdnem mindenki meg is akar felelni, ami más témáknál is megjelenik, de itt a legextrémebb, itt "nincs vita", szóba se jöhetnek alternatívák, vagy modernizálás, nem, itt olyan kőkemény dogma van, hogy szinte megkövezik azt aki máshogy gondolja.



"és vele akarod leélni az életed"


Ezt valaki képes komolyan is gondolni? Ez egy vicc, egy bohóckodás ami jól hangzik egy romantikus regényben, de a valóság nem ilyen. Az emberek változnak, így nem lehet ilyet gondolni, minimális logikával tudható, hogy egymilliárd problémalehetőség van és elég egyet rosszul kezelni, hogy baj legyen belőle. És annyira csak nem önhitt senki, hogy "hohőőőj, majd mink mind megoldjuk!!!" - ugyan már.



És a házasság, mint olyan nem működik. Nem véletlen nem tart a legtöbb tovább 5-10 évnél, az idősek "100 éve házasok" dolog pedig nem érvényes, mert akkoriban méginkább kötelező volt, nőknek sokszor egyetlen érvényesülési (és megélhetési) lehetőség.



Szóval én megértem a nézeteidet, egyedül azt nem, hogy automatikusan negatív dolgokat kapcsolsz azokhoz akik nem házasodnak, csak a beléd nevelt dogmák miatt, amikre engem is meg mindenki mást is "neveltek", csak sokan rájövünk arra, hogy ez képmutatás, egy rózsaszín mese, semmi több. Bizalom pedig addig tart amíg ki nem derül valami a másikról. Ami mindig megtörténik, mivel az ember gyarló és mint olyan hazudik. Mindenki hazudik kisebbet vagy nagyobbat, teljesen őszinte ember nincs. Sosem volt.

2020. jún. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
84%

28.


És az véletlenül sem alternatíva, hogy valaki azért hagyja ezt ki, mert egy ósdi dolognak tartja, ami ráadásul még bürokratikus is? Nem félelem, nem sunnyogás, hanem egyszerűen csak ennek tartja. Már azok az idétlen szokások is amik társulnak hozzá vagy nevetségesek, vagy idejétmúltak. Az a sok irreális duma meg fogadalom - ne már, ezt nem lehet komolyan venni.


Énszerintem ez csak egy nagyon erősen eltúlzott társadalmi elvárás, nem más. Mert aki nem házasságban él együtt valakivel "azzal valami baj van" - kárognak az öregasszonyok a környéken.


Ismerek olyat nem házas. Soha nem is lesznek, mert egyszerűen nem. Meg amúgy is két motorosról beszélünk akik róják a világot, valami alibi-munkájuk van csak, a pénz meg megy a motorra és SZABADOK. Ők ezért nem is házasodnak, a dolog bürökratikus mivolta miatt. És milyen igazuk van! Mi köze a minisztereknek meg a helyi anyakönyvvezetőnek meg a többi szarnak ahhoz, hogy két ember együtt van-e? Meg minek nekik egy igazolás erről? Kinek kell ezzel bizonyítani bármit is?


Persze az anyja a férfinek károg, hogy "így nem lehet élni lelkeim!!!" meg ilyesmik. Nevetséges.

2020. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!