Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak szerintem furcsa (ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem furcsa (ha erősen akarok fogalmazni: nevetséges) amikor várandós vagy már szült anyukák fehér menyasszonyi ruhában esküdnek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 22. 15:38
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Mindig is azt jelképezi, te tudatlan.
2019. szept. 22. 17:55
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

Akkor művelődj:

[link]

2019. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
index, mint tudományos portál... :D
2019. szept. 22. 18:13
 24/34 A kérdező kommentje:

Tessék már megnézni 20. század eleji magyar polgárpárokat, mindenütt fehérben van a menyasszony :)

45 után... vicc

2019. szept. 22. 18:15
 25/34 anonim ***** válasza:
69%
Na és miért vicc? Nem vagy hajlandó válaszolni: ha egy nő akinek már sok pasija volt, fehérben mehet férjhez, akkor egy nő aki élete egyetlen pasijához megy akinek szült is, miért nem? Válaszolj, kérlek.
2019. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
78%

"Miért, most mit jelképez?"

Nyilván szokás kérdése, mert ahogy írták, van ahol meg a gyász színe a fehér.

Vagy pl. dédanyám feketében ment férjhez: mert meghalt a leendő apósa és még nem telt el az egy év, így ez felülírta a fehér ruhát.

Keresztény házasságkötéskor a fehér ruha a keresztséget jelképezi, minden szentséget erre emlékezve szokás fehérben felvenni (lásd elsőáldozás). Ilyen szempontból nem érzem nevetségesnek, más kérdés, hogy ha összejönne a gyerek véletlenül, akkor inkább tartanék egy kis esküvőt, amíg még nem látszik. A fehér ruhával nincs baj szerintem, inkább az a kínos, mikor hercegnőként próbálnak parádézni, mikor már nem kéne...

2019. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
26%
Ismét kérdezem: mikor nem kéne? És ha valaki özvegyen, elváltam megy hozzá a második férjéhez mondjuk 50 vagy 60 évesen, és soha nem volt fehér menyasszonyi ruhája és kitalálja, hogy most az kell? Akkor mi van? Miért ciki? Az ő napjuk. Akár az unokái is ott lehetek mellette, nem csak a gyerekei. És? Akkor a hozzád hasonló szűklátókörű emberek megszólják? Ennél nagyobb baja ne legyen.
2019. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Sertés ***** válasza:
17%

Én nem csak a fehér színt, hanem a házasság erőltetését sem értem egy "sokat megélt" nő esetében... Ha eddig nem volt neki fontos, mert még "élni akart", akkor miért erőlteti rá magát mindenféle fondorlattal egy szerencsétlen balekra?


Tudom, nem az én dolgom, de azért kívülállóként elég mókás (vagy inkább: szomorú?) a helyzet.

2019. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak szerinted. Nevetséges és szánalmas a vergődésük, de hát akit csak a gyerek miatt vesznek el, annak muszáj így csinálnia. A neked beszólogatók is nyilván érintettek, ezért akadtak ki ennyire.

Az egyik felvetésre, miszerint az is gáz, amikor hercegnős ruhában parádézik az, akit előtte már százan "felpróbáltak" a vőlegény előtt, azt tudom mondani, hogy igen, az is nevetséges. Csakhogy legalább az ilyen ribiket szerelemből veszik el, nem kényszerből vagy kötelességből/szokásból, mert úton van a rajkó (vagy már ott szaladgál a templomban).

Amelyik férfi szerelmes és el akarja venni a párját, az gyerek nélkül is megteszi drágáim, akárhogy is fáj :)

2019. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%
Ez fogós kérdés. ☺ egy részről azért a pompás,fehér ruha,mert mégiscsak egy ünnep,ahol a páromat es vendégeket megtisztelem azzal,hogy szép ruhában vagyok. Másrészről valóban fura,amikor sokadik házzasságkötékor felveszik a tüll/taft habos-babos ruhakölteményt. De miért ne venné fel? Nem az én pénzemen vásárolta/kölcsönözte,így nekem nem kell,hogy fájjon,milyen ruhában van. ☺ Ami viszont tényleg fura,a házasság 5-6-9-10 stb... évenkénti megújítása. Minek? Hóferhér ruhaköltemény,luxus,pompa (ezt sokszor láthattuk újságokban,netes cikkekben) Nekem ez az ami igazán ciki. És akkor még meghívunk többszáz vengédet,várjuk az ajándékokat... 😁😁
2019. szept. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!