Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért házasodunk miért szükség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodunk miért szükséges a házasság, jól teszem hogy nem akarok megházasodni?

Figyelt kérdés

Közel vagyok a 40hez és nem házasodtam meg. Sokan mondják hogy miért nem, és meg kéne házasodni stb. Ugyanakkor korosztályomban lévő férfiak már rég tíz tizenöt éve házasok 80%a válás közelében van nagy része már el is vált. Azt veszem észre hogy az első öt-tíz évben még jó a házasság utána már csak szenvedés kezdődik. Sokszor megcsalják a párjukat mert rengeteg férfiben ott van a szaporodási ösztön.

A nők sárkányok lesznek csak veszekedések lesznek Szóval az egész egyszerűen borzalmas mert ugye egy házasság egy életre kötődik így sokszor, úgy látom hogy ebbe az emberek nem gondolnak bele ja és a válás szerintem nem egyszerű rengeteg kérdés probléma merül fel egy válás során. Kié lesz a gyerek kié lesz a közös vagyon hogy osztozunk meg, kié lesz a lakás ki lesz a nyaraló ez meg az sokszor sokszor csak azért vannak együtt a felek mert kényelmes.

Nem azt mondom nyilván van boldog házasság talán életre szóló is de szerintem a házasságok 10% a a többi kínlódásról megcsalásról sok hazugságról szól az egész.

Miért házasodunk amikor ennyire nehéz egy házasság ennyi sok probléma van körülötte az idő múlásával. Lehet jól döntöttem hogy nem akarok megházasodni? És úgy néz ki remélhetőleg már nem is fogok.


2018. máj. 13. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek a magánügye. De szerintem, ha annyira biztos lennél a dolgodban, hogy jó az, hogy nem házasodtál meg, akkor nem itt tennéd fel ezt a kérdést.
2018. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1. Nyilván nem vagyok benne biztos. Ez nem kérdés hiszen azért van jó házasság is és hát engem csesztetnek is emiatt
2018. máj. 13. 09:48
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

"Sokszor megcsalják a párjukat mert rengeteg férfiben ott van a szaporodási ösztön. "


Inkább a változatos punci iránti vágy miatt csalnak.A többségnek nem derogálna 5-10 nőtől született gyerek után után tartásdíjat fizetni.

2018. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Nyilván ez régen hagyomány volt, és bár nem egyezett az alapösztönökkel (a férfiak poligámok, a nők hipergámok alapjáraton) de fent tudott maradni egy házasság stabilan, már persze látszólag stabilan, mert a szeretők, megcsalások akkor is megvoltak, és gyakran egy lapos házasságban is csak a normák miatt maradtak benne az emberek. Na meg régen egymásra is volt szorulva a két fél, a férfi dolgozott, termelte a javakat a családnak, a nők pedig nevelték a gyereket, főztek, csinálták a házkörüli dolgokat.

De jelenleg már más a helyzet, így a házasságnak sincsen olyan értéke mint régen. Szóval jól döntöttél, és azok is vannak amiket leírtál, megy a huzavona egy válásnál, csupa kötöttség. Férfiként még abban sem lehetsz biztos, hogy a saját gyerekedet neveled.

Meg a kapcsolatoknál kezdetben megvan a szikra, aztán utána folyamatosan ellaposodik, hogy aztán eljön egy olyan pont, hogy valamelyik fél kilép egy harmadik fél, vagy ritkább esetben az unalom miatt.

2018. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 peca1000 ***** válasza:
35%
Jól teszed, hogy nem nősülsz meg, én is így terveztem, de már a 2. feleségemnél tartok. Az elsőt rámbeszélték, a másodikat kényszerből vettem el, mert ha nem teszem, mehettem volna az utcára. Így sincs változás, nagyjából jól megvagyunk, de totál felesleges volt az egész procedúra.
2018. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerelembol hazassag még nagyon uj az embereknek , ezert nem is ertenek hozza, 18 ik szazadig csak erdek hazzasagok voltak amelyek a tarsadalom javat szolgalta, a szerelmi hazassagok majdnem hogy ellene.Nem valami komoly dolog a hazassag mert senki nem veszi komolyan, 90 % elvalik akkor igazabol nem ertem en sem ezt az erolkodest.
2018. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező házasodni.

Én csak azt nem értem, hogy miért a környezetedet hozod példának. Nem muszáj neked is úgy élni, ahogy azoknak, akiknek nem jött be. Inkább tanulj a hibáikból, figyeld meg mit baltáznak el. A maradék 10%-ot kellene inkább példának venni.

Ha pedig úgy döntesz, hogy nem akarsz nősülni, akkor ne tedd.

2018. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Komolyan azt hiszed, hogy az a kapcsolat, ahol a férj orrba-számba csalja a gyerekei anyját, az a papírtól lesz rossz?

Sokan úgy tesznek, mintha nem ők tehetnének arról, ha egy házasság megromlik. Olyan, amilyenné teszik a házastársak.


Kérdező: ha olyan nőt se fogsz már találni, aki egy menetre hagyja, hogy rámássz, akkor garantáltan nem fogsz olyat se találni, aki hozzád akarna menni. 40 fölött ti se lesztek mástól vonzóak, csak a pénztől. A löttyedt testeddel meg a ráncaiddal nem fogsz becsajozni. Redőny lehúz, éljen a boldog agglegény élet, nő nélkül, gyerek nélkül!

2018. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8.as tényleg ment a zöld kéz 😁😁😁😂
2018. máj. 13. 10:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Én naivan úgy gondolom, hogy két ember kell egy kapcsolathoz. Ahhoz is, hogy jó legyen és akkor is, hogy rossz legyen. Tehát nem a papír miatt maradnak együtt vagy mennek szét az emberek. Hanem mert nem tudnak sokáig együtt maradni, mert az nagyon nehéz.
2018. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!