Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megéri megnősülni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri megnősülni?

Figyelt kérdés

Egyre több helyről hallom, hogy a házasság a válás előszobája. Alkalmas még ez a mai felgyorsult világ arra, hogy két ember normális és békés életet éljen? Esténként találkoznak munka után, mindketten fáradtak, stresszesek.

Olvasom itt is egy csomó kommentben, hogy elmarad a szex, az intimitás, aztán elindul a két ember külön utakon, veszekedések, elhidegülés. Majd már szex sincs, meggyűlölik a másikat és ennyi volt. Aztán sokan még gyereket is bevállaltak erre a nagy semmire.


Én 34 éves vagyok, de egy laza párkapcsolatnál többre már nem is nagyom vágyom ezek után.



2019. szept. 11. 10:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Az élet meg a halál előszobája. Szóval egyszerűbb, ha még ma a Dunába ugrasz.
2019. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Figyi kísérletezz. Halj meg egyedül, azzal a tudattal hogy még csak meg sem próbáltál úgy igazán közel kerülni egy másik emberhez, és majd meglátod.
2019. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

😩😩😩

1. Házasság nélkül nincs válás, tehát ez a “házasság a válás előszobája” - duma értelmezhetetlen

2. Nem azon múlik a kapcsolat minősége, h házasok-e a felek vagy sem, hanem a benne lévő két emberen

2019. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Értem én ezeket a hatalmas semmit sem érő válaszokat, de a valóságon semmit sem változtat. Töményen jelen vannak a rossz kapcsolatok, sőt, minden korosztály fuldoklik. Próbálkozni meg nem itt kell...


Aztán jön az egyik nő...1-2 év... jajjj nem jött be.... jön a másik 1-2 év... jajj hát ő sem. A társkeresők tömve vannak 40-es elvált vagy hajadon nőkkel. Nos, melyik a jobb?

2019. szept. 11. 10:58
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Ha szeretnél gyereket mindenképp', miatta fontos,hogy egy család legyetek, itt nem hiszek a papíforma fölöslegességében.

Ha nem szeretnél gyereket nincs jelentősége.


Én egyszer férjhez mentem, többet nem fogok. Nem váltam el, súlyos betegségben veszítettem el a férjem, fiatalon. Van párkapcsolatom, de nem teszem hivatalossá, és az anyagi helyzetünket is külön kezeljük,nem élünk együtt.

Eleve ilyen kapcsolatot szerettem volna és nem bántam meg. tizenéve jól működik, naponta annyit találkozunk mintha együtt élnénk, mindenben a segítségemre van és a gyerekemmel is jól kijönnek.


Tehát visszatérve, a véleményem: ha gyerek, és ha első tartós kapcsolat...akkor házasság,ha nincs tervben gyerek, és többedik tartós kapcsolat már nem fontos.

2019. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

#5

A kérdező inkább ne akarjon gyereket.

2019. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azon múlik a kapcsolat minősége, h házasok-e a felek vagy sem, hanem a benne lévő két emberen"

+1


(Egyébként ez a "Megéri megnősülni?" tipikusan olyan kérdés, amire csak egyéni válaszok léteznek, általánosítható válasz nem, mert mindenkinek más és más dolgok vannak a mérleg serpenyőjében)

2019. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan bameg, mégis milyen választ vársz erre a “hatalmas semmit sem érő “kérdésre””? Igen, vannak rossz kapcsolatok, nem, nem fuldoklik minden korosztály, max minden korosztályon belül vannak “fuldoklók”. A próbálkozós kijelentésedet nem értem.

Válaszolhatjuk azt is, amit hallani akarsz, tessék; igen, teljesen igazad van, a házasság csak árt/rosszat tesz a kapcsolatnak, és jól látod, a házasságok xarok, a nem házas kapcsolatok meg tök jók (ezért nem is lehet találkozni soha “leszúrta/megfojtotta/megerőszakolta élettársát”-kezdetű sztorikkal...)

Most jobb neked?

Nem kötelező házasodni, soha nem is lesz az, akkor mi a problémád...?

2019. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön ide a nősülés? Ember, te egy normális stabil párkapcsolatra se vagy kész a leírás alapján, egyáltalán hogy fordul meg akkor a fejedben a házasság?

Nem, neked nem éri meg.

Sok más embernek meg simán.

2019. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
"Töményen jelen vannak a rossz kapcsolatok, sőt, minden korosztály fuldoklik. Próbálkozni meg nem itt kell..." - Kérdező, de ennek mi a fene köze van a nősüléshez? A rossz kapcsolat házasságban meg házasság nélkül is rossz, a jó kapcsolat házasságban meg házasság nélkül is jó. A nősülés (házasság) egy közjogi aktus, nem pótolja a kölcsönös szeretetet és tiszteletet...
2019. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!