Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ennyire gáz ha én né akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire gáz ha én né akarok lenni és nem csak a párom vezetéknevét felvenni?

Figyelt kérdés
Közeledik az esküvő és mindenki kérdezi, mi lesz a nevemmel, aztán kiakad, hogy én né szeretnék lenni és nem csak vezetéknévben, hanem Orbán Zoltánné. Ez tényleg ennyire gáz manapság? Nagyon elkenődtem, pedig eddig olyan boldog voltam.
2019. szept. 8. 23:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
27%

Nem véletlenül van manapság pl az Orbán Zoltánné Erika.

Sőt, van, aki a teljes nevét is kiírja utána.

Mondjuk gyakori papírmunkánál kissé idegtépő lehet ezt mind leírni. :)

Borgyánszky Szigfridné Grundhbauer Eszmeralda.

2019. szept. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

Pont az aláírás miatt lettem -né.

A két név együtt maratoni hosszú, a férjem családjává és az èn keresztnevem kimondhatatlan, viszont személyes okból mindenképp fel akartam venni valamilyen formában.

Bemutatkozni úgy szoktam, hogy ...-né, Keresztnév. Nincs belőle semmi probléma.

2019. szept. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Legyel Né.


Aztan mindig tedd melle h h szolithatnak.

2019. szept. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem gáz. Legyen úgy ahogy te akarod. Másnak semmi köze nincs hozzá.
2019. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Annak,aki kiakad, nyugodtan mondd meg,hogy ameddig nem neki kell így viselnie a nevét, foglalkozhat akár a saját dolgával is..majd szépen hozzáteszed a keresztnevedet is (Orbán Zoltánné Mancika vagy tudomisén).

Off: 1-es, bár azelőtt olvastam volna a kommentedet,mielőtt gyerekem lett..annyira igaz... :)

2019. szept. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a gáz, ha mások véleménye miatt olyan nevet választanál, ami neked idegen.

Az ismerőseid úgyis ugyanúgy fognak szólítani, ahogy eddig, tehát nem sok közük lesz a teljes nevedhez. Ettől nem fogják elfelejteni, hogy tegnap még Ilonka voltál, nem Zoltánné.


Idegeneknek pedig egyszer mutatkozol be, akkor tedd hozzá, hogyan szólíthatnak.

Minden csoda 3 napig tart, aztán senkit nem fog érdekelni a hivatalos neved. Egyedül te vagy az, aki rendszeresen használni fogja, tehát mindenképpen azt válaszd,ami neked tetszik!

2019. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel úgy, ahogy neked tetszik. A későbbiekben ne hangoztasd, milyen formában.


Én pl. Kovácsné Kiss Julis vagyok (kitalált név). De a telefont Kovácsné Julisként veszem fel.

2019. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvő előtt megkérdezik hogyan veszitek fel a neveteket (ugyebár a férj is módosíthat). A választási lehetőségek között ott van a "-né" verzió is.

Tény, hogy ma már egyre többen választják azt a lehetőséget, hogy fel sem veszik a férjezett nevet, illetve azt, hogy a férj vezetéknevét veszik fel. Igen, ez egy kicsit ódivatú, amit Te választanál, de semmi esetben se hagyd magad a saját elképzelésedtől eltántorítani. Ha Te így szeretnéd felvenni, vedd fel így! Ne másoknak akarj megfelelni - Önmagadnak! Ez RÓLAD szól!!!!

2019. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy a 11es írja, úgy viszont nem lehet felvenni.


Amúgy nekem van második keresztnevem, az asszonynevemet meg úgy vettem fel, hogy Kissné Nagy Anna Beáta, de már ezerszer megbántam, túl hosszú. Szóval bemutatkozni, munkahelyi email aláírásában csak Kiss Annaként használom. Majd ha lesz ráérő időm, megváltoztatom hivatalosan is.

2019. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
2%
Elég gáz. De ha neked ez tetszik... Majd a válásnál is erre gondolj.
2019. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!