Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bántalmazó lennék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó lennék?

Figyelt kérdés

A minap épp hazaértem valahonnan estefelé. Szinte még be sem léptem az ajtón, a férjem elkezdte mondani, hogy (szerinte) mi minden nincs (jól) elvégezve a ház körül, ezt meg azt legyek szíves másnap megcsinálni. (Gyesen vagyok, semmi dolgom, ugye.) Eleve utálom, ha főnökösködik, meg épp fáradt voltam, izzadt voltam, és felcsattantam, hogy "Hagyjál most ezzel!" Ezen úgy megsértődött, hogy vette a cipőjét, hogy ő elmegy itthonról, ha ennyire rosszul bánok vele. Merthogy ez nem először fordul elő, hogy csúnyán szólok hozzá.

7 éve vagyunk együtt, és az ingerültségemet rendszeresen szavakkal vezetem le. Lobbanékony temperamentum vagyok, nem káromkodom rá, nem gyalázom, nem sértegetem, de dühömben bizony sokszor úgy fogalmazok, ahogy normál lelkiállapotban nem tenném. Próbálok tenni ellene, de ő is tudhatná ennyi év után, hogy a felcsattanásaim után lemegy a gőz és megint többé-kevésbé normális vagyok. Amit ilyenkor mondok, azt magam is megbánom, de őszerinte pont hogy ilyenkor mutatom meg az igazi arcomat.

Szerinte ez bántalmazás.

Szerintetek?


2019. aug. 8. 09:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%
A gyed alatt nem voltam eltartott, mivel volt bevételem.
2019. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem érdemes lenne ezt a hangulatingadozást kezelned, nem is a férjed szempontjából, hanem a gyerek miatt. Anyám ugyanilyen volt, gyakran elfutotta a méreg, sosem tudtam mikor mit mondhatok neki, nem tudtam kiszámítani, mikor csattan rajtam valami. Az lett a vége, hogy alig mondtam el neki bármit, és nagyon távolságtartó lettem vele.


Tudom, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik, de ha egészséges szülő-gyerek viszonyt szeretnél, akkor ne viselkedj kiszámíthatatlanul, és ne vezesd le más embereken gondolkodás nélkül a feszültséget.


Próbáljátok a konfliktust kezelni, mind a ketten gyerekesen viselkedtetek ebben a szituációban.

2019. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

"Szerinte ez bántalmazás. Szerintetek?" - kérdező, ez egyszerű... fordítsd meg fejben a szitut, és képzeld el, hogy ő mondja neked a mondókáját ugyanolyan módon és stílusban, ahogy te adtad elő magad.

Te bántalmazásnak tartanád?

(az én párom is ilyen felcsattanós, és eleinte én is nehezen kezeltem... aztán egy jó ideje ugyanabban a stylben "visszacsattanok", oszt jónapot... pár perc, és kitör a béke)

" Csak nem neked. Haha..." - bár nem nekem írtad #12, de elárulok neked egy nagy titkot... az az ösztönszintű női hozzáállás, hogy a nő válogat a férfiak között, majd a kiválasztott szerencsést(?) babával ajándékozza meg, nos az egyre kevesebb férfinél működik ... nem véletlen, hogy az olyan nők, akiknél az egyik kézben hosszú elvárási lista van, a másikban meg a "megadom a férfinak a szaporodás jogát" című - szerintük - "mindent vivő aduász", azok nem igazán sikeresek a párkeresésben, hacsak nem jön szembe velük egy balek... ugyanis a férfiak egyre kisebb részénél jelentkezik a "továbbviszem a vérvonalam" a párkeresés fő indítékakét - többek között hála az erőszakos feminyomulásnak.

Én is futottam össze életem folyamán pár ilyen hölggyel, és az "én szülök neked kicsibabát" c. dumára a sztenderd válaszom kb az volt, hogy "értem, szóval te azt adod, hogy szabad utat adsz a saját anyai ösztöneidnek... nagy cucc... ha értem szembefordulsz az ösztönöddel, a ketyegő biológiai óráddal, és NEM szülsz "nekem" kicsibabát amíg azt nem ketten akarjuk, na az már valami..." na így lehet gyorsan leépíteni a vérmamikat, akiknek amúgy is a két csík meglátása után perctől csak a baba számítana...

2019. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

"nem káromkodom rá, nem gyalázom, nem sértegetem, de dühömben bizony sokszor úgy fogalmazok, ahogy normál lelkiállapotban nem tenném."

Ez azert eleg elentmondasos.

Tapasztalatom szerint amugy egy ferfi sose bukik ki ennyire, hogy ezzel igy letamadjon, alig, hogy hazaert, hacsak nincsen ra oka es tele van mar a hocipoje.


Az ilyen felcsattanasok meg erzelmileg igencsak megterheloek a masik fel szamara.


Amugy meg a verbalis bantalmazas is bantalmazas. Bar peldat nem irtal, szoval nem tudhatjuk, hogy o a tulerzekeny vagy te.

Bar azon elgondolkodhatnal, hogy ha o beszelne veled ugyanugy ahogy te csattansz fel, te mit szolnal?

2019. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a felcsattanás érzelmileg megterhelő a másik számára, hanem a derült égből villámcsapás szerűen fintorgás szájhúzás bunkózás flegmázás is. Sőt érzelmileg még megterhelőbb azért mert bűntudatot kelt az emberben, mert a másik látszólag tökéletes. Ha valaki felcsattan akkor a helyzet sokkal kiegyenlítettebb mert aki felcsattant az egyből bűntudatot is érez, másik meg örülhet neki hogy ő milyen tökéletes, ő bezzeg mindig higgadt. Szóval ez sehogy sem igazságos de az biztos hogy ha valaki más idegesített fel akkor ne azon vezesd le aki nem tehet róla. Bár ennek az idegesség levezetésnek a felcsattanás még mindig korrektebb módja minta sunyin fintorgás pofa vágás és áskálódás kötekedés.
2019. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Cáfolnék néhány bizarr előfeltevést:

Nem sunnyogtam el a terhességet, nem vagyok egy két lábon járó petefészek, nem a férjemnek vagy magamnak szültem gyereket, és nem életem teljesítményeként élem meg a szaporodást. Közös megegyezéssel maradtam gyesen. A férjem már akkor sokkal többet keresett nálam, mikor még munkahelyen dolgoztam, és nagyon határozottan kiáll amellett, hogy az "ő keresete" az a mienk, és nem az övé. De ez nem is tartozik ide.

És nem, az, hogy most gyesen vagyok, számomra nem alap arra, hogy szó nélkül lenyeljek bármit.


Fordított esetben én nem tartanám bántalmazásnak. Kikérném magamnak, de nem duzzognék, és elfogadnám, ha őszintén azt mondja, nem úgy értette és bocsánatot kér.


Mint írtam, nem használok vele szemben csúnya szavakat, csak nem udvariasan fogalmazok, meg a hangsúlyon érződik az ingerültségem. A példában szereplő esetben mondhattam volna, hogy "Drágám, kérlek ezt ne most beszéljük meg" vagy hasonlót. De nem ez jött ki. (Mellesleg kedvesnek tűnő szavakat is lehet olyan hangsúllyal mondani, hogy bántóak legyenek.)

2019. aug. 8. 12:22
 17/23 anonim ***** válasza:
22%

Nos, engem a környezetem a világ egyik leghiggadtabb emberének tart, aki mindig kedves, toleráns és elfogadó másokkal... De ha dühös vagyok, mert vagyok néha, akkor igenis felemelem a hangom, kieresztem a gőzt, pár perc és elmúlik. Ez akkor, abban a pillanatban ijesztő a környezetem számára (pont az éles kontraszt miatt), de mindig elmondom, hogy ettől nem kell megijedni, sőt... örüljenek neki!

Az mennyivel jobb, ha valaki mondjuk passzív-agresszív módon gyűjtögeti a haragját, aztán más formában tör elő? Én rögtön kiadom, amikor jön és onnantól kész, vége, nem gyűjtögetem tovább!

Egyébként a párod, ha ennyit nem visel el, akkor azért extrém érzékeny lehet, pláne, hogy ő gázolt bele a privát szférádba. Szerintem itt annyi történt, hogy meghúztál egy határt, mondjuk talán kicsit túl határozottan és élesen, de szerintem jól tetted. Eleve milyen már, hogy kiadja a munkát?

2019. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
35%

Nem bantalmazas, csak buntudatot akar kelteni benned. Ki az az idiota, aki a csatakosan hazaerkezo kedveset elkezdi kioktatni? Tenyleg a hazimunka elobb jon az olelesnel es a napi elmenyek megbeszelesenel?

Valoban jobb penne ha nem csattannal fel, de ez csak gyarlosag, nem bun. Te igyekszel nem fellobbanni, neki meg kerulni kene az ilyen helyzetek eloidezeset. Egy szoval alkalmazkodni kell a masikhoz. Errol szol egy parkapcsolat.

2019. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

#18 a kerdezo nem munkabol jott, hanem "valahonnan".

Ami barmi lehet.

Ha gyesen van, elmenni otthonrol van ideje, akkor a hazimunkara is kellene idot szanni.

100% vagyok benne, hogy nem ez volt az elso alkalom es ezert borult ki a ferj.

2019. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy miért maradtál otthon gyes alatt? Nem azért, hogy házi munkát csinálj és neveld a gyereked? Remélem a férjed elzavar dolgozni, mert igencsak úgy tűnsz, mint aki ingyen él. Az indulataidat tanuld meg kezelni, nem kisgyerek vagy, hogy ez kirobbanjon belőled.
2019. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!