Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bántalmazó lennék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó lennék?

Figyelt kérdés

A minap épp hazaértem valahonnan estefelé. Szinte még be sem léptem az ajtón, a férjem elkezdte mondani, hogy (szerinte) mi minden nincs (jól) elvégezve a ház körül, ezt meg azt legyek szíves másnap megcsinálni. (Gyesen vagyok, semmi dolgom, ugye.) Eleve utálom, ha főnökösködik, meg épp fáradt voltam, izzadt voltam, és felcsattantam, hogy "Hagyjál most ezzel!" Ezen úgy megsértődött, hogy vette a cipőjét, hogy ő elmegy itthonról, ha ennyire rosszul bánok vele. Merthogy ez nem először fordul elő, hogy csúnyán szólok hozzá.

7 éve vagyunk együtt, és az ingerültségemet rendszeresen szavakkal vezetem le. Lobbanékony temperamentum vagyok, nem káromkodom rá, nem gyalázom, nem sértegetem, de dühömben bizony sokszor úgy fogalmazok, ahogy normál lelkiállapotban nem tenném. Próbálok tenni ellene, de ő is tudhatná ennyi év után, hogy a felcsattanásaim után lemegy a gőz és megint többé-kevésbé normális vagyok. Amit ilyenkor mondok, azt magam is megbánom, de őszerinte pont hogy ilyenkor mutatom meg az igazi arcomat.

Szerinte ez bántalmazás.

Szerintetek?


2019. aug. 8. 09:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Miért nem csinálta meg ő, ami nem tetszik neki???

Akár gyesen vagyok, akár nem, nekem nincs főnököm otthon, főleg nem a férjem. Én nem kérnék elnézést, és igenis kikérném magamnak, hogy diktálja a munkámat. Azt csinálok, amit akarok, akkor is, ha ez másnak nem tetszik. Nyilván teszem a dolgom, legjobb tudásom szerint, de akkor és úgy, ahogy én akarom.


Nem értem, mi a gond azzal, hogy megmondod a véleményed ott és akkor egyenesen? Ki is az, aki tiszteletlen a másikkal?

2019. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ennek semmi köze a bántalmazáshoz. A bántalmazás a szóbeli gyalázkodás lenne, illetve ha megpróbálnád elérni, hogy kevesebbnek érezze magát, mint ami. Előzetes ok nélkül. Ha ő cseszegetni kezd, akkor ez védekezés. Az más dolog, hogy ha csúnyán beszélsz ilyenkor azt át kéne gondolnod, de semmi olyan nem zajlik köztetek amit egy párterápia ne oldana meg. Szerintem amúgy ő az aki manipulálni próbál, miután kiosztott téged, az ezzel járó konfliktust már nem vállalja.
2019. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Játszma, játszma, játszma ...
2019. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

A férjed idióta. Csinálja meg, ami nem tetszik neki. Kettő: GYESen vagy. Három: gyökérség azzal fogadni valakit, épp, hogy hazaesel, hogy mi az, ami nem tetszik neki otthon. Négy: Miért nem dicsér meg, hogy milyen vonzó vagy és de jó, hogy hazajöttél?! Öt: csodálkoznak az ilyen férfiak, hogy idővel lelépnek az asszonyaik.

31F

2019. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az is igaz, hogy sokszor olyankor is rajta csattan a feszültségem, ha igazából nem vele van bajom. Ő tud asszertív módon vitázni, engem gyakran elfut a méreg.

Nem mondom, hogy nincs más probléma a kapcsolatunkban, szóval lehet, hogy ez csak az utolsó csepp volt neki a pohárban.

2019. aug. 8. 09:35
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
#6: ha elfelejted, emlékeztetlek: a gyerek közös akarat eredménye, nem csak a nő erőltette a férjére. Innentől nincs olyan, hogy anyagilag kiszolgáltatott a felesége. 🙂
2019. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Úgy érted, a férj kétszer összerakhatja kezét-lábát, hogy van, aki neveli otthon a gyerekét és megkérdezheti, mi másra lenne még szüksége a pénzen kívül? Egyszer tett volna megjegyzést a férjem arra, hogy én kitartott vagyok és azt csinálom, amit ő mond, mert nem keresek eleget és úgy gyesen találta volna magát 2 gyerekkel, hogy kettőt pislant. Aztán megbeszéltük volna, hogy ki a főnök.
2019. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7%

Igen, ezt így ebben a formában tudom. De mi azt nem tudjuk hogy a kérdező esetleg elsunnyogta e a terhességet...

A másik meg, a gyed lejárta után miért nem ment vissza dolgozni? Mert gondolom megtehette, mert elég a férje fizetése is. Én pontosan ebben a helyzetben vagyok. Tudom hogy jogilag vagyonközösség van, de etikailag nem lenne bőr a pofámon így viselkedni, mert simán mondhatta volna a férjem hogy menjek vissza dolgozni. Szerencsére megbeszéltük. Bár én nem is vagyok olyan szájú, mint a kérdező...

2019. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
És a férjed megengedte, hogy visszamenj dolgozni,utolsó? Kedvesen kérted? Nem haragudott, hogy 2 évig csak eltartott? Elég kedves voltál?
2019. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Bármely nő képes rá. Csak nem neked. Haha...
2019. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!