Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Név viselési dilemma. Kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Név viselési dilemma. Kell kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Én:Kis Anna

Ő:Nagy Béla


Amit én szeretnék: Nagy Anna


Amit ő szeretne: Nagy Béláné


Kompromisszum lehetne a Nagyné Kis Anna, de ez egyikünknek sem lenne jó igazán. A többi lehetőséget kizártuk.

Hajlok rá, hogy Nagy Béláné legyek, de félek, hogy nagyon bonyolult lesz így, hogy nincs saját nevem.



Vélemény?


2019. júl. 4. 12:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem bánt. Eddig egy gyerekünk van, nem zavar, hogy másként hívják, mint engem.
2019. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Sosem venném fel úgy, hogy Béláné. A vezetéknevem szivesen változtatom az övére, de hogy részben férfinevem legyen, kizárt. Mintha valami alattvalója lennék. Bleh.
2019. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Engem sem zavarna, hogy mas a gyerekemmel a nevunk, minden dokumentumaban ott fog szerepelni az anyja neve, vagyis az enyem. Tolem ezt kapja, az apjatol meg a vezeteknevet, tok korrekt.
2019. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

De miért hinnének testvéreknek, David és Victoria Beckham-et ki hiszi tesóknak? A világon máshol nem akadnak fel ezen.


Amúgy szerintem az igazi összetartozás, a "te az enyém, én a tied" az, ha mindketten felveszitek a másik nevét. És ez egyenlő is.


A femináciskodás az lenne, ha te akarnád, hogy ő vegye fel csak a neved. Egyenlőség az, ha mindkettő neve igen, vagy egyik neve sem változik.

2019. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24%
Én ezt nem ertem és ne vedd sértésnek, de nem tudom, mit lehet ezen ennyit aggódni. Azt sem értem, miért lenne gáz felvenni a férfi nevét bármilyen formában, aki szerint ez gáz, az még nem nőtt fel, vagy nem tudom. A kötőjeles sem ciki, sőt, a - né sem, ez a van nekem saját nevem nagyon modern felfogás manapság, mint a harmadik neműség, csak éppen semmi értelme. A férfi nevének felvétele szép gesztus és az összetartozást jelképezi mind a mai napig, csak sokan túlmodernizálnak már mindent, egyáltalán nem azt jelenti, hogy a nőnek ezzel ne lenne saját személyisége. Azt sem tartom jogosnak, hogy a férfi beleszól, hogyan viselje egy nő a nevét. Az én párom például egyáltalán nem szólt bele. Én is kötőjelesen fogom felvenni, de ettől még sem undorító, sem unkreatív, sem személyiség nélküli nem vagyok.
2019. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%
Ő mondta, hogy szeretné, ha Nagyné Kis Anna lennék. Mondtam, hogy nem, én maradok Kiss Anna. Mondta, hogy oké. Azóta ez szóba se került, két és fél éve vagyunk házasok.
2019. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
36%

A férjem osztrák és bár Magyarországon kötöttünk házasságot, Ausztriában alapvetően a Nagy Anna, Nagy-Kis Anna és a Kis Anna verziók fordulnak elő. A férjemnek mindegy volt, én a saját nevemet nem akartam elhagyni, így felajánlottam a Nagy-Kis Anna megoldást. Ő erre közölte, hogy szerinte ez a verzió a mi neveinkkel hülyén hangzik (pedig nekem is német eredetű vezetéknevem van), így maradtam Kis Anna.


Egyébként amikor a három magyar verziót ismertettem (Nagy Béláné, Nagy Béláné Kis Anna és Nagyné Kis Anna), akkor a Nagy Béláné változatnál röhögőgörcsöt kapott. Nem akarta elhinni, hogy a 21. században még létezik olyan, hogy egy nő a házasságban teljesen elveszíti nevét és ezzel identitásának egy meghatározó részét is. Nem is mentem volna hozzá, ha máshogy gondolkodna.

2019. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
50%

"akkor a Nagy Béláné változatnál röhögőgörcsöt kapott"


Nem csodálom, mert A szolgálólány meséjében kb. ez van.


Offred - Of Fred - Fred tulajdona

Béláné - Béla tulajdona

2019. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nevetséges a Nagy Béláné forma, de aki így érzi magát jól, az tegye. Te viszont nem saját elhatározásból szeretnéd, hanem mert a leendő férjed erőlteti, kényszeríti, kizsarolja. Tudod, ha bevállalod ezt, illeni is fog rád a "Béla tulajdona" elnevezés, hiszen egész hátralévő életedben az ő parancsait fogod teljesíteni.
2019. júl. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Az én nevem (lánykori) Kulcsár Regina.

A férjemé Kiss Bálint. Nálunk opció a nevemre a Kiss Regina és a Kissné Kulcsár Regina volt. Végül a második lett. Nem bántam meg a né-s verzió. A te esetedben a Nagy Anna jobbnak tűnik. A te neved lesz, legyen ez a te döntésed, úgyis te fogod viselni.

2019. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!