Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Név viselési dilemma. Kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Név viselési dilemma. Kell kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Én:Kis Anna

Ő:Nagy Béla


Amit én szeretnék: Nagy Anna


Amit ő szeretne: Nagy Béláné


Kompromisszum lehetne a Nagyné Kis Anna, de ez egyikünknek sem lenne jó igazán. A többi lehetőséget kizártuk.

Hajlok rá, hogy Nagy Béláné legyek, de félek, hogy nagyon bonyolult lesz így, hogy nincs saját nevem.



Vélemény?


2019. júl. 4. 12:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%
Én kötőjelesen vettem fel és szeretem így. Ez kifejezi az "összetartozást" is, de megmaradt a saját nevem is. Igaz, hogy hosszú aláírni, de legalább teljesen egyedi nevem van.
2019. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
53%
A Nagyné Kis Anna nem jó?
2019. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
80%

Nekem fontos a barátom vélménye, de Nagy Béláné semmikép nem lennék! Mintha az identitásomat, a személyemet is elveszteném a nevemmel együtt.

De közben szívesen felvenném az ő nevét, ha egyszer elvesz. Szerintem a kötőjeles verziót fogom választani. Vagy a Nagyné Kis Anna esetleg.

2019. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
69%
Nagyné Kiss Anna,vagy Nagy-Kiss Anna.Én is úgy gondolom ne vedd fel a férjed teljes nevét.Sok boldogságot!
2019. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%
Nekem furcsa nagyon, hogy ebbe beleszol, meg rad akarja kenyszeriteni az akaratat. Gondolom majd a gyerek nevet is o donti el meg minden fontos dolgot kb. Biztos kiegyensulyozott kapcsolat lehet... ja nem
2019. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahol ilyen baromságokból probléma van ott szerintem össze se kell házasodni.

Azt tudom mondani mint a többség. Semmilyen formában nem venném fel a férjem teljes nevét. Úgy sem, hogy a vezetéknevemet cserélem az övére. Én semmilyen formában nem akartam felvenni a nevét, neki ezzel semmilyen problémája nem volt. Aztán végül is kötőjeles lett mert jól hangzik a kettő együtt.

2019. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Első :D köszi


Köszönöm a válaszokat!


Nem akar beleszólni meg kényszeríteni, a többi verziót együtt zártuk ki, csak neki a né verzió tetszik igazán az én verzió meg szerinte gáz, mert olyan mintha testvérek lennénk. És hát szeretném ha örülne, de csak ma már 10szer biztos alá kellett írnom valamit és nem akarok hosszú nevet.

De akkor lehet, hogy Nagyné Kis Anna lesz mégis, csak.

2019. júl. 4. 14:07
 18/30 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vettem fel semmit. Egyrészt a szakmámban így ismer, aki ismer, másrészt èn nem az ő családjából jöttem, hanem egy másikból: az én apukám nemzett és nevelt, nem az övé.

A gyerekem már így is az ő nevét viszi a tovább, a mienk meg elveszik.

A kötőjeles verziót én nagyon irritàlónak tartom, akár csak a nő, akár mindkét fél használja.

Szóval nekem a saját nevek kell 😁

2019. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Utolsó azt nem bánod, hogy a gyerekeddel nem lesz részben sem ugyanaz a vezetékneved?

Engem nem nevelt az apám, amíg le nem lépett, csak bántott, szóval ez nem indok nálam, de nagyon kedves gondolat. Apukád biztos szuper lehet, ha így gondolkozol róla.

2019. júl. 4. 15:06
 20/30 anonim ***** válasza:
85%
A te neved. Úgy hordod, ahogy te szeretnéd. Az ő verziója ráadáaul elavult és öreges.
2019. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!