Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Név viselési dilemma. Kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Név viselési dilemma. Kell kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Én:Kis Anna

Ő:Nagy Béla


Amit én szeretnék: Nagy Anna


Amit ő szeretne: Nagy Béláné


Kompromisszum lehetne a Nagyné Kis Anna, de ez egyikünknek sem lenne jó igazán. A többi lehetőséget kizártuk.

Hajlok rá, hogy Nagy Béláné legyek, de félek, hogy nagyon bonyolult lesz így, hogy nincs saját nevem.



Vélemény?


2019. júl. 4. 12:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Kis-Nagy Anna-Béla


Problem solved.

2019. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, hogy itt a feminizmust mindig ekézik, de olyan emberhez tuti nem mennék, aki fel akarná velem vetetni a nevét.

Ha olyan fontos neki az.összetartozés, legyen ő a Kis Béla.

2019. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Első: imádom 😍
2019. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Magyarország legygyakoribb női neve a Józsefné.


Viccet félretéve, szerintem gáz, ha teljesen feladod a neved, ráadásul a nevedből pont az az apróságnem derülne ki, hogy hívnak.


Másrészt szerintem ez csak és kizárólag a te döntésed, nem a párodnak kell nevet változtatni. Én a mai napig bánom, h nem Nagy Annaként vettem fel a nevem, lebeszélt a férjem, mondván, olyan mintha testvérek lennénk. Nem hivatalosan persze azthasználom, úgy mutatkozom be.

2019. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ebben nem kell kompromisszumot kötni. Te viseled a neved és te döntöd el, hogy hogy veszed fel. Főleg ez a xyné ez annyira régimódi. Maradhatsz egyébként a leánykori nevednel is.
2019. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

A nevet NEKED kell viselned, innentől kezdve a férfinak szerintem kevesebb beleszólása van... számomra eleve furcsa, hogy egy férfi beleszól, hogyan viselje a felesége a nevét, pláne ebben a formában... mert azért ez a -né-s változat eléggé patriarchális, nem a nő a lényeg benne, hanem az, hogy kinek a "csatolmánya", rosszabb esetben "tulajdona"...

Mindenesetre az én ismeretségi körömben a férfiak mindig a feleségre bízták a választást és nem szóltak bele. Nem azt mondom, hogy nincs közük hozzá, de tényleg gondolj bele, hogy utána te minden helyen az leszel, a munkahelyeden, hivatalos helyeken, stb.

Igaz, senki nem fogja a valóságban használni, nem fog senki Bélánénak szólítani, hanem így is, úgy is Nagy Anna leszel a környezeted számára.

2019. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Csak azért gaz mert nekem is volt Olyna ismerősöm akit Gézánénak emlegettek mindig,szomorú hogy kb a temetésén tudtam meg azt hogy az igazi neve Etelka.


Úgy vedd fle ahogy te akarod ne mondj le a ketesztnevedről!!

2019. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy gondolom, hogy elsősorban a nő választása, hogy milyen nevet szeretne viselni a házasságkötés után. Bicskanyitogatónak tartom, ha a leendő férj egyenesen megszabja, hogy milyen név legyen vagy milyen név ne legyen. Ugyanis a nő fog ezzel a névvel élni. A gyerek névválasztásnál egy kompromisszumos megoldás lehet jó, de itt semmiképp.

Nagy Béláné formában sem tűnik el egyébként a saját neved. Örökre ott lesz az összes hivatalos iratodon és még a gyerek iratain is a lánykori neved van. Nekem semmi bajom ezzel a formával sem, bár én Nagy Béláné Kis Anna formában fogom majd felvenni a nevem. De ha nekem szimpatikusabb a Nagy Anna, akkor azt válaszd. A leendő férjjel meg leülnék egy őszinte beszélgetésre, hogy mégis miért nem mindegy neki, hogy te hogy veszed fel?

2019. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Soha, senkinek a nevét nem venném fel úgy, hogy Nagy Béláné, akármennyire is szeretem. Nem kötnék kompromisszumot (pedig az élet más területein szoktam elég gyakran), maradnék annál a verziónál, ami nekem tetszik. Ha nem tetszik, nincs esküvő.
2019. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
39%

Ez a full ősi neve felvétel olyan undoritó szerintem hogy hangzik már nagy bélané....


Mint ha full alá lenne rendelve saját akarata szabadsága nincsen neki pedig férfi vagyok én azt szeretnem majd hogy pl nagy nagy anna azaz megtartsa a saját vezet nevét is ki egészítse az én vezeték nevemmel...

2019. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!