Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Felétek, hogy szokás a menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felétek, hogy szokás a menyasszony/ajándéktánc?

Figyelt kérdés

Most olvastam valahol, hogy van olyan szokás, hogy a vőlegény nem táncol, csak a menyasszony, mifelénk mindkettő táncol (ajándéktáncnak is hívják emiatt a környékünkön) és egyértelműen az ellentétes nemű rokonnal táncolnak, régen kézbe fogták az ajándékot (ing, gatya, stb) és a hátukra terítették tánc közbe, hogy mindenki lássa, kitől mit kapnak. Nálunk ekkor adják oda az összes ajándékot/pénzt amit az ifjú párnak szántak, de itt az oldalon olvastam, hogy oda pluszba szoktak adni az ajándékon felül, mert azt külön adják oda.

---------

Autóval vonulás esetén nálatok is szokás a dudálás és a felszalagozás, mert Zalában voltam lagziba, és ott se szalag nem volt se dudálás amikor egymás mögött mentek a vendégek autói.


2010. júl. 1. 00:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
/Baranya megye/
2010. júl. 1. 00:32
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szokás a menyasszonytánc, mert az öregek így mondják "nem koldulunk". De egy faluval arrébb már az. (Szabolcs)
2010. júl. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Felénk csak menyasszonytánc van,ilyet nem is hallottam,hogy a vőlegény is táncol :D.A nászajándékot akkor adják oda a párnak,mikor megérkeznek az emberek a lagziba,menyasszonytánckor plussz pénzt dobnak a kosárba,amivel a vőfély ugrabugrál a menyasszony tánc közben.És szokás a szalagozás meg dudálás is:).Én zalai vagyok.
2010. júl. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden is-is a szokás, nem tudom melyik a régebbi. A vőfély mondta (most lesz az esküvőnk), h. válasszunk, vagy menyasszony tánc: mind a ketten táncolunk, vagy menyecske: csak én. Nálunk menyasszonytánc lesz. Dudálni és szalagozni felénk is szokás + Bács megyében is biztos, mert részben arról is keveredtem. :D
2010. júl. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Felénk szokás. Menyasszony és vőlegény is táncol. Aki letáncolta pénzt, vagy ajándékot ad. (hajdú-bihar)
2010. júl. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk is van menyasszonytánc, de szerintem nagyon gáz. A mi esküvőnkön nem lesz. Nem azért házasodom, hogy pénzt kunyeráljak.
2010. júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A menyasszonytánc hagyomány, nincs megkötve, mennyit kell adni, 500 Ft-tal is lehet táncolni, én nem érezem koldulásnak. Nálunk szokás, de csak a menyasszony táncol. Veszprém megye.
2010. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Bács-Kiskun) nincs külön ajándékozás és külön menyasszonytánc. Csak a menyasszonytánc van éjfél táján, ahol a menyasszony és a vőlegény is táncol. A vendégek akkor adják oda az ajándékot v. borítékot, amit az ifjú párnak szánnak. A két tanú ül egy asztalnál, ők gyűjtik az ajándékot/borítékot. Szóval nincs kétszeres "pénzszedés", nálunk ez összevonva megy. Ja, és aki végzett a tánccal, arrébb megy egy kicsit, ahol egy másik asztalon fröccsöt kínálnak. 100-200 Ft-ért lehet inni egy pohárral, az így összegyűlt pénzt a zenekar kapja. Persze csak az iszik, aki akar :)))
2010. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is volt menyasszonytánc, de a férjem is táncolt, és mindenkivel, nem csak ellenkezőneműekkel. Nincsen benne semmi ciki, a meghivottak is természetesnek tartják! Amugy nem a szokás fontos, hanem hogy ti mit szeretnétek. Dudálás, szalag is volt. Bp.
2010. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van. És mind kettő táncol a menyasszony és a vőlegény is. Éjfél körül van a menyasszony tánc. És nálunk sincs megkötve, hogy ki melyik neművel, ki hogy akar. Aki letáncolta az félreáll és bedobja a kis borítékot a dobozba, ami mellett a 2 tanú ül. De lehet vinni ajándékot is. Nálunk nem szokás, hogy pénzt szedjenek a lakodalomra, hanem úgy van, hogy a lány és fiú szülei közösen állják (jó esetben) és a menyasszony táncot az ifjú párnak adják. Édesanyámék például abból építették fel a házunkat. Ja és még olyan is van, hogy a közeli meghívottak, (család, közeli barátok, szomszéd) nem csak menyasszony táncot ad, hanem italt, húst, tésztát. Mert nálunk az a szokás, hogy Lagzi előtt pár nappal megindul a leves csiga csinálás, a kopasztás (ha élő tyúk) meg minden féle állatok előkészítése és elkészítése. Az ételek is hagyományosak, nem éttermiek. Hát nem tudom nekem ez a természetes, sok érdekes válasz volt. (Hajdú-bihar)
2010. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!