Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Gyerekvállalás szempontjából...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalás szempontjából milyen előnyei vannak, ha a szülők házasok?

Figyelt kérdés
Sokan csak egy papírnak tartják a házasság intézményét, és csak akkor kerítenek rá sort, ha gyerekvállalás mellett döntenek. Ez miért van? "Jobban hangzik", hogy a gyerek egy papíron is megerősített kapcsolatba születik bele, vagy van egyéb jótékony hatása is? Ti mit gondoltok erről?
2010. ápr. 17. 23:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi különbség nincsen. Igaz én házasságba élek, nem bántam meg egy percig sem. Ki hogyan látja a házasságot. Azért elítélni senkit sem lehet, mert a gyereket megszüli és nem házasok. Szerintem. Igaz, én házzasságpárti vagyok, én em szülnék úgy gyereket. De ez mindenkinek a saját döntése alapján történik. Nekem az a gáz, barátnőm is úgy szült hogy élettársi kapcsolata van, amikor egy apasági nyilatkozatot kell kitölteni. Ez valahogy innentől fogva olyan nem is tudom milyennek tűnik. De aki nem akar házasodni, őket sem szabad elítélni.
2010. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából konkrét előnye nincsen. Én nem a gyerek miatt házasodtam, de hasonlóan az egyik korábbi válaszolóhoz, házasságon kívül én sem szülnék gyereket. Igazából ez nem azért van, mert tuti be akarom biztosítani magam, hogy ne szabaduljon meg tőlem könnyen a párom, hanem azért mert szeretem őt és ezt meg szeretném mutatni a külvilágnak is és a gyermekemnek is. Vele tervezem leélni az életemet. Na meg ha valakit nem akarok felvállalni a külvilág előtt, akkor elgondolkodtató, hogy érdemes-e abba a kapcsolatba gyereket szülni. Ezenkívül szeretném, ha a gyermekeinknek lenne egy normális család mintájuk és náluk is a házasságban történő gyermekvállalás lenne a normális. Nem ítélem el azokat sem akik nem házasodnak össze, de én nem tudnék így szülni.
2010. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%

Igen, igen... Kicsit sebtében írtam azt az ingyentankönyves dolgot. Az tényleg nem füg attól, hogy házasok vagytok-e vagy sem. Viszon (ha jól tudom) kell valami papir amin elismeri az apa az apaságát, te meg az, hogy egyedül neveled. Vagy ez külön van?


Én nem tartom nagyra a házasság intézményét, a mai formájában... Van értelme az egy pilanatig sem vitatom! De nem ebben a formában ahogyan most van.


Az iskolában nem hiszem, hogy bárki is csúfolná emiatt (azért sem csufolnak senkit mert elváltak a szüleik). Föleg, hogy másoknak eröl nem is kell feltétlenül tudnia. A naplóban meg az ellenörzöben csak annyi van, hogy apa(gondviselő) neve; anya neve;

Olyan nincsen, hogy szülök családi állapota...


A gyerekre nem hiszem, hogy maga a házasság lenne jó hatással sokkal inkább a szerető családi kör. De ha egy pár nem házas akkor nagyobb a valosznüsége, hogy valaki "férelép" és ez a tudat a párban felkelti a másikal kapcsolatban a bizalmatlanásgot. Ami meg ugye teljesen tönkreteszi a meghitt csaldi idilt.


Az első...

2010. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy aki csak papírnak tartja az csak a gyerek miatt összeházasodik, hacsak nem valami világ végi múlt században rekedt faluban laknak.

Szerintem attól függ valaki hisz-e a házasságban vagy sem. Nekem a szüleim is boldog házasságban élnek, én szinte természetesnek érzem, hogy férjhez megyek és igen még azelőtt, hogy gyeereket terveznék, és azok a barátaim is így voltak vele akik már megházasodtak. De ha valaki nem hisz benne akkor nem kell az ahhoz, hogy gyereke legyen.

2010. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"lehet még olyan előnye is, hogy a gyerek később kellemetlenül érezheti magát emiatt, ha a szülei nem házasok. akár még csúfolhatják is érte, mert azért a legtöbb gyerek szülei csak összeházasodnak előbb-utóbb."


Ilyen manapság nem hiszem hogy történik, amikor egy osztályban gyakorlatilag kisebbségben vannak azok a gyerekek, akik a saját apjukkal-anyjukkal élnek egy háztartásban és ők házasok is. Sokan csak együtt élnek és vannak olyanok, akik már pótpapával..

2012. febr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!