Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Gyerekvállalás szempontjából...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalás szempontjából milyen előnyei vannak, ha a szülők házasok?

Figyelt kérdés
Sokan csak egy papírnak tartják a házasság intézményét, és csak akkor kerítenek rá sort, ha gyerekvállalás mellett döntenek. Ez miért van? "Jobban hangzik", hogy a gyerek egy papíron is megerősített kapcsolatba születik bele, vagy van egyéb jótékony hatása is? Ti mit gondoltok erről?
2010. ápr. 17. 23:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Anygi szempontbol csak rosszul járhatsz. Ám ha megházasodtok majd elváltok akkor az államtol, egy csomó jutatást katok. Komolyoj! :) Ingyen tanköny, iskolai felszerelés támogatás, meg tudom is én menyi mindent.


Az, hogy mások össze házasodnak csak azért van mert "sznobok". Mert Magyarországon ez az általánosan elfogadott és nem akarják felvállani hogy "mások" mint a többiek. Csak ennyi...

2010. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha én házasság nélkül élek együtt egy férfival, és gyerekünk születik, majd neadjisten "szakítunk", akkor az én gyerekemnek nem jár az ingyen tankönyv (vagy bármilyen hasonló juttatás), csak mert nem voltunk házasok?
2010. ápr. 18. 00:27
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
De jár. A barátnőm is egyedül neveli a kislányát, a gyerek apjával soha nem voltak házasok és már most tudja, hogy lesz ingyen tankönyv. A juttatások nem azon múlnak házasok voltatok e vagy sem, hanem az anyagi helyzeteteken.
2010. ápr. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

a kisebb-nagyobb anyagi előnyökön túl erkölcsi értéke van.

hogy ez mekkora, kinek-kinek felfogása szerinti.

számomra értékes, megbecsült dolog.

lehet még olyan előnye is, hogy a gyerek később kellemetlenül érezheti magát emiatt, ha a szülei nem házasok. akár még csúfolhatják is érte, mert azért a legtöbb gyerek szülei csak összeházasodnak előbb-utóbb.

2010. ápr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Én nem hallottam még senkitől, hogy a gyerekek csúfolták volna a másikat, mert a szülők nem házasok. A kisgyerekek még nem értik ezt, ha csúfolódnak, az max azért lehet, mert a szülőktől hallják, hogy bezzeg az xy szülei! Szóval ez megint csak a felnőtt primitívséghez vezethető vissza. Sajnos. :(
2010. ápr. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség amit az első írt!

Ha nem vagy házas akkor is járnak a támogatások.ha elváltál akkor is.

Én anno annak idején azért házasodtam össze,mert jól esett,hogy a születendő gyermekem apja szeret annyira,hogy megkérte a kezem.Valahogy úgy éreztem,hogy míg én avval bizonyítom a szerelmemet,hogy szülők neki,addig ő avval,hogy elvesz feleségül..Tudom,hogy giccsesnek hangzik,de 18 éve még így gondoltam...

Előnye talán ez i,hogy bebiztosítva érzed magad ...Előnye volt az is(most fogalmam sincs,hogy van ilyen..) hogy az "ifjú házasok kölcsönét" igénybe tudta venni az ember..Jól jött amikor új lakásba költöztünk,és bútor kellett.Előnye volt a Szocpol támogatás is..

Viszont rendes családi pótlékot adtak.Ha egyedülállóként neveled a gyermeked vagy elváltként akkor annyi előnye van,hogy emelt családi pótlék jár,és ingyen nem is de olcsóbb az iskola...

2010. ápr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
szánalmas, h itt mind arról beszéltek, hogyan kaphatna ingyen tankönyvet és egyéb dolgot, amit egyébként a rászorultak kapnának!
2010. ápr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, és szerinted ki az, aki valóban rászorul? Csak nem azok a gyerekek, akiket testvéreikkel együtt egyedül nevel az anyukája..?
2010. ápr. 18. 02:07
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha megfigyelem a mai párkapcsolatok többségét,akkor azt látom,hogy a fiatalok korán kezdik a szexet,hogy elég tapasztalatra tegyenek szert.Azután,akivel jó az ágyban összeköltöznek.A kapcsolat lényege a szex, de nem képesek egymáshoz alkalmazkodni, a másik hibáit tolerálni,egy nem jól működő kapcsolatba vállalnak gyereket.Ha megszületik,a nő számára csak a gyerek létezik,az apa legfeljebb az ágyban meg pénzkeresésre jó.Törvényszerűen a válás következik,mert az apa megunja,hogy ő csak második a sorban. Az anya nem sokat kockáztat,mert a gyereket biztosan neki ítélik,az apa pedig fizethet.

Azután az anya egyedül neveli a gyereket,és keresi a következő pasast vagy pasasokat.Ezt a nők többsége természetesnek tartja,mert az anyának is joga van élni.A gyerek úgy nő fel,hogy az apa egy gazember,az anya pedig feláldozza magát a gyerekért.Amikor a gyerek kamasz lesz,akkor kezdődnek a bajok.A gyerek lázad,kezelhetetlen lesz,elakar vagy el is költözik otthonról,az anya magára marad,és rossz anyós lesz belőle.Ma már nem a tartós párkapcsolat és nem a gyerek számít,hanem a nők önzése.

A napokban ítr itt egy kétségbeesett l6 éves.Az anyának lett egy kapcsolata,és most már nem törődik a gyerekkel,csak a férfivel.Kérdezte,hogy mit csináljon? A legtöbb válasz az volt,hogy anyukádnak is joga van boldognak lenni!Akkor most ki a fontos, a gyerek vagy az anyuka?

A házasság azt is jelenti,hogy az életünket együtt akarjuk leélni.Aki ezt komolyan gondolja,az megtesz mindent a házasság tartósságáért.Szeretik,tiszteleik egymást,együtt maradnak jóban-rosszban,a gondokat együtt oldják meg,a gyerekek szeretetben nőnek fel.,De ez mindkét részről erőfeszítést kíván.Szerencsére vannak ilyen családok is.

Aki nem köt házasságot,mert fölösleges papírnak tartja,tudatosan vagy tudat alatt azzal a gondolattal költözik össze,hogy úgyis elfogunk válni,és így megspóroljuk a válás költségeit.

Felelősebb gondolkodásra lenne szükség a fiatalok részéről.

2010. ápr. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Számomra az az előnye egy házasságban született gyermeknek, hogy lelkileg nem sérül, jó esetben, ha egyik szülő sem alkoholista, s normálisak, akkor pozitív anyakép és apakép alakul ki a gyerekben, szeretetteljes légkörben tud testileg-lelkileg fejlődni.

Lát maga előtt követendő mintát.

Lehet, hogy a gyermekét egyedül nevelőknek több juttatás jár, de ott kiesik egy fizetés (sokszor az apáé), de akár egy traumát is el kell viselniük a több pénzért (pl.: válás, apa vagy anya tragikus halála).


Ha választanom kellene, akkor én a szeretetteljes családot választanám, férjjel és feleséggel. Annak ellenére is, hogy manapság tényleg nem "divat" összeházasodni. Persze úgy is lehet egy férfi, egy nő és egy gyerek teljes család, csak mindig ott lebeg a család feje felett a bárd, hogy na, mikor lép ki egyik vagy másik fél a kapcsolatból (mert könnyen megteheti, semmi sem tartja vissza, egy eskü sem)

2010. ápr. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!