Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért pont én maradok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pont én maradok ki ebből az élményből?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk jegyesek, jövő nyárra tervezzük az esküvőt. De minden erre szánt pénzünk elment idén a lakásfelújításra. Hitelt nem akarunk felvenni, de semmi remény arra, hogy bármilyen esküvőnk is legyen. Családdal beszéltünk már erről, ők kijelentették, hogy akkor oldjuk meg mi ketten 2 tanúval, mert ők nem tudnak nekünk ebben segíteni. Nagyon leszomorít, hogy éltem egyik legszebb napján nem lesz ott senki, nem lesz szép ruhám, nem fognak minket autóval, dudaszóval kísérni.Nem szeretnék még erre éveket várni, mondván, majd akkor ha lesz rá pénzünk. Mert ilyen soha nem lesz. És akkor már a szülőket sem látnám szívesen, egy ilyen kijelentés után! Nagyon elkeseredtem..
2008. szept. 28. 10:00
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg írhatsz privit, csak hogy benned ne maradjon valami trágárság, mert a végén a rohammentő visz el - de tényleg ne a többieket szórakoztasd ezzel!
2008. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
67%
csak ámulok és bámulok....
2008. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez tényleg elég szomorú helyzet! Engem az nem zavart pl. hogy az anyósom nem adott semmit az esküvőbe, engem az zavart, hogy el se jött... Pedig nem volt nagy felhajtás!
2008. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
75%

Szia,

Szerintem inkább akkor kis esküvőben gondolkodj, fehér ruhád, díszített autód akkor is lehet, ha nem lagzit tartotok utána, hanem ebédet, egy étterem külön termében. Ha kevés a rokonság eleve nem lesztek sokan, néhány barát. Profi fotós se muszáj, meg lehet kérni egy barátot, hogy csinálja ő a fotókat, ruhát varrathatsz, nem muszáj mondani a varrónőnek, hogy menyasszonyi lesz, ha beéred egy egyszerűbb vonalú, abroncs nélküli fehér ruhával. Öltönyt lehet kölcsönkérni, ha esetleg nincs. A barátnőket meg lehet kérni, de magad is csinálhatsz kis virágdíszeket az asztalra, amit az éttermessel megbeszéltek, hogy ti vinnétek, lufival tudtok dekorálni.

És ha mázlitok van amennyi hitelt fel vesztek rá, azt meg is kapjátok a vendégektől. Saját készítésű meghívót is lehet csinálni, azon is lehet spórolni, és esetleg viccesen fel lehet rajta tüntetni, hogy a háztartásotok teljes, a pénztárcátok üres. Hátha így elkerülitek a 3. étkészletet.

Egy átlagos étteremben egy leves+vegyes tálak+desszert, kávé szerintem kijön kb. 6000 Ft/főből, és ebbe szerintem egy ital is belefér. Esetleg meg lehet beszélni az étteremmel, hogy vinnétek néhány üveg bort, sört, így nem ott kell megvenni.

Ha éttermen kívül is jó, akkor meg esetleg egy olyan ismerősnél meg lehet tartani, aki nagyobb házban lakik, és van elég hely. Ha tavaszig, nyárig kibírjátok egy magánház udvarán is lehet csinálni esküvői partit, pl. büfé jellegűt. Sült húsok, fasírt, saláták, aprósütemény. Vagy esetleg pörkölt egy hatalmas bográcsban. Ebben is kérhetsz segítséget barátoktól, nem muszáj partiszervezőt fogadni.

A zenekar árain is lehet spórolni, ha van az ismerősök közt zenész.

Készíts egy listát, hogy mi az amit szeretnél, nézz utána az anyagi vonzatának, próbálj spórolni amin lehet, és ha nyárig vártok akkor akár havi 10-15 ezer forint félre tétellel (nyilván függ az anyagi lehetőségetektől) még lehet, hogy hitel nélkül is menne.

2008. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Fontos hogy mar jovore megtartsatok az eskuvot? Esetleg kesobb is lehetne es akkor tudnatok meg penzt gyujteni. Kilehet menni kulfoldre is dolgozni es akkor lenne penzetek! Ez egy jo otlet, ugye? El sem tudod kepzelni mennyit meglehet kint keresni! Abbol lehetne lagzit csapni!

Hat azert azt nem kellene elvarni hogy mindent mas fizessen ki, es nem pedig ti!

2008. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 42 valasz erkezett a kerdesre, ez nem semmi!
2008. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Másnak írtam, de neked is hasznos lehet. ;)

Én a ruhámat használtan vettem (1 menyasszony használta előttem, tehát gyönyörű állapotban volt), meghívókat egy internetes adok-veszek oldalról rendeltem, nagyon szép lett és én tervezhettem meg, olcsóbb volt, mintha magam csináltam volna, az anyakönyvvezetőnél csak "minimálprogramot" kértünk, pl. zene, pezsgő és gyertya, öltönyt rendeltük nagyon olcsón, csokrot úgy csináltattam, hogy nem vallottam be, hogy esküvőre lesz... mi van még? Ja, enni 11-en mentünk (ebéd a szülőkkel és a tanúkkal)egy olyan helyre, ahol befizetsz x összeget és két órán keresztül eszel ami beléd fér. :) Aztán a barátaink szerveztek egy bulit ahova rendeltük a tortát és ott lehetett hajnalig mulatni. Videózni egy ismerősöm videózott, csak profi fotóst hívtunk. Az egész kijött 250e-ből. Sok sikert a szervezéshez!

2008. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Kérdező mi lett veletek?? Most találtam meg ezt a nagyon régi kérdést, és érdekel, végül meglett az esküvő?
2010. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!! Mi lett a vége ennek a sok éves történetnek??
2020. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi lett veletek? 😁
2021. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!