Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért pont én maradok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pont én maradok ki ebből az élményből?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk jegyesek, jövő nyárra tervezzük az esküvőt. De minden erre szánt pénzünk elment idén a lakásfelújításra. Hitelt nem akarunk felvenni, de semmi remény arra, hogy bármilyen esküvőnk is legyen. Családdal beszéltünk már erről, ők kijelentették, hogy akkor oldjuk meg mi ketten 2 tanúval, mert ők nem tudnak nekünk ebben segíteni. Nagyon leszomorít, hogy éltem egyik legszebb napján nem lesz ott senki, nem lesz szép ruhám, nem fognak minket autóval, dudaszóval kísérni.Nem szeretnék még erre éveket várni, mondván, majd akkor ha lesz rá pénzünk. Mert ilyen soha nem lesz. És akkor már a szülőket sem látnám szívesen, egy ilyen kijelentés után! Nagyon elkeseredtem..
2008. szept. 28. 10:00
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
85%

Sajnálom a történteket.

Esetleg van valami különös oka, hogy a szülők nem akarnak "besegíteni"? Elég szomorú, hogy nem akarják a "gyerekeket" életük legszebb napján látni.

Én ha ilyen helyzetbe kerülnék, inkább várnék még egy picit. Talán egy évet, annyi idő alatt félre tudtok tenni annyi pénzt, hogy "neked is legyen szép ruhád", tudjatok lagzit rendezni...

2008. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
90%
lehet, hogy a szülők nem "nem akarnak", hanem "nem tudnak" besegíteni.. Az én szüleim és a párom szülei sem tudtak túl sokat, nem is vártuk el tőlük. Szerintem vagy várjatok, vagy vegyetek fel hitelt. Ha ennyire szetenél szép esküvőt, egész életedben bánni fogod, h végül nem lett olyan..
2008. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Mindkettőnket a nagyszülők neveltek, így a családdal nincs szoros kapcsolatunk. Páromnak inkább tragikus. Ők nemhogy beleadni nem akartak, de már el sem akartak jönni. Én szüleimet valamelyest megértem. Apumnak nemrég volt egy komoly műtéte, és fél évig nem dolgozhat, le is százalékolták. Ők örülnek, ha a szmlákat ki tudják fizetni jelenleg.
2008. szept. 28. 10:09
 4/50 anonim ***** válasza:
94%

Az első válaszadó vagyok: így már érhető a dolog...

Én is azt tudom mondani, hogy vagy várjatok egy-két évet, vagy vegyetek fel hitelt. Végül is, a lakást fel tudtátok újítani önerőből, az esküvő is megoldható valahogy! :)

2008. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
89%

Sokan vesznek fel az esküvőjükre személyi kölcsönt. Ha már a lakásotok megvan, fel is újítottátok hitel nélkül, akkor ennyi "luxust" megengedhettek magatoknak. Esetleg tényleg várjatok egy évet, addig spórolgassatok, és ami hiányzik még, ahhoz vegyétek fel a hitelt. Amúgy megértem, az én családom sem gazdag, nem hiszem, hogy nagyon fizetni tudják majd az esküvőmet, ha lesz egyszer.

Üdv

Polly

2008. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan, ne szomorkodj, hidd el marhára nem számít! Az én esküvőmre azért nem jött el a "kedves" család, mert nem rendeztem lakodalmat! Ugyanis nem volt rá pénzünk.

A szülőkkel, tesókkal elmentünk vacsorázni, de még azt is nekünk kellett állni... A többiek pedig tüntetőleg távol maradtak... Mi vettük a menyasszonyi ruhámat, az öltönyt, a virágot, mindent. Ebből azért nem engedtünk, igaz hónapokig krumplin éltünk utána, de ez senkit nem érdekelt. Mondanom se kell, hogy fényképezkedésre már nem maradt pénzünk.

Ha gondolod, írj privátot, és beszélhetünk.

2008. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
85%

Szió! Ne keseredj el! Nálunk se a párom, se én nem szerettünk volna nagy haccacárét, rajtunk kívűl csak a két tanu volt, se szülők, se senki. Jó volt, így is nagyon. Az esküvőt lezavarhatjátok most kicsiben, és később, ha akarjátok, és anyagilag is megengedhetitek magatoknak, csaphattok nagy lagzit! Simán lehet utána is, nem törvényszerű, hogy az esküvő után legyen a lagzi, és ahogy levettem, neked inkább a lagzi hiányzik.

Sok boldogságot.

2008. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, nagy élmény egy ilyen, de hidd el, nem ezen múlik. Egyik unokatesómnak jó pénzes esküvőjük volt anno, limuzin, minden, mondjuk túl sokan ott se voltunk, de azért kevesen se. Aztán a nagy flancból az lett, hogy 1 év után elváltak, és most mindketten mással boldogok.

Ha ez olyan fontos, akkor vegyetek fel személyi kölcsönt, vagy várjatok 1 évet, de tényleg nem ezen a külsőségen múlik, hogy milyen lesz utána.

2008. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%

Szia.


Ne keseredj el,nekünk 10 fős esküvőnk volt,a fő ok az volt,hogy zenekarként annyi lagzin játszottunk/játszunk már,hogy szabályszerűen elment a kedvünk az esküvősditől(na félre ne értsétek,nem a szép ruhától,meg miegymástól,hanem az egésztől alles zusammen).A másik ok,hogy a férjemnek a 2.házassága voltam/ok,az ő szülei nem élnek,az enyémek pedig megtehették volna anyagilag,hogy segítenek,de nem tették(nem is vártam el),mert 21 voltam,mikor 4 év után hozzámentem a páromhoz,és szerintük elkapkodott dolog volt,mivel szerintük úgyis elhagyott volna.Ennek 4 éve,full harmony,imádjuk egymást mostmár 8 éve.De ez egyéni,szubjektív meglátás,nekem a 10 fős társaságban eltöltött romantikus vacsora,egy kis tánc mindennél többet ért.

Ha nem akarsz,nem maradsz ki belőle,keress fel egy esküvő szervezőt,akivel tervezzétek meg a nagy napot,hogy számodra mik lennének a fontos momentumok,amiket mindeképp szeretnél(ha a gyűrűvivő párnácska számodra nem olyan fontos,akkor ne 15 ezer forintosat válassz,hanem elégedj meg egy ugyanolyan szép 2 ezer forintossal,és máris spóroltál.)A másik jótanács,hogy mindent kezdj el időben szervezni,mert minél hamarabb lefoglalod a helyszínt,a hivatalt,a vőfélyt,a zenekart,annál nagyobb kedvezményeket kapsz,mert előre gondolkodtál.Nekünk is vannak már 2009-es foglalt időpontjaink,jóval kedvezményesebb áron,mint ha valaki 2 hónappal előtte szól.Ezen is spórolhatsz.Aztán a végén ha kiszámolod,akkor rájössz,hogy mégsem annyira horribilis összegről van szó.

Valamint egy uccsó ötlet:Voltunk már olyan lagzin,amin az ifjú pár,mivel saját maga állta az esküvőjük össz költségét,így egyénileg ketten úgy döntöttek,hogy ők bulit akarnak,és a rokonságot(főleg az időseket,távolabbiakat) meg sem hívták,a szülők,nagyszülők és tesók voltak jelen,valamint a legjobb haverok,cimborák,és így 40 fővel életreszóló élményt szereztek maguknak.

Ha gondolod,mivel benne mozgok(vagy bárki,aki e sorokat olvassa),nagyon szívesen segítek,hogyan indulj el,és mire figyelj,csak írj privit.


Üdv:Lizy

2008. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Nem akarlak bántani, de szerintem sokan cserélnének veled!

Azt írtad, hogy a pénzetek lakás felújításra ment el, ebből (remélem jól értettem, de ha nem akkor elnézést kérek!) arra következtetek, hogy van egy felújított lakásotok! Szerintem egy lakásnak sokkal több előnye van egy friss házasságban, mint egy költséges ceremóniának!

Tudom, hogy nem ezt a választ vártad, de ez így van! Pontozz le nyugodtan, attól feljebb kerülök a toplistán! :)

2008. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!