Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért pont én maradok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pont én maradok ki ebből az élményből?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk jegyesek, jövő nyárra tervezzük az esküvőt. De minden erre szánt pénzünk elment idén a lakásfelújításra. Hitelt nem akarunk felvenni, de semmi remény arra, hogy bármilyen esküvőnk is legyen. Családdal beszéltünk már erről, ők kijelentették, hogy akkor oldjuk meg mi ketten 2 tanúval, mert ők nem tudnak nekünk ebben segíteni. Nagyon leszomorít, hogy éltem egyik legszebb napján nem lesz ott senki, nem lesz szép ruhám, nem fognak minket autóval, dudaszóval kísérni.Nem szeretnék még erre éveket várni, mondván, majd akkor ha lesz rá pénzünk. Mert ilyen soha nem lesz. És akkor már a szülőket sem látnám szívesen, egy ilyen kijelentés után! Nagyon elkeseredtem..
2008. szept. 28. 10:00
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
Ismételten csak köszönni tudom a hozzászólásokat, és ötleteket. Párommal úgy döntöttünk, hogy kicsit elnapoljuk a dolgot, és gyűjtögetünk még. Az igazat megvallva én szeretném annyira ezt az esküvőt minél előbb. 26 éves vagyok, és szeretnénk babát a közeljövőben, egy kikötésem volt párommal szemben. Csak akkor lesz baba, ha összeházasodunk. Remélem mindezt sikerül megvalósítanunk, csak némi csúszással....
2008. szept. 30. 08:23
 32/50 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is ez volt a kikötésem, hogy előbb gyűrű, aztán baba. Bár amikor lefoglaltunk mindent azesküvőre, abba is hagytam a gyógyszer szedését, és a lakodalomban már 3 hónapos kismamként mulattam. Amúgy szerintem természetes a "nagy nap" utáni vágyad, ezt minden nőnek át kellen élnie 1*. De csak egyszer, én nem csinálnám azért újra.

Az anyagi részére rátérve: nekünk a kiadás 10000Ft/főre jött ki, és szinte ugyanannyit kaptunk. Mivel együtt éltünk, így többnyire pénzt adtak ajándékul. És bár ez nem olyan személyes, de legalább arra költöd, amire akarod. Akár a hitel visszafizetésére is. Én azt tanácsolnám, hogy gyűjtsetek össze annyi pénzt, amit előre ki kell fizetni(pl. ruhák, foglaló, meghívó, stb.), és utána jöhet a hitel, ha nincs más megoldás.

Ja, és mi se azokat a rokonokat hívtuk meg, akiket illene, hanem azokat az embereket, akikkel azt az estét szerettem volna megosztani.

2008. szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Én is érdeklődve olvastam a véleményeket és egyet értek azzal, azokkal, akik szerint a szülő nem kötelezhető az esküvői ktsg-ek kifizetésére. Mi is 1 éve vagyunk jegyesek, nekünk is csak a pénz miatt nem lesz lagzink, de eszünkbe sem jutna, hogy a családtól kérjünk! Épp elég volt, hogy Anyukám besegített a lakásvásárlásba, azóta is ég a pofám... Mindig úgy gondoltam, hogy ha majd nagy leszek, én fogom eltartani Anyut és Mamikámat (nekem csak Ők vannak), de sajnos ez nem jött még össze! :-(

Soha nem kérnék Tőlük pénzt, inkább éhen halnék!

Én is vágyom a fehér ruhára, hogy az a nap tényleg csak rólunk szóljon, de beérem ezzel is. Nekem az a fontos, hogy együtt élünk, szeretjük egymást és talán hamarosan baba is lesz!

Az biztos, hogy tényleg sokat lehet spórolni, ha vannak ilyen-olyan ismerősök. Unokaöcsémék lagziján kb.55-en voltunk, a helyet egy barát adta "kölcsön", piával, kajával együtt nekik 300E ft-ba került. De ők is vittek plusz piát, meg sütit. Nem volt limuzin, nem volt semmi extra, de olyan megható volt az egész!

Ha igényeled az extra dolgokat, én azt mondom ne érd be kevesebbel! Remélhetőleg egy életre szóló élményben lesz részed, tehát kicsit tényleg várjatok és gyűjtögessetek!

Kívánom, hogy teljesüljenek az álmaid és olyan lagzid legyen, amilyenre vágysz!

2008. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
81%

a csúnyszájú kislánynak üzenem:

1,kösz a kívánságod,megtörtént,én magamnak fizettem,mert sajnos ez a lehetőség adatott meg a sorstól,de nem panaszkodom!

viszont,a helyedben kisülne a szemem,hogy hitelt vettek fel szegény anyósodék,hogy te rázhasd a rongyot!

de egy baj van babám:te egy lelki szegény ember vagy,aki csak trágárkodni tud!

szegény anyósodék,isten óvja őket,hogy rád szoruljanak öregségükre!!

2008. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
37%

Először is: nem vagyok a babád (már ha rám gondolsz), közel vagyok a 40-hez, így kislány sem vagyok. Én pedig téged sajnállak nagyon!! Szó szerint senkim és semmim nem volt gyerekkoromban, ha elolvastad az előzményeket, anyósoméknak pedig azóta többszörösen visszafizettük, amit ránk költöttek!! Hála istennek, azóta megtehettük, mint ahogy sok mást is, amit te az életben nem fogsz megkapni, mert nem érdemled meg az élettől!! Tudod, milyen helyeken jártam én már életemben...? A tévében nem látsz olyat, drága!! Ezeket az élményeket az életben nem veszi el tőlem senki! 16 éves korom óta dolgozom azért, hogy mindenem meglegyen, nekem te ne magyarázz! A család ezért van, hogy megtegyen mindent a másikért, amit lehet! Én ebben a szellemben nevelem a gyerekemet, és még arra is, hogy sose legyen irigy! A jóság és a gonoszság is kifizetődik mindig! Te is vissza fogod kapni, amit adsz, nyugodj meg!

Sajnos vannak dolgok az életben, amiket pénzért lehet megvenni, aki ezt nem érti meg, az nyugodtan csináljon Tesco-gazdaságos esküvőt! (Mi is voltunk ilyenen, az egész násznép ezen röhögött, meg a hozzád hasonló felfogású személyeken! Nehogy már bele kelljen nyúlni a másikért a pénztárcádba, ugye??? Még akkor se, ha az a "másik" történetesen a gyereked! Aki egy kicsit igényesebb, úgyis előteremti a föld alól is, hogy ne kelljen szégyenkeznie. És képzeld, nem "ráztam a rongyot", mert főleg ANYÓSOM miatt kellett nagy esküvőt csinálni, nem miattunk!!! Éppen, hogy én éreztem a legszarabbul magam, mert semmi rokonom nem volt ott (mert se anyám, se apám). Remélem, azért ennek örülsz??!! De nagyon jól esett, amiért a párom szülei megteremtették nekünk azt, amit önerőből akkor még nem tudtunk volna. Te nem tudsz rólam semmit, úgyhogy ne személyeskedj, légyszíves!!! Így látatlanban merem mondani, hogy nem cserélnéd el a gyerekkorodat az enyémre...!

Én csak azt kívántam ennek a lánynak, hogy bárcsak ő is átélhetné azt a mesebeli érzést, amit én átéltem, (és amit te sose fogsz)!!! De a gyereked se (szegény!)

Anyósomék egyébként nem "szegények", nagyon is jól élnek a mi segítségünkkel. Képzeld, nem felejtettük el, mit kaptunk tőlük, te nyomorult!!!!!!!!!

2008. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
67%
Sztem a kérdező ilyen formában nem volt kíváncsi a véleményekre... Már 1* leírtam, hogy én is azt a nézetet osztom, hogy nem kérnék Anyuéktól pénzt. De most mi van ebben?! Minden ember más, mit kell ebből ekkora ügyet csinálni?? A kérdező véleményekre volt kíváncsi, kapott is ilyet is, olyat is. Aztán ennyi. Miért kell így megbántani embereket? Ebben a pár sorban biztos nem fogjátok meggyőzni a másikat, már csak azért sem, mert mindenki máshogy nő fel...
2008. okt. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
32%

Igen, teljesen igazad van! Sajnálom, hogy kiakadtam ezen a hülyeségen, de én csak "reagáltam" a lehurrogásra, tudom, hogy kicsit durvára sikerült már a végén, de amikor "babámoznak", meg "kislányoznak".... azt se tudja a butája, hogy mire/kinek a véleményére reagál. "Rongyrázás", meg hogy a "hülye gyereke" esküvője miatt vegyen fel hitelt....??? Meg "nehogy már a szülő minimálisra csökkentse az igényeit" a gyereke miatt... ? Érdekes, ezen nem akadt ki senki? Ezek szerint csak nekem furák ezek az emberek ?? Ezt nem szeretem ebben az oldalban, hogy ha valakinek eltérő a véleménye, rögtön kibújik belőle a rosszindulat, és nyomkodja a piros gombot. Miért, mindenkinek kötelező egyformán gondolkodni?? A kérdésre igyekeztem korrekt választ adni, remélem, tudtam segíteni, de az én kérdésemre válaszoló "hölgy" (?) továbbra is elmehet a fenébe....

Még mindig úgy gondolom, hogy ha nem a család, akkor ugyan ki segítsen a gyereknek? Ez a segítség természetesen viszonzásra kerül idővel, és nem mindig az anyagiakra, hanem a gesztusra kell gondolni!


Elnézést a kérdezőtől! Remélem, teljesül az álmod, és az esküvőd napja felejthetetlen lesz számodra!!

2008. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
73%
Nem elvenni akarom a kedved, de talán megnyugtat, amit írok. Nekünk most volt az esküvőnk, fél évig terveztük, az utóbbi két hónapban egy szabad percünk sem volt a szervezés, tánctanulás, ruhapróba stb. miatt. A végén már örültünk, hogy ülhetünk a kocsiban, ami visz minket a szertartás helyszínére. Nagyon jól sikerült minden, a vendégek remekül szórakoztak, de azt nem mondhatom, hogy mi is. Rengeteg gond, probléma adódik, mindent ott helyben és azonnal le kell rendezni, aggódsz, hogy nem sikerülnek jól a dolgok, magad is elrontasz pár hülyeséget, és a végén örülsz, hogy reggelre hazaérsz, és alhatsz. Nálunk így ment, és az utolsó napokban már szinte megbántuk, hogy belekezdtünk. Szerencsére elég sok pénz visszajött, de a teljes költségvetés 1.7 millió volt. Simán megtörténhetett volna, hogy nem kapunk ennyi pénzt, ajándékot, és zsebből ki kell csengetni mindent. Nem mondom, hogy összetörtünk volna tőle, de nem lett volna ajándékokban dúskálás Karácsonykor. És utólag visszagondolva azt mondom, hogy fele, vagy negyed ekkora esküvővel is boldogok lettünk volna, kevesebb rohangálással, és jóval kevesebb pénzből. Szóval ne sajnáld, ha esetleg nem lesz álomesküvőd, mert a rossz oldalát is megúszod a dolognak.
2008. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
47%

nos,a hencegésedből látom:te egy önző hólyag vagy,aki bárkin átgázol!fusztrált vagy,és szellemileg sérült!még így 40felé sem tudtad feldolgozni a fiatal kori traumáidat!!

az ellentmondásaid elárulják:sajnos a memóriád is sérült,nem emlékszel dolgokra,hol ezt,hol azt állítasz!!valószínűleg a nagyra vágyásod az oka!nem tudod feldolgozni a másik ember boldogságát,kiegyensúlyozottságát!ezért az elméd is kissé megrongálódott!!

"tesco gazdaságos esküvő":ezt valószínűleg azért használod,mert sajnos csak ezeket a termékekek engedheted meg magadnak!!szegény vagy,és te nem erről álmodtál,így gyűlölöd a szép lagzikat,azt hiszed csak a tiéd volt tökéletes!azért neveted ki az egszerű ceremóniákat,mert szereted a giccses dolgokat!!ez érthető,mivel gyermek korod óta csak a szemét telepen tudsz tárgyakhoz jutni!!

trágár szavak:sajnos már annyira nem tudsz magadon uralkodni,hogy megbomlott elméd csak az ilyen kifejezéseket ismeri!gyűlölöd a világot,pláne azokat akik nem olyan szegények mint te!csúnya vagy,zsíros a hajad,elhíztál a sok mócsingos hústól,és már a fürdést is hanyagolod!!a gyerekeid félnek tőled,mert nem létező nyaralásokról beszélsz,mintha megtörtént volna,és salma hayek képét mutogatod mint esküvői képedet!!izzadság szagú vagy,és sokszor a nyugtatóra iszol!!

na,ugye illik rád a leírás!!

ez ajándék neked,úgy sincs pénzed...

2008. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem győzök csodálkozni...

Utolsó válaszoló: nem gondolod, hogy nagyon eltértél már a témától? EZ nem RÓLAD és a MÁSIK félről szól, hanem a KÉRDEZŐRŐL!!! Ha ennyire nem tudod magadban tartani, írj neki privit, de ne mocskold be itt mindenki előtt! Vagy akkor most majd én is kapom az ívet?? :-))

2008. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!