Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért pont én maradok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pont én maradok ki ebből az élményből?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk jegyesek, jövő nyárra tervezzük az esküvőt. De minden erre szánt pénzünk elment idén a lakásfelújításra. Hitelt nem akarunk felvenni, de semmi remény arra, hogy bármilyen esküvőnk is legyen. Családdal beszéltünk már erről, ők kijelentették, hogy akkor oldjuk meg mi ketten 2 tanúval, mert ők nem tudnak nekünk ebben segíteni. Nagyon leszomorít, hogy éltem egyik legszebb napján nem lesz ott senki, nem lesz szép ruhám, nem fognak minket autóval, dudaszóval kísérni.Nem szeretnék még erre éveket várni, mondván, majd akkor ha lesz rá pénzünk. Mert ilyen soha nem lesz. És akkor már a szülőket sem látnám szívesen, egy ilyen kijelentés után! Nagyon elkeseredtem..
2008. szept. 28. 10:00
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
40%

"Bocs,de ha te hitelt nem akarsz felvenni ez miatt,akkor miért várod el hogy mások kifizessék helyetted?amint írod a családtagjaitok is szegények!ha annyira lagzit akarsz,vedd fel a hitelt."


Neked kedves aki ezt írtad üzenem,hogy te is járj így. Ugyanis a szokás az,hogy a szülők házasítják ki a gyerekeiket. Mivel a kérdezővel a helyzet más sajnálom.



Neked kérdező. Nem tudom végül is hogyan álltok anyagilag. De mivel így áll a család hozzátok lenne egy javaslatom: polgári esküvő szép fehérben meg minden két tanúval. Elmentek fényképezkedni és a batárokkal buli. Családnak nem kell hát nektek sem kellennek ők. Azért persze aki igazán közel áll a nagyi aki nevelt azt hívd meg az esküvőre, de nem kell annak eljönni a bulira aki így áll hozzá.

2008. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
87%

Én meg tudlak érteni.

Már több, mint egy éve megtartottuk az eljegyzést, de esküvőnk szerintem jövőre sem lesz, mert nem lesz rá pénzünk.

Igaz, nyáron cseréltük a lakásunkat egy házikóra és elkezdtük a felújítást, de nagyon sok minden maradt jövőre a felújításból. Most például a fizetést várom, mert ebben a hónapban, már alig maradt pénzünk, arra, hogy élelmiszert vegyünk, nemhogy arra, hogy spóroljunk az esküvőre. Pedig én már megszállottan vágyom, arra, hogy felvehessek egy fehér ruhát.

És mi sem támaszkodhatunk a szülői segítségre.

2008. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
73%
Nem éppen az esküvő:a számlákat jól eltenni,mert öcskösnek nem a felújított lakásból jár a része.Ha különköltözésre kerül sor a ráfordított összeg+az ebből keletkezett értéktöbblettel nagyobb lesz a Ti részetek.Szóval öcsi nem ülhet a készbe.Sőt kérhetitek a felújítás költségeinek felét(ebben az esetben persze marad az 50-50%)És még a rezsibe is kötelező beszállnia!
2008. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
81%

Előre is bocsánatot kérek az offért, de nem tudom megállni , annyira felháborított a 21:29-kor jött hozzászólás, aki szerint az a szokás, hogy a szülő házasítja ki a gyerekét!

Te úgy képzeled, hogy a szülő csökkentse a saját igényeit minimálisra, neadjisten minden megtakarított pénzét a hülye gyereke rongyrázós hacacáréjára szórja el? Nekem anyámék támogattak az egyetemei éveim alatt, támogattak, hogy két nyelvből felsőfokút szerezzek, mert nem volt munkám, és ezek nem kevés összegek voltak, te úgy gondolod, hogy én ezek után még igényt tarthatok arra, hogy fizessék a lagzimat? Hát nekem ehhez aztán végképp nincs a pofámon bőr...Egyátalán nem az a szokás, hogy a szülő fizessen, max akkor ha bír, és a gyereke megérdemli.


Kérdező: sajnálom a helyzetedet, és hogy ennyire vágysz rá, de én sem látok mást megoldást a személyi kölcsönön, illetve a várakozáson kívül. Te magad is leírtad, hogy a szüleidre nem számítasz anyagilag, meg hogy már nem is igazán akarod, hogy eljöjjenek.

Vagy pedig kicsiben megoldjátok, hidd el az is nagyon emlékezetes lesz! Kívánom, hogy valóra tudd váltani az álmodat! Találd meg a megoldást!

2008. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
24%

"a szülő csökkentse a saját igényeit minimálisra, neadjisten minden megtakarított pénzét a hülye gyereke rongyrázós hacacáréjára szórja el"


Hát engem meg a te válaszod háborított fel. Igen, képzeld, amikor az ember megszüli a gyerekét, akkor bizonyos kiadásokkal is számolni kell, ilyen például a taníttatás, meg az esküvő is. Mi az, hogy rongyrázós hacacáré?? Azért, mert élete legboldogabb napján meg akarja adni a módját az ünneplésnek??? Ne haragudj, ezért vannak a szülők (jó esetben). Az MÁS dolog, hogy ha a kérdezőnek nem tudják ezt megadni, de ha lehetőség lenne rá, akkor miért ne??? Az a szülő is megöregszik egyszer, és akkor majd a gyerekei fognak rákölteni sok pénzt!!! Ez az élet rendje!

2008. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
27%

Még mindig én vagyok: a párom szülei kölcsönt vettek fel az esküvőnkre, amit a mai napig fizetnek (NEM MI KÉRTÜK, SŐT!!!), de egy normális szülő ezt alapból megteszi a gyerekéért, még ha egy kicsit összébb is kell húzni a nadrágszíjat. Ezt hívják szeretetnek!!!!! (Nekem nem élnek a szüleim.)

A kérdezőnek üzenem, hogy nekünk is csak a férjem szülei segítettek, nekem szó szerint SENKIM nem volt ott az esküvőn, meg tudlak érteni. Mi lenne, ha még várnátok egy évet, és addigra hátha összejön annyi pénz, hogy tudtok csinálni egy klassz esküvőt?

Azt sem értem, miért vágják egyesek a fejedhez a lakásfelújítást, szerintem csak az mond ilyet, aki irigy! Miért olyan nagy igény, hogy valaki szeretne szép esküvőt? Minden normális ember szeretne!

2008. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
46%

Eddig még nem szóltam hozzá ehhez a témához, de érdeklődve olvasom a vitát, és a megoldásokat, én is kb ilyen helyzetben vagyok mint te, annyi különbséggel, hogy én egyátalán nem szeretnék nagy esküvőt, mert kb nekem

1 misibe kerülne, viszont ennyibe kerülne a mexikói nászút is, és az nekem ezerszer többet ér. Én úgy gondolom, hogy várjatok egy ideig, amíg össze tudod spórolni az összeget, hitelbe semmiképp ne menj bele. Viszont reagálnom kell az előttem szóló hsz-ra is, az én szüleim is akartak felvenni kölcsönt az esküvőre, de nekem lesült volna a képemről a bőr, ha elfogadom. Nem az a szeretet, ha valaki ilyen áron is teljesíteni akarja a gyereke vágyait, hitelt normális ember max lakásra vesz fel, de az is ezerszer meg kell gondolni ebbe a mai borzasztó bizonytalan világba. Egy szerető szívű gyerek ezt nem várja, és nem is fogadja el a szüleitől !!! Persze, ha a szülőnek van miből segíteni, akkor persze én is segíteném a gyerekemet meg minden, de nem ilyen áron.

2008. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
23%

Hanem milyen áron segítenéd a gyerekedet???? Nem mindenkinek van otthon vagy a bankban több millió forintja, de azért szeretné, ha az ő gyereke is ugyanúgy megkapna mindent, mint a másé. Én biztos, hogy vennék fel kölcsönt, mert szeretném, hogy boldogok legyenek ezen a szép napon.

A kérdezőhöz hasonlóan sokan mások nem kapnak meg gyermekkorukban sok mindent, természetes dolog, hogy vágyakozva nézi a szép ruhás menyasszonyokat, a feldíszített kocsikat. Miért ne kaphatná meg ő is??? Ugyanolyan joga van hozzá, mint bárkinek!!!!

Mi a mai napig a lagzis dvd-t nézzük, az akkori násznépből már sajnos többen nem élnek, ez volt az utolsó olyan napjuk, ahol igazán el tudták engedni magukat - így mindig emlékezünk rájuk, sírva-nevetve újra átéljük azokat a szép pillanatokat, amiket ajándékba kaptunk a családunktól!!! Itt nem a pénz a lényeg!! Ez úgyis visszajön a menyasszonytáncból, és vissza lehet adni a szülőknek, ha elfogadják. Miért, ti nem adnátok meg a gyereketeknek mindent? Én bizony igen, még a föld alól is!!! És ez igenis a szeretet jele!

Sajnálom, ha ilyen fap*nák vagytok, üljetek otthon, aztán nézzétek a meszelt falat!!

2008. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
72%
Kedves utolsó légyszi moderáld magad, otthon fröcsöghetsz ez az oldal nem erre való. Disztingválj, biztos nehéz de talán sikerülni fog. Itt mindenki csak a véleményét írta le, miért kell mindenkinek úgy gondolkodni mint neked? attól még szeretheti valaki a gyermekét, hogy nem csüng rajta majomszeretettel.
2008. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
32%

Ha visszaolvasod, nem én kezdtem el "fröcsögni". Megírtam a saját véleményemet, aztán rögtön le kellett pontozni. Itt a rosszindulat "fröcsög" belőletek, nem én. És a véleményemet tartom továbbra is.

Lehet nyomni a piros jelet, tudom, hogy már alig várod :))

2008. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!