Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért pont én maradok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pont én maradok ki ebből az élményből?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk jegyesek, jövő nyárra tervezzük az esküvőt. De minden erre szánt pénzünk elment idén a lakásfelújításra. Hitelt nem akarunk felvenni, de semmi remény arra, hogy bármilyen esküvőnk is legyen. Családdal beszéltünk már erről, ők kijelentették, hogy akkor oldjuk meg mi ketten 2 tanúval, mert ők nem tudnak nekünk ebben segíteni. Nagyon leszomorít, hogy éltem egyik legszebb napján nem lesz ott senki, nem lesz szép ruhám, nem fognak minket autóval, dudaszóval kísérni.Nem szeretnék még erre éveket várni, mondván, majd akkor ha lesz rá pénzünk. Mert ilyen soha nem lesz. És akkor már a szülőket sem látnám szívesen, egy ilyen kijelentés után! Nagyon elkeseredtem..
2008. szept. 28. 10:00
1 2 3 4 5
 11/50 anonim válasza:
82%
bocs,de ha te hitelt nem akarsz felvenni ez miatt,akkor miért várod el hogy mások kifizessék helyetted?amint írod a családtagjaitok is szegények!ha annyira lagzit akarsz,vedd fel a hitelt.
2008. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként tényleg sokan cserélnének veled, már csak az esküvő miatt is, ha már - ahogy írod - ilyen család áll mögöttetek, hogy csak az anyagiakban gördítenek elétek akadályt, és nem szívesen segítenek - amit egyébként részben anyagi helyzetük is indokol -, de hagynak titeket együtt lenni, inkább ennek örülj, nem mindenkit hagynak békén a szülők boldogulni azzal, akit szeret. Ismertem olyan párt, akik a polgári és egyházi esküvőt más-más napokon tartották, heteket is csúsztatva, mert máshogy nem tudták összehozni. A lagzi meg egy közösségi házban volt baráti körrel. És, számít? Nem.
2008. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim válasza:
98%
Utolsó válaszolónak köszönöm az egyetértést! :)
2008. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat!

Lakásunk,hát- fogjuk rá, van. Nagyszüleim halála után apumé lett a lakás. Párom ideköltözött, majd az öcsém is. Ha eladnánk öcsémmel osztoznom kell rajta. A lakásfelújítás legnagyobb részét mamámnak köszönhetem, aki rakott nekem félre egy kis pénzt takarékba, a többit mi raktuk hozzá spórolással. Öcsém, aki itt lakik, és osztoznunk kell majd a lakáson, egy petákot sem adott bele, csak belecsücsült a jóba. Az esküvőt már megterveztük, és egy kis pénzt is tudnunk volna rá szánni, de a családnak nem tetszett az ötlet: polgári esküvő mindenkivel, majd egy családi szűk ebéd..és este a barátainkkal egy buli. Ezt az ötletet osztottuk meg a családdal, és "lefújjogták", és javasolták, hogy oldjuk meg ketten.....Ezek után, nem tudom, hogy egyáltalán szeretném, ha ott lennének...

2008. szept. 28. 16:11
 15/50 anonim ***** válasza:
85%

Én annyit tennék hozzá, hogy azért egy esküvő nem olyan rossz befektetés, márcsak azért is, mert akiket meghívtok biztos nem fognak üres kézzel jönni, plusz a menyasszonytánc, szóval visszajön az a pénz amit az eksüvőre szántok. Ha nem is állják a szüleitek az eksüvőt, de biztos kaptok nászajándékként egy kis támogatást.

Valóban tervezzétek meg magatok az esküvői teendőket, vannak olcsóbb ruhák (sőt ha fiatal vagy akkor mondd azt, hogy szalagavatóra vagy gólyabálra kell a ruha, így a 60ezer forintos ruhát 10ezertért kikölcsönözheted!!), magatok vegyétek meg a virágpiacon a virágot, amit egy kis kézügyeséggel meg is lehet csinálni. A sajátkezűleg készített meghívóval is sokat lehet spórolni! Ha nemis limuzinod lesz, de megkérheted egy barátodat, hogy legyen a sofőr, és szintén virággal meg szalaggal és lufikkal ki lehet díszíteni az autót és dudálni fognak nektek!

2008. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Nem feltétlenül kell, hogy kimaradjon az életetekből a nagy lagzi. Ha most összeházasodtok polgári szertartás szerint, pár hónap vagy pár év múlva megtarthatjátok a nagy bulit, amint a pénztárcátok engedi. Én több embert ismerek, akik így csinálták, mert nem volt akkor pénzük.

Egyébként jó esetben a menyasszony táncból összejön annyi pénz, hogy a számlát rendezni tudjátok.

Sok boldogságot! :)

2008. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 -Pimpike- ***** válasza:
91%

Szia!

Nekem már 10 éve volt az esküvőnk 40 fő-vel igazán jól sikerült. Mi nem kértünk nászajándékot csak menyasszonytáncot tartottunk és a végén sikerült összetáncolnom a lagzi árát. Igaz nekünk fére volt rá téve a pénz nagy része és sok mindent csak utólag kellett kifizetni.Utólag lett kifizetve a vőfély, vacsi, zenekar,sütemények.A férjemnek olcsón tudtunk öltönyt venni én az egyik munkatársamtól megvettem a menyasszonyi ruhát. A sógorom kölcsön kapott egy autót, barátnőm csinálta meg a hajamat, sógorom barátnője virágkötő csak a virágot kellett kifizetni.Anyukám régebben nyomdában dolgozott így nem fizettünk a meghívókért.Mi termet béreltünk és az étteremből hozattuk a vacsit még fel is szolgálták.Az italokat diszkontba vettük.Sok mindenen lehet spórolni csak végig kell gondolni.

Üdv Zsu.

2008. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként ezt az oldalt nézd át, szoktak rajta hasznos dolgok lenni, illetve az oldal fórumában is, hátha találsz valami használhatót -> [link]
2008. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nekem két hete volt az esküvőm, és mi a párommal kimondottan kis esküvőt szerettünk volna annak ellenére, hogy a párom szülei kijelentették, állják az egész cehhet. Én egyszerűen nem tudtam ebbe belemenni: alapból is elég takarékos természetű vagyok, és nem tetszenek a sallangok az esküvőn. Tehát összesen harmincan voltunk, csak a legszűkebb család és a legjobb barátok, polgári esküvő volt (pedig a család próbált miket rávenni a templomira, de mindkettőnknek ellenkezik az elveivel a templomi esküvő), utána vacsora.

Persze először mindenki meglepődött, hogy nem lesz hét országra szóló dínomdánom, sérelmezték is egyen-ketten, később azonban egyöntetűen mindenki azt mondta, sokkal jobban érezte magát, mintha nagy banzájt tartottunk volna! :) Egy kis esküvő is lehet ugyanolyan szép, és talán meghittebb is, mint a nagy lagzi! Szerintem semmiképpen se halasszátok el anyagi okok miatt az esküvőt, ha az elhatározás már megvan!

A kocsidudálásról: személyes hülyeségem, hogy legszívesebben Molotov-koktélt dobnék a szombatonként éktelen dudálással a házunk előtt elvonuló lakodalmas menetekre! Nem jó poén, hogy az ablakaink majd' kiesnek a helyükről minden áldott szombaton... :(

2008. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
78%

Támogatom a Molotov koktélos megoldást:S:S:S

Bocs az offér.

2008. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!