Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi alapján választottatok fotóst/videóst az esküvőtökre?
Kezdő fotósunk volt, 30-at kért, egész nap velünk volt a készülődéstől hajnalig.
Rengeteg nagyon jó képet kaptunk tőle.
Azért őt választottuk, mert a hivatásos fotósok előtte nap akarták lerendezni a fotózást, vagyis kétszer kellett volna kozmetikushoz, fodrászhoz menni. Ráadásul 100 alatt nem is nagyon találtunk.
Plusz én ragaszkodtam hozzá, hogy a férjem a templomban lásson meg először.
A videóst ő ajánlotta, nagyon kedves, kezdő srác volt ő is. A videónkat azóta is irigylik a barátok, mert nagyon egyedi, különleges lett, nem a szokásos összevágtam amit felvettem videó. A végére pl csinált a fényképekből egy bő félórás vetítést, amit úgy oldott meg, mintha egy múzeumba menne az ember.
A másik, amiről nem is tudtam, a fotós végigjárta a vendégeket, akinél fényképezőgépet látott, elkérte az elérhetőséget, és bekérte mindenkitől az összes képet. Mindet retusálta, kiírta egy dvd-re és azt is megkaptuk.
Mi is örültünk, mert egy csomó olyan dolgot is láttunk, amit nem is vettünk észre, és a vendégek is, mert megkapták tőlünk ők is, és lett olyan fényképük amin ők szerepeltek a családdal.
Írtam erről egy blogbejegyzést, de nem igazán szeretném ha itt reklámnak titulálnák (esküvőfotós vagyok), ezért ha érdekel, szívesen elküldöm privátban az elérhetőségét, hogy el tudd olvasni. Hátha segítek vele! :)
Ami a nyers képeket illeti, én nem erőltetném a helyedben. Teljesen felesleges, rosszabb esetben meg sem tudod nyitni. Amit a fotós kiválogat, azt okkal teszi. Ha érdekel a fent említett cikk elérhetősége (és bárki akit érdekel) írj bátran! :)
Én olyat választanék, aki odaad minden képet digitálisan, a fotózást előre megbeszélt fix pénzért vállalja. Utómunkák értékét a fotósok dimenzionálják túl, hogy értékesebbnek tűnjön a munkájuk.
Azt látom, hogy minden esküvőn van pár vendég már komolyabb DSLR géppel. Aki ilyen 100 ezer feletti gépet vesz, az már jellemzően hobbifotós, a gyorsan pörgő eseményeket ugyanolyan jó "szakmunkával" tudja lekapni mint a profi fotós. Profi fotós haverjaim is elismerik azt, hogy esküvőn, lagzin lekapott képekben ők sem tudnak lényegesen művészibbet alkotni náluk, viszont nagyon önérzetesen mondják, hogy az ő komoly művészetük a külön fotózás során készített képsorozatban nyilvánul meg. Szerintem meg ezzel is csak eladni akarják magukat.
Mostanában baráti körömben az a szokás, hogy mindenki feltölti online tárhelyre az általa készített képeket, videókat, amiket megoszt a párral, ők meg a többi vendéggel. Divat mostanában a saját fotókönyv szerkesztés, az otthon számítógépen szerkesztett fotókönyvet online rendeled és fizeted (pl. [link] azok a szépek, ahol tájkép az oldalon levő képeknek is a háttere, nem pedig egyszínű lap.
#4: Olyanról írsz, amiről halovány lila fogalmad sincs. Kevered a magát profinak beállító hobbifotóst, aki amatőr eszközzel feketén pár tízezerért "dolgozik" azzal aki valóban professzionális szolgáltatást nyújt, adózik és megfelelő eszközparkkal, a redundanciát is szem előtt tartva azt használni képes szakmai tudással dolgozik.
Egy átlagos egész napos esküvőről készült képanyagon kb. 100-120 óra utómunka van, mire az úgy néz ki, hogy át is lehet adni a párnak. Ezt pedig nem lehet megspórolni, csak úgy, hogy az a minőség rovására megy. A válogatás a fotós feladata. Aki rásrófolja a megrendelőre, az a saját munkáját akarja csökkenteni és a végeredmény is erősen megkérdőjelezhető lesz, hiszen még a fotósok is sokszor érzelmi alapon válogatnak, ez a hatás pedig jóval erősebb ha a megrendelő válogat. Egy esküvő nem steril környezet, nincs esélyünk beleszólni a megvilágítottságba vagy abba, hogy ki hova megy és mit csinál. Egyre több az önjelölt, magát fotósnak képzelő és a hivatásos fotós fölé rendelő emberke aki bemászik elénk, mert a saját képeit fontosabbnak tartja és ahelyett, hogy átélné a pillanatot a keresőbe nézve próbálja eltalálni, hogy most épp melyik beállítás is lenne a jó. Szerencsére nekem velük nincs különösebb bajom, a megrendelőim értik és megértik, hogy ez miért nem jó és kérik a vendégeiket, hogy fényképezőgép nélkül érkezzenek. Az már csak hab a tortán, hogy így nem kell másnap hatvannégy bemozdult, szétvakuzott, csukott szemes, grimaszolós, nemodanézős mobilos fotóról eltávolítani a bejelölést Facebookon, ez nyilván inkább Őket zavarja, nem engem.
A legtöbb lagzin nagyon nincs fény, az ilyen körülmények között való fényképezésre alkalmas dSLR gépek újonnan 800ezer forint körül kezdődnek, objektív nélkül. Ilyent eddig még nem láttam vendégnél, pedig volt már szerencsém egy-két tehetősebb násznéphez. Persze lehet vakuzni, de ha egy kisebb teremben, egy 50-60 fős lagziban hárman négyen nekiállnak nagyobb teljesítményű vakukkal villogni és ehhez még hozzávesszük a szappantartók vakuit és AF segédfényét, akkor abból nem sok jó fog kisülni, mindenhol árnyékok lesznek, az arcokat sárgára-zöldre-pirosra festik a kompaktok AF segédfényei, belevillognak egymás képeibe és az egésznek a hangulatát agyonverik a vakuikkal, olyan lesz mint egy durvább dub step party, csak Overwerk helyett a "Lakodalom van a mi utcánkban" szolgál majd zenei aláfestésként. Ilyen körülmények között egy hobbifotósnak esélye sincs, ehhez rutin, szaktudás, és megfelelő felszerelés kell.
A fotókönyv pedig tipikusan az a dolog amivel rossz példát hoztál fel, mert bár valóban meg lehet otthon szerkesztgetni amatőr eszközökkel és meg lehet rendelni valamelyik tömeggyártó termékét, de azért azt Te sem gondolod komolyan, hogy ez bármiben is akárcsak megközelíti azt amit egy profi tervez meg, erre készült szoftverrel és miután a terveket előhívták egy hivatásos könyvkötő köti könyvformába.
Nem baj ha azt gondolod amit leírtál, de az "ugyanolyan jó" fatális tévedés. Fényévekre van egyik a másiktól. :)
Köszi #5-ös hogy mindezt megosztottad velünk,tőlem zöld kezecskét kaptál.
Minden további nélkül aláírom, hogy a műértő szem rögtön kiszúrja a profi fotós munkáját, és megmosolyogja a hobbifotósét, viszont az emberek többsége szerintem nem észlel a késztermékben jelentős különbséget.
Pl. húgomék saját készítésű albumukba betettek olyan képet is, amit én 50 ezres bridge gépemmel készítettem (magamat semmilyen szinten sem tartom fotósnak, húgom férje magát hobbifotósnak tartja,EOS 70D)
#4
Egyébként tapasztalat:
3 éve volt az esküvőnk. A videót kétszer láttuk, a fényképeket egyszer végignéztük, párat a szülők nyomtattak, nálunk is van kint kettő a polcon és ennyi.
Nem nézegetjük egyiket se napi szinten.
Nem bántam meg, hogy nem valami hú de nagy nevű profi fotóst kértünk fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!