Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Belemennél a menyasszonyod és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemennél a menyasszonyod és a családja kedvéért a lagziba?

Figyelt kérdés
Imádom a barátnőm, megismerkedésünk óta tudom, hogy őt szeretném a feleségemnek. Az 5 éves évfordulónkon megkértem a kezét, akkor elmondta, hogy milyen esküvő az álma. Csak a közeli rokonokat, legjobb barátokat, barátnőket szeretné meghívni, s nem szeretne lagzit tartani, csak egy vacsorát. Utál táncolni, nincs ritmusérzéke, a szalagtűzőjén és a gólyabálon sem táncolt egy percet sem. Azonban a szülei elkezdték neki mondani, hogy mennyire szeretnének vele táncolni, azt úgy illik, mit szólnak a vendégek, tönkreteszi a nagyszülei álmát, ha nem táncol velük, örökre bánni fogja. Egészen addig mondták neki, míg bele nem egyezett. Most engem próbál rábeszélni, hogy engedjek a családja nyomásának. Mondtam neki, hogyha azt mondja, hogy ő szeretne bulizni egész éjjel, akkor rendben, de így a család nyomására nem. Azt mondta, neki már mindegy, hogy lesz-e lagzi vagy sem. Engedjek neki vagy maradjunk a csak vacsora lesz felállásnál?
2014. jan. 24. 21:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
22%
Ebből látszik miért tart ott nem csak Mo. hanem a világ ahol. Az önzőség és az érzelemmentesség beette magát az emberek lelkéig, remélem a ti gyerekeitek is semmibe vesznek majd titeket, hisz ebből a felfogásból ti egyszerűn senkik lesztek nekik.
2014. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem a menyasszony nem fogja magát jól érezni, ha nem engeded, hogy táncoljon a szüleivel, még akkor sem, ha amúgy nem szeret táncolni.

Én sem akartam táncikálni a lagzimon, de apukám azt mondta, kér tőlem egy táncot és ez azért más volt, én is bántam volna, ha nem tehetem meg. Ha a párom azt mondta volna, hogy nem engedi, mélységesen csalódtam volna benne.


Beszéljétek jól át a menyasszonyoddal, hogy ő hogy érezné jobban magát.

2014. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
52%
Ha mégis a táncos lagzi mellett döntötök, nem kell feltétlenül vagyonokat költeni nagy zenekarra. A vacsora után betesztek valami zenét, aki akar táncol, aki nem, nem.
2014. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%

5-öshöz offolnék bocsi: Hogyan tudod ezt tolerálni és megérteni? Mi az oka ennek? Mármint miért "rázza ki a hideg"? Köszi!

De hogy ne csak off legyek ettől az érzelmi zsarolástól amit itt a kérdésben szereplő szülők művelnek rosszul vagyok.Mindig is felháborított az ilyen elnyomás.Brrr...(Engem most tényleg kirázott a hideg ettől.)

2014. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%

"ettől az érzelmi zsarolástól amit itt a kérdésben szereplő szülők művelnek rosszul vagyok.Mindig is felháborított az ilyen elnyomás.Brrr..."

erről van szó! :)

2014. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

14-esnek:

"remélem te nem szaporodsz"

lekéstél, de hogy még jobban elkeserítselek, nem szóltunk bele a fiunk esküvői elképzeléseibe, és rájuk hagytuk, hogy úgy szervezzék, ahogy szeretnék, mi csak segítettünk, amiben kérték...Tudod, így is lehet...érzelmi zsarolás és önzés nélkül...persze te ezt nem értheted...

2014. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
De érthetem, mivel most házasodunk, csak mi szeretjük a szüleinket annyira hogy figyelembe vesszük őket...mert mindnekinek van véleménye és tanácsa, azért mert a kérdező az anyósáról meg az apósáról ( akiket ma ugye kötelező utálni) ilyen megfogalmazásban ír, nem biztos hogy a beleolvasott hangsúly megfelel az igazságnak.... ;)
2014. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A szülőnek a felnevelésért nem joga, hogy lakodalom legyen! A fiatalok akarata a döntő.

Azt unokahúgomék az esküvő után egy ebédet akartak ,ahol csak a szüleik és a nagymama van jelen.

A férj anyukája ragaszkodott az egész rokonság meghívásához.

Megbeszélték a fiatalok a dolgot. A vőlegény közölte az anyukájával, hogy nem akarnak lakodalmat, de ezek után közös ebédet sem.

A szertartáson szívesen látnak mindenkit, de utána azonnal elutaznak nászútra.

Az anyós megsértődött, és összehívta a rokonságot, és a fiatalok nélkül "mulattak."

Idővel pedig megbékélt.

A házasság nem a lakodalomról szól.

2014. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
17-re: "EZ az esemény két emberről szól. Más örüljön, ha jelen lehet, és osztozhat az örömben, de nehogy már diktálni akarjon és lelkiismeret-furdalást keltsen a fiatalokban." Meg erről!;)
2014. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%
Akárhogy is, itt a menyasszony húzza a rövidebbet, egyik oldalról a szülők nyúzzák, a másik oldalról a vőlegény. Úgy néz ki, ezzel az esküvővel kapcsolatban fontos, hogy mit akarnak a szülők, fontos, hogy mit akar a vőlegény, de a menyasszony nem dönthet semmiben.
2014. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!