Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nekünk kéne fizetnünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekünk kéne fizetnünk a szállodai szobájukat azoknak a vendégeknek, akik nem tudnak hazajutni?

Figyelt kérdés
Az van, hogy egy kis városban lesz a lagzi, de ott kb. senki nem lakik a vendégek közül, inkább csak a környékbeli falvakban (10 km-re), illetve lesznek jó páran, akik messzebbről jönnek. Nekik mi fizessük a szobát, vagy mindenki oldja meg, ahogy tudja? Vagy esetleg mi intézzük a szobát, de ők fizessek? Hogy illik?
2013. nov. 27. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
37%

Én nem tudom, ez megint valami újfajta szokás...

nálunk több lagzi is volt, de sehol fel sem merült, hogy szállást várjunk. Anyum vagy én nem ittunk és megvolt a fuvaros.

Én ha felajánlanák, sem fogadnám el, elég költsége van a párnak, nem még ezt is fizetni. Arról nem beszélve, hogy illik az árát nászajándékba viszonozni.

2013. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos így is rengetegbe van egy lagzi... én írtam, h 12.000 Ft egy szoba.

Se panzió, se ilyesmi nincs a környéken, viszont a református szállás köszi, jó ötlet, ezt meg fogom érdeklődni! :)

2013. nov. 28. 10:26
 33/66 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk 10 ezret illik ajándékba adni a párnak fejenként. Nekünk eddig a vacsora+ital fejenként 15 ezer, a szállás további 12 ezer, így fejenként 27 ezer lenne a költség, amiből kb 10 ezret visszakapunk, így is még 17 ezer/fő a kiadás, ezt nem tudjuk vállalni.
2013. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
44%

Elhiszem, hogy rengetegbe van a lagzi. Nekünk is húzós lesz, pedig ha úgy vesszük egy középkategóriás lagzink lesz 60 fővel, mégis mindennek megkérik az árát. Nekünk tényleg annyival jobb, hogy a szállás árban még nem vészes, mivel panzió. Szerintem is érdeklődjél még, hátha kapsz jobb ajánlatot. :) A másik meg, hogy itt írta valaki, hogy mennyit "illik" adni fejenként a párnak.

Szerintem mindenki annyit ad amennyit tud és mondjuk megengedhet magának. Mi pl. barátoktól nem várunk úgymond semmit, mert tudjuk, hogy nekik sincsen sok pénzük.

Mi már nem is számolgatjuk, hogy ki mennyit adhat majd bele, felesleges, mert a végén már annak is nagyon örülni fogunk, ha a lagzi árának a fele visszajön, de a teljes ára biztos nem fog visszajönni. A lényeg örülni fogunk minden forintnak és nem azt fogom nézni, hogy most mondjuk valaki miért csak ennyit adott bele. Nem azért tartunk középkategóriás lagzit, mert utána elvárjuk, hogy mindenki sokat adjon bele, hanem azért, mert így szeretnénk.

Egyébként is nekünk az én és párom családja állja a lagzit felesben, sajnos mi nem állunk úgy anyagilag párommal, hogy mi fizessük az egészet, de ezért nagyon hálásak vagyunk a családnak. Nálunk ez hagyomány, szüleink lagziját is a nagyszülők állták. Természetesen van amit mi fizetünk: gyűrűink, ruhák, dekor stb.

2013. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de miattatok mennek le egy távoli kisvárosba. Azért, hogy örüljenek a ti örömötöknek. Fizetik az utat, a nászajándékot, és akkor még oldják meg a szállást is? De az jó lenne, ha a pénz visszajönne, nem?


Most komolyan, a pofámról lesülne a bőr a helyedben.

2013. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
96%
A mi vendégeink nagy része 160 km-ről vagy távolabbról jött. Természetesen mi intéztük és mi fizettük a szállást és a reggelit. Ennek a kérdésnek fel sem szabadna merülnie, hiszem miattatok mennek oda, nehogy már még ők keresgéljenek és fizessenek szállást.
2013. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó, de nincs igazad abban, hogy "de jó lenne, ha visszajönne a pénz".

Nem azért hívunk meg vkit, mert sok pénzt várunk, hanem hogy velünk ünnepeljenek.

Barátoktól, közeli családtól nem várunk semmit.

Barátoktól azért, mert tudjuk, h a legtöbbjük alig keres.

Szeretjük őket, ezért hívjuk, nem az ajándék vagy pénz miatt.

És nekem még egyik lagzin sem jutott eszembe, hogy de jó lenne, ha foglaltak volna szállást... unokatesómék! lagzijáról is hazajöttünk 120 km-ről, reggel 6kor.

Nem vártunk szállást.

2013. nov. 28. 13:13
 38/66 anonim ***** válasza:
89%

Két vidéki lagziban is voltam idén tavasszal-nyáron, az egyik egy szállodában volt, és aki előre jelezte, ott is aludhatott egyet (ingyen- a pár fizette). A másik nem szállodában volt, így a legközelebbi városban volt foglalva mindenkinek apartman.

Szerintem evidens hogy felajánlod és komolyan is gondolod. Volt egy olyan kérdés amiben a menyasszony felajánlotta, aztán meg itt sírt hogy a bunkó vendégek elfogadták...

l22

2013. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olyan lagziban voltam (a mienket is beleértve), hogy a pár állta a vendégek szállását. Szerintem ez természetes, mert ha messziről hívok valakit vendégségbe, akkor szállást is biztosítok.

Lehet hogy valakinél természetes, hogy anyu még egy röviditalt sem iszik meg (bár ezen már azért is kiakadok, hogy miért mindenképpen anyu, de ez most mindegy, nem erről szól a kérdés), én azt szerettem volna, ha a lagzimon mindenki maximálisan jól érzi magát és nem azon rágódik, hogy jaj, korán induljunk haza, mert még X km-t vezetnem kell.

Jól is döntöttünk, mert olyan jól sikerült, hogy reggel hat órakor fejeztük be a táncot. :)

2013. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

Köszi!


Lehet, hogy csak néhány párnak kellene szállást biztosítsunk, valahogy megoldjuk, még messze a lagzi...

Az a baj, hogy a szálloda részéről ez a 12.000ft már aa kedvezményes ár, ha ebből kérnénk árengedményt, az is max 2000ft lenne, azzal meg nem vagyunk előrèbb. Szerencsère megtudtam, hogy 2 faluban is van vendègház, megkérdezzük majd azokat.

Meg a reformàtus paròkiát is, ott is van szállàs elvileg.

2013. nov. 29. 08:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!