Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tehetnék, hogy meggyőzzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, hogy meggyőzzem a párom?

Figyelt kérdés

7 éve jegyben járunk (8 éve vagyunk együtt). Többször felhoztam a házasság témát, kértem, sírtam, kiborultam, 3 éve volt, hogy a gyűrűt is visszaadtam, de ő mindig elnapolta a dolgot. Aztán hagytam az egészet, had érjen meg benne a dolog. Másfél éve megszületett a kisfiunk. Most pedig újra felhoztam neki. De hiába egyszerűen nem érti miért szeretném. Pedig abban egyet értünk, hogy 15-20 évig nem lesz fölös pénzünk egy lagzira, így egy szerény esküvő (házasságkötés) lenne csak, de még így is 2-3 évet magyaráz! Hogyan tudnám meggyőzni arról, mennyire szeretném, ha hivatalossá tennénk a kapcsolatunkat.

Segítsetek kérlek! Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 19. 12:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért simán zsákutcába lehetne terelni...

Ha szerinte fölösleges, akkor miért akarja évek múlva?! Jaa, hogy akkor sem akarja, csak ezzel akarja betömni a szád. Nyilvánvaló lett mostmár, hogy nem az az igazi oka, hogy fölöslegesnek tartja, hanem hogy fél tőle. Egyenesen rákérdeznék(rákérdeztem volna a baba előtt), hogy MITŐL retteg ennyire.

Mondom, ha szimplán csak fölöslegesnek tartaná, azzal nem volna semmi gond, hiszen az is. Nálatok meg már főleg, hisz házasokként éltek ígyis. De az, hogy folyton elodázza... ez annak a jele, hogy nem képes/hajlandó kommunikálni veled az érzéseiről ezzel kapcsolatban. És ez nagyobb probléma, mint az, hogy nincs gyűrű az ujjadon - szerintem.

2013. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A gyerekvállalás is nehéz döntés volt a számára. Mintha egyszerűen félne a változástól. Ami persze ez esetben nem lenne nagy, hisz így is közös minden.

A meglátás, hogy elvált szülők gyereke viszont nagyon igaz, sajnos a szülei elváltak.

2013. szept. 19. 13:38
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, ha egyébként jó vele, és megegyezik az értékrendetek, illetve mást mindent meg tudtok beszélni, akkor én nem erőlködnék a gyűrűért. Felesleges. Pár napig tenne csak boldogabbá. Most nem vagy az? Olvass bele a linkelt kérdésbe.
2013. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem is pont a családi rossz példák miatt nem akart házasságot. Mondtam is neki hogy én nem anyád vagyok, és nem foglak elhagyni minden pasi miatt( mert az apja így járt) Ne hasonlítgasson.
2013. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Olvastam a belinkelt kérdést. Én nem egy elvárásnak akarok megfelelni, hogy ennyi év után mi illik nem ez érdekel. Az ottani 3. hozzászóló jól összefoglalta utolsó mondataiban:

"...ha ennél hosszabb ideje élnek együtt, a nő akár bevallja, akár nem, feleség akar lenni. Ha a férfi nem akar házasodni, a nő beletörődik, de valójában nem boldog tőle."

Ezt érzem én is!Szeretem őt!

2013. szept. 19. 13:57
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A tipikus eljegyezlek, hogy elhallgass pasi, de házasodni nem akar. Én nem győzködtem volna, de a gyerekről sem.


Most vagy beletörődsz, vagy erőszakolod, de az általában nem jól sül el.

2013. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
Szereted Őt. Ő pedig ott van neked. Jó vele? Akkor minden más csak hab lehet a tortán. A torta meg hab nélkül is lehet finom. De mondom, ettől függetlenül nagyon rátok férne egy őszinte beszélgetés, mert ha valamivel, hát ezzel tartozik neked már 8 év után.
2013. szept. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
egyrészt nem értem a sietséged, mert nagyon fiatalok vagytok és 21évesen már visszaadtad a gyűrűt mert nem akart elvenni? másrészt szerintem a párod nem akar esküvőt
2013. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%

áruld már el, hogy minek kellett neked ilyen fiatalon gyerek? pláne ha fontos a házasság, akkor miért a lagzi előtt szültél?

éretlenek vagytok még mindketten.

2013. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
48%

utolsóval értek egyet. Alapból azt nem értettem, hogy ha neked ennyire fontos a házasság, miért vállaltál babát anélkül. Ja mert a baba fontosabb? Akkor már nem mindegy, hogy házasok vagytok-e vagy sem? Azzal még esetleg rá tudtad volna venni, hogy elvegyen,különben nem szülsz neki (bár ha a gyereket sem akarta igazán, akkor "két legyet" üthetett volna egy csapásra...).

A másik meg, hogy ez sajnos tényleg az eljegyezlek aztán örökké úgy maradunk szindróma. Soha nem értettem az ilyen hosszú jegyességet. Kérjék meg a kezem akkor ha utána el is kezdjük szervezni a lagzit és kész. Vagy inkább ne legyen semmi. Mondjuk azt sem teljesen értem, hogy minek jegyzett el 17 évesen...

2013. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!