Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tehetnék, hogy meggyőzzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, hogy meggyőzzem a párom?

Figyelt kérdés

7 éve jegyben járunk (8 éve vagyunk együtt). Többször felhoztam a házasság témát, kértem, sírtam, kiborultam, 3 éve volt, hogy a gyűrűt is visszaadtam, de ő mindig elnapolta a dolgot. Aztán hagytam az egészet, had érjen meg benne a dolog. Másfél éve megszületett a kisfiunk. Most pedig újra felhoztam neki. De hiába egyszerűen nem érti miért szeretném. Pedig abban egyet értünk, hogy 15-20 évig nem lesz fölös pénzünk egy lagzira, így egy szerény esküvő (házasságkötés) lenne csak, de még így is 2-3 évet magyaráz! Hogyan tudnám meggyőzni arról, mennyire szeretném, ha hivatalossá tennénk a kapcsolatunkat.

Segítsetek kérlek! Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 19. 12:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha a jegyesed ennyi idõ után is ódzkodik a házasságtól, akkor nincs sok tennivalód.

Mit mond,miért nem akarja?

2013. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha világosan elmondtad neki, hogy fontos ez neked és nem érti meg, akkor nagyon nem tudom, máshogy hogyan győzhetnéd meg. Ha már gyereketek is van, mondjuk nem értem miért fél annyira a házasságtól, de úgy jön le, hogy soha nem akar elvenni. Amúgy mivel indokolja?
2013. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Két dolog lehet: vagy feleslegesnek gondolja (ez a jobbik eset, hiszen valójában tényleg az, ha belegondolsz), vagy egyenesen fél tőle. Itt viszont nemcsak a bizalmatlanság a gond, hanem hogy olyannyira infantilis, hogy azt hiszi, majd pont a házasságkötés tesz tönkre egy 8 éves kapcsolatot.

Gondolatébresztés gyanánt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

(A hatos választ írtam én, de ez mindegy is igazából, csak gondoltam, ez egy olyan téma, amin érdemes volna elmerengni mindkettőtöknek. Olvastasd el vele.)

2013. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor a sírás, és kiborulás nem segít csak ront a dolgon, többet ne tedd. Hanem konkrétan le kell ülni megbeszélni hogy miért is nem akarja. Az én férjem sem akarta én nyíltan megkérdeztem egy esti fürdés alkalmával hogy " drágám mikor akarsz elvenni" ez öt év után volt, akkor már aktuálisnak gondoltam a dolgot, együtt laktunk már fél éve és minden stimmelt. Mondtam neki hogy nyíltan és őszintén beszéljünk. Mikor jött a duma a nem számít a papírról mondtam neki hogy hagyja abba a mellébeszélést, megérdemlem az igazat. Szóval ő elmondta az indokait, én az enyémeket stb.. és megbeszéltük.
2013. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

De mit mond, miért nem szeretné az esküvőt?

Mennyi idősek vagytok?

2013. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
neki nem számít a papír, megértem, én is így voltam ... viszont azt is megértettem, hogy a nőknek számít, így engedtem neki :) ... győzd meg, hogy neked sokat számítana
2013. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ő 27, én 24. Mit mond? Hát nagyon semmit, visszakérdez miért akarom ennyire. Meg szerinte fölösleges, és majd pár év múlva. Várjunk még.

Nagyjából ennyit mond!

2013. szept. 19. 13:10
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

És a babát ő is akarta? Csak azért kérdezem, mert a gyereketek érdeke is lenne, hogy szülei házasságban éljenek.


Esetleg nem elvált szülők gyereke? Akkor is lehet, hogy nem tartja fontosnak a házasságot.


Mekkora az anyagi különbség köztetek? A házasság vagyonközösséget is jelent.

2013. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
El kell h keserítselek. Ebből nem lesz házasság... :(
2013. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%

"Csak azért kérdezem, mert a gyereketek érdeke is lenne, hogy szülei házasságban éljenek."



???



Kérdező, még így is nagyon fiatalok vagytok, hogy 7 éve együtt vagytok, nem elég neked bizonyítéknak a gyerek?


Erőltetett házasságnak válás a vége...

2013. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!