Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem tudok dönteni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok dönteni, hogy hogyan vegyem fel a férjem nevét? Amelyik a legtöbb "szavazatot" kapja az lesz a nyerő.

Figyelt kérdés

Kovács Zoltánné


Kovácsné Szabó Katalin


2013. aug. 19. 07:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%

"Ez a gondolatmenet tényleg olyan, mintha a férfiak vagyontárgyat cserélnének,"


tényleg olyan mint a birtokjog, egyébként meg ha jó a lánykori neved simán megtarthatod, attól még ugyanúgy a férjed lesz a párod.

Mondjuk én egy Kovácsot meg egy Borost fel nem vennék hanem megtartanám a saját nevem. Ha jó a vezetékneve akkor meg csak azt.


Egyébként meg válás esetén nem kell rohanni lecseréltetni az összes igazolványt.

2013. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
76%

A második változatot javaslom, akkor nem kellemetlen senkinek, hogy nem tudják mi is a neved:)


De:

Kovács Zoltánné, nekem úgy mutatkozott be, hogy Kovács Zoltánné vagyok, szólíts Katikának... ez már azokba, akik így vették fel a nevüket berögzül.(vicces Katika néninek hívni az illetőt, mert tényleg így hívják)



Én is így (Kovácsné Szabó Katalin) akartam felvenni, erre az anyakönyvvezetőhöz menet kibökte a párom, hogy neki mindegy, de ő nem akarja, hogy -né legyek, nem tetszene nekem is jobban a kötőjeles? Nekem egyformán tetszett amúgy, csak a "divat" miatt nem akartam, aztán rájöttem, hogy mindegy, ha neki jobban tetszik úgy, ellenérzésem pedig nincs ezen kívül, akkor legyen kötőjeles.

2013. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
30%
Én a Kovács Zoltánné Szabó Katalin verziót választanám, mert szerintem szép és engem nem zavarna a hossza. Vagy Kovács Zoltánné, hogy hadd adjak én is beszédtémát a magukat feministának gondoló élharcosoknak, mert valószínűleg egyéb témájuk úgy sincs, csak az, hogy más nevén rágódjanak.
2013. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
43%

7. vagyok.

Nem cseréltek birtokjogot édesapám és a férjem, nem azért fontos, hogy megtartsam a nevét. Hanem azért, mert 15 éve meghalt, és az iránta érzett tisztelet, szeretet miatt.

De egyébként köszönöm nektek, büszkék lehettek magatokra.


A másik, -hogy fontos volt, hogy mutassa, hogy a férjem...nem a külvilág számára, hanem saját magam számára. Tehát pontosabb lett volna úgy írni, hogy az érzés miatt.

2013. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
51%
Kovácsné Szabó Katalin - én is így vettem fel, szerintem ebben minden benne van :)
2013. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
56%
És ha édesanyád hunyt volna el? Felé nem jeleznéd így a tiszteletedet?
2013. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
67%

Kovácsné Szabó Katalin

Én ezt választanám :)

2013. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
82%
úristen, a mélyértelmű GYK-okon múlik, mi lesz a neved a következő évtizedekben???
2013. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
34%

"Nem értetlen senki, csak elmondtuk, mi hogy vennénk fel...bocs, hogy az nem szerepelt a felsoroltak között..."

Ebből a válaszból is süt, hogy mekkora értelmileg elmaradott társaság verődött itt össze. Értő olvasásból megbukott a fent említett válaszoló is.

Elárulom Nektek, kedveskéim, ha 2 dolog közt kell választani, akkor a harmadik opció harsogtatása értelmetlen, felesleges, és még le is írja a harsogtató intelligenciáját. ;)


Nem tudom mennyi időd van még az esküvőig kérdező, de szerintem ízlelgesd a neveket, vagy (tudom gyerekes, de segíthet) írd le egy papírra, mintha alá kellene írnod. Melyik megy jobban? Vagy, ha be kell mondani a neved valahol még az esküvő előtt (orvos, hivatal stb.), akkor miután elmondtad a jelenlegit, magadban mondd el, mintha a férjes neveden mutatkoznál be. Ott friss a szituáció, jobban el tudod képzelni. :)

Én egyébként Kovács Zoltánné leszek, mint anyósom (Vőlegényem az apja nevét viseli), de vagyok annyira intelligens, hogy így is be fogok tudni mutatkozni! :D

Aki ezen felháborodik, annak valami baj van fejben, nem kicsi.


Minden jót!


25N

2013. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
40%
Én is a 2. verziót vettem fel, ...né X. Y. Így maradt a saját nevem is. Nekem tetszett a kötőjeles is, de végül ez egyszerűbb volt. A gyerekek ellenőrzőjébe elég lesz majd annyit firkantanom, hogy "....né" :DDD Szóval lehet rövidíteni is :)
2013. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!