Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párotok kedvéért belemennéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotok kedvéért belemennétek ateistaként a templomi esküvőbe?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 21:09
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
90%
Egy ateista és egy hivő között nagyon nagy a kulonbség nézetileg...de a kérdésre válaszolva, ha szeretem akkor természetesen igen, mert habár neked nem jelent semmit, neki nagyonis sokat.
2013. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
90%

Igen, mindenkeppen.

Hazassagom elott en sem jartam templomba, bar nem voltam ateista. Azota nagyon megszerettem a vallasomat es rendszeresen jarok templomba.

Egyszer talan megkoszonom volt kedvesemnek, hogy oda vitt.


Szoval, szerintem menj bele. Miert ne? Raadasul nagyon gyonyoru egy templomi eskuvo. Na es ketszer mondod ki az igent, ha templomban is eskudtok! Rajta!

2013. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nőként erre eredetileg azt mondtam, hogy persze, mert én, mint ateista, konkrétan leszarom, nem jelent nekem semmit, neki viszont fontos, akkor hadd örüljön.

Viszont beszélgettem erről a férjemmel, ő határozottan kijelentette, hogy nem, nem kötne ebben kompromisszumot, sőt, feleségül se venne olyan nőt, aki vallásos, és ez fontos neki. Azért nem, mert később ebből hatalmas gondok lehetnek. Az egy dolog, hogy mondjuk a nő jár templomba, ő meg nem, ez még egyszerű. De amikor már gyerekek is vannak, jönnek a bonyodalmak. Merthogy a férjem előbb vágna eret magán, minthogy hívőnek nevelje a gyerekeit, egy vallásos nőnek pedig ez nyilvánvalóan fontos. És ebben nincs kompromisszum, nem lehet hinni is meg nem is, járni is templomba, meg nem is, megkeresztelkedni is, meg nem is. Szóval ő határozottan nemet mondott erre. Átgondoltam, igaza van, így nem is lenne érdemes összeházasodni, sose egyeznénk meg semmiben.

Szerencsére mi elég jól megtaláltuk egymást, mert mindketten ateisták vagyunk, nyilván nem volt templomi esküvőnk, és az éppen úton lévő gyerekünket se fogjuk megkeresztelni. Ezt a családjainknak még meg kell emészteni, be is próbálkoznak néha, de világossá tesszük, hogy mint szülőknek, ez a mi döntésünk, és nincs közük hozzá.

2014. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok megkeresztelve, és nekünk lesz református esküvőnk, mert a vőlegényem szeretné. Én mondtam neki, hogy ha neki ez fontos, én nem vagyok ellene, hisz a református eskü szövege nem áll messze tőlem. 26N
2014. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
48%

az ateista nem az, hogy megtagadja istent?

tehát nem arról van szó, hoyg nem hívő..


ez esetben nem mennék be.

2014. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!