Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párotok kedvéért belemennéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotok kedvéért belemennétek ateistaként a templomi esküvőbe?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 21:09
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
96%

Vallásos és vallásos között is küldönbség van. Én személy szerint hiszek Istenben, és részemről ezzel letudva. Nem járok templomba, nem nézem a világot az egyház szemüvegén és dogmáin keresztül, hogy vajon mi tetszik Istennek és mi nem... Így, egész kompatibilis vagyok egy ateistával is, hiszen az alapvető lelkiismeret és erkölcs nem istenhit kérdése. A szenteskedő szöveg pedig engem is rettentően idegesít.

Aztán van olyan vallásos, aki jár templomba, mert őt ez nyugtatja meg. De el tudja vajon fogadni, hogy a párja meg nem? ez egy nagy kérdés.

Egy ateistának szerintem az a visszatetsző, aki folyton ezzel foglalkozik, vagy szenteskedik. Önmagában az hogy a másik hisz istenben, és nem csak a nagy nihil van, azt még el lehet fogadni. legalábbis szerintem.

Viszont ha valakit gyerekkorában nem kereszteltek meg, akkor ahogy írják el kell járni hitoktatásra, elég hosszan, nem 1-2 alkalom, és ott töményen végig kell hallgatni olyasmit amiben az az illető nem hisz, és az még csak hagyján, de ellenszenvesnek és röhelyesnek is tartja... hát nem tudom.


Szóval nem maga az esküvő a kérdés, hanem hogy elfogadják-e a felek egymás nézeteit, nem tartják-e szánalmasnak a másikat. mert ha igen, akkor inkább nem kéne házasodni.

2013. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
85%
Én belemennék, és ismerek is olyat, aki elég nyitott volt ahhoz, hogy a párja kedvéért meglegyen az egyházi esküvő is.
2013. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
26%
Nem!!!! Semmi esetre sem. csak polgári eskim lehet.. meg vok keresztelve, de nem voltam bérmálkozó, így nem. auteista vagyok amúgy is, ha gyerekem lesz annak is csak polgári névadója lesz.
2013. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a párod kedvéért, házasság előtti szexnek sem kéne lennie...Belemennétek?

És, ha már itt tartunk válnotok sem szabadna(SOHA)!

2013. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:
93%
Nálunk kérdés sem volt, hogy akarunk-e templomi esküvőt. A férjem valamennyire hisz (sosem beszélt róla, nem is kérdezem), engem pedig egyáltalán nem érdekel a vallás. Viszont erdélyiként fontos volt, hogy magyarul is kimondhassuk az igent, mert a hivatalos esküvőn ( ami egyébként 2 perc) csak románul szabad kimondani az igent. Igazából nem volt mit "kibírni" a templomi esküvőn. Kellemes volt, a lelkész tudta, hogy nem vagyunk templomba járósak, nem volt tele a szövege példabeszédekkel, volt gyűrűváltás ( ami nálunk a hivatalos esküvőn nincs, mert idő sincs rá), meg úgy egyáltalán könnyed hangulatú volt. Szerintem, ha elfogadod a templomi esküvőt, beszéljétek meg a pappal, hogy ti mit szeretnétek, hogy ne egy képmutatós esküvő legyen. Manapság már az egyház is elég nyitott.
2013. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:
95%
Persze. Pl. Jézus születését (karácsony) sem csak hívők ünneplik.
2013. júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
80%
Ma már a hívők sem Jézus születését ünneplik Karácsonykor. Átment az egész "kinekmitvegyek" és "kimitvesznekem"-be. Na meg az idegeskedés, nagytakarítás, főzés, stb. Ez már egy hívőnek sem élvezet.
2013. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
82%
Ateista vagyok, karácsonykor kacsa evés közben eszembe sem jut Jézus. Szóval ilyenre hülyeség hivatkozni.
2013. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondja, hogy belemenne, hiszen nem számít semmit, annak mindig ennyit ér a szava?

A templomban megesküszöl ám erre-arra, de ezek szerint az nem számít....

Ha én hívő lennék (nem vagyok), és a párom úgy menne bele a templomi esküvőbe, hogy kibírja, meg nem számít, igen csak megingana a bizalmam benne, hogy milyen könnyes esküdözik, holott már az ígéret kimondásakor is azt gondolja, hogy nem számít...

2013. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
29%

Soha senki az égvilágon nem gondolja komolyan az ígéreteit, esküit.

Ez csak egy hatalmas mese habbal, nagyon naìv, aki ezt elhiszi...

2013. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!