Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párotok kedvéért belemennéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotok kedvéért belemennétek ateistaként a templomi esküvőbe?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 21:09
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
84%
Igen, belementem. Tudtam, hogy neki ez fontos. Korábban is tiszteletben tartottam a hitét, azóta is ezt teszem. A vallásosság nem arra a 30 percre szól, hanem általában egész életre. Szóval itt igazán nem maga az esküvő a lényeg, hanem az utána következő pár évtized.
2013. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
69%
Nem, de nem is kötöttem volna össze az életemet egy hívővel. A világról alkotott alapvető nézeteinknek, az értékrendünknek, fő céljainknak egyezni kell szerintem.
2013. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem tiltanak ki onnan ateistaként miért ne? Nem fog lelki sérülést okozni egy fél órácska a templomban...ez nem olyan nagy kérés, amit ne lehetne teljesíteni.
2013. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Határozottan nem. Illetve csak akkor, ha ő cserébe belemegy abba, hogy sutyiban, vadidegen tanúkkal házasodjunk. De ez a kettő kizárja egymást, tehát: nem.
2013. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem is volt templomi esküvőnk, nem is hiányzott senkinek.
2013. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Én sem vagyok vallásos, ennek ellenére romantikusabbnak találok egy "ásó-kapa-nagyharangos", "melletted leszek jóban-rosszban" fogadalmas templomi esküvőt, mint azt, hogy a "Magyar Köztársaság nevében házastárssá nyilvánítom Önöket". Egyébként meg vannak most már nagyon nyitott és normális papok, akik tiszteletben tartják a meghívottak vallási összetételét, és nem "prédikálnak".
2013. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
68%
Semmiképpen. Viszont feleségül se vennék egy hívőt. Mint ahogy egy ho**kost , pupost, féllábút sem. Mert erre van az udvalás időszaka, hogy kiválaszthassuk azt, aki nekünk megfelel. És nem később hagynám el ( ahogy nagyon sokan teszik ), hogy én nem ilyent akartam. Nem tudom, értesz e?
2013. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, "mennyire" vagy ateista.

Ha csak annyiban, hogy nem hiszel, de oké, akkor szerintem bele lehet menni.

Ha annyira, mint én, hogy konkrétan gyűlölöd az egész egyházat úgy, ahogy van, akkor semmiképp. Ez utóbbi esetben a párodnak kell megértenie téged, ha nem megy, akkor meg nem is érdemes összekötni az életeteket...

2013. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, amikor valaki még erre az ártalmatlan dologra (ami semmi kötelezettséget nem von maga után) sem képes, azért, hogy a szerelmét boldoggá tegye.Érdekes házasságok lehetnek ezek.Abban viszont igazuk volt a válaszolóknak, hogyha ennyire taszítja őket a vallás, akkor valószínűleg jobb, ha össze sem házasodnak, mert ez előbb-utóbb úgyis vitát szülne.
2013. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
52%
Előbb vágnám le mindkét lábam, és szúrnám ki mindkét szemem, minthogy templomba esküdjek. Ateista vagyok. Ha nem tetszik, el lehet menni.
2013. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!