Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párotok kedvéért belemennéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotok kedvéért belemennétek ateistaként a templomi esküvőbe?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 21:09
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
77%
Az azért érdekelne, hogy az ateizmusnak mi köze van az egyház gyűlöletéhez?
2013. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
85%

ha a párom, akkor ez nem kérdés, elfogadom olyannak, amilyen, és nem esik nehezemre magam elé helyezni a számára fontos dolgokat, tehát a válasz: igen.

ha felteszel egy ilyen kérdést, akkor biztos, hogy ő az az ember, akivel le szeretnéd élni az életed?

2013. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
80%

Belemennék, mert csak eleve akkor mennék hozzá, ha nem túl vallásos. Tehát nem jár hetente templomba, nem megszállottan vallásos. Ha nagy ünnepekkor elmegy, az nem zavar.

Szóval ha főleg a szülei akarnák, akkor nem csinálnék belőle gondot, annak ellenére hogy ateista vagyok.

2013. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
81%
Belemennék, ha neki ez fontos, mért ne? Azt a kis időt ki lehet bírni a templomban, azt meg gondolom nem kéri, hogy térj meg. :)
2013. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
37%
Nem, de nem is lenne olyan párom, akinek ez fontos. Akár ő, akár a családja vallásos lenne, nem tudnám ezt hallgatni mondjuk egy vasárnapi ebédnél anyukáéktól. Menekülnék, akármennyire is szeretném az illetőt. Ha ő maga lenne vallásos az meg hatványozottan rosszabb, mint ha csak a család. Ez úgyis kiderülne a kapcsolat elején, így nem lenne meglepetés, hogy esküvő előtt nyögi be, hogy "figyu már én isten előtt is el akarom mondani, hogy örökké meg így meg úgy"... Ha mégis megtörténne, hát akkor elpocsékoltam volna X évet az életemből és továbbállnék.
2013. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
40%

11-es: Gondolom, ez nekem szólt. Annyi köze van hozzá, hogy nem hiszek semmiben, de emellett a keresztény egyházat gyűlölöm. Nem próbálom terjeszteni a "hitemet", senkit nem akarok meggyőzni semmiről. Ha kérdezik, kifejtem, de egyébként elintézem annyival, hogy bocsi, ateista vagyok, ebbe inkább ne menjünk bele.

De ez nem a kérdéshez tartozik, szóval ne offoljunk tovább :)

2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
46%

A barátom most fog nősülni.

Ő ateistaként belement. Most fogják keresztelni, mag valami bérmálkozás is lesz, stb. Szerintem még jegyesoktatásra is mehet amit egy PAP tart nekik.


Kiröhögtem.

2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
76%

Párbeszéd a hívő és az ateista közt:


- Ti szoktatok imádkozni evés előtt?

- Nincs rá szükség, anyám jól főz.

2013. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%

A párom belement a kedvemért. Ő is meg van keresztelve ugyan, de nem érez sok vonzalmat a valláshoz, de nem is ellenszenvez vele, igazából nem érdekli az egész téma. Nekem meg fontos volt, hát beleegyezett, nem is volt vita köztünk emiatt.

Nálunk ez így működik minden téren: ha van valami, ami az egyikünknek fontos és a másikunknak nem ütközik különösebb akadályba, vagy nem vált ki benne túl erős ellenérzéseket, azért általában megtesszük egymás kedvéért.

2013. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
31%
Nem. De nem is kezdtem volna vallásos férfival. Agymosottakra nincs szükség az életemben.
2013. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!