Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Sokan tényleg ennyire el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan tényleg ennyire el vannak tévedve meghívás témában?

Figyelt kérdés

A mi esküvőnk megvolt, közben is voltak értetlenkedések, hogy miért nem hívjuk meg X-et és Y-t, nincs is velük semmi baj meg stb. Még így is kötöttünk kompromisszumot és hívtunk meg olyan családot, aki nem volt épp a legközelebb álló hozzánk, de azért nagyjából tartjuk a kapcsolatot, meg ugye illik visszahívni és majdnem 20 éve a szüleim is ott voltak velem együtt a gyerekükén blablabla.


Na szóval most utólag hallom, ilyet mond egy rokon, konkrétan nagyanyám húga, akit az elmúlt 15 évben 2x láttam, nagyanyám évente egyszer látja, anyám se szerette soha, szóval nekem aztán végképp nincs vele kapcsolatom, így aztán meg se hívtuk, hogy mi a szegény rokonokat nem hívtuk meg ezért nem hívtuk őket se.


Egy másik, akit az egész életem során 2x láttam, és még hülye is, a nagyanyám unokatestvére, aki feleségestől óhajtott jönni, szintén teljesen besértődött, hogy nem hívtuk. Az esküvő előtti 3 hétben egy folytában telefonálgatott, mert valakitől megszerezte az otthoni telefonszámunkat, hogy hívjuk már el őt is.


Egy volt kollégám pedig nem beszél velem, mióta meg tudta, hogy esküvőnk volt és nem hívtuk el. Két éve nem láttam, emaileztünk néha, mindössze 2(!) hónapot dolgoztunk együtt.


Sokan tényleg azt hiszik, hogy esküvőbe menni jog és mindenkinek jár, aki csak kicsit is ismeri a pár legalább egyik tagját?


Másik jó még unokatesóm volt, aki miután egyszemélyes meghívót kapott az esküvő hetén elkezdett izélni, hogy a csaja. Mondom van csajod és őszintén ledöbbenek. Évek óta nincs is senkije, csak alkalmanként megdug egy-egy csajt, nem is beszélt sose senkiről, nem mutatott be senkinek senkit, és senki se tud róla, hogy lenne neki. Hát az úgy volt, hogy a múlt héten összejött eggyel és akkor gondolta elhozná őt is. Hát mondtam, hogy ne haragudjon, de alkalmi szex partnereket nem terveztünk hívni, de majd valamelyik klubba biztos lesz buli ahova viheti...


2013. jún. 4. 00:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
ertem en hogy a te eskuvod es azt hivsz meg akit akarsz, en biztos hogy nem problemaznek rajta nyiltan ha nem hivnak meg, de azert a te modorod se semmi :D kicsit vigyazni kell neked is hogy beszelsz masokkal
2013. jún. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Felnőtteket nem illik pár nélkül hívni, akármilyen régóta ismerik egymást.
2013. jún. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Nincs semmi baj azzal, hogy meghúztátok a határt és csak a közelebbi rokonokat hívtátok meg. Sajnos mindig vannak olyanok, akik ezt nem értik meg és megsértődnek, nem kell velük foglalkozni, majd megbékülnek!

Kollégák meg szűkebb családi körben tartott esküvőbe pláne nem illenek bele.


A másik az unokatesó barátnője. Valószínűleg az unokatesód nem akar egyedül menni a lagziba, ezt azért valahol meg lehet érteni. Az ilyen alkalmakra a legtöbben családdal, párral érkeznek, akik meg egyedül mennek, sokszor ezért nem érzik magukat jól. Nálunk is volt egy-két ilyen ember, mi kicsit engedékenyebbek voltunk, nem tiltottuk meg, hogy hozzák a partnerüket, még ha nem is ismertük őket. Nekik jólesett a gesztus, jobban érezték magukat, minket meg az az egy-két plusz ember már nem zavart. De a te álláspontod is érthető, hogy nem nagyon akarsz alkalmi kapcsolatokat meghívni. Végül is ha egyedül nem akar menni az unokatesód, legfeljebb otthon marad (csak akkor meg ti ne sértődjetek meg).


Ez az esküvői készülődés általában bonyodalmakkal jár, ne vegyétek fel nagyon.

2013. jún. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Ha ennyire ritkán találkoztok/beszéltek ezekkel az emberekkel, hogy nem hívtátok meg őket, akkor miért érdekel, hogy mit gondolnak/ mondanak? Úgysem fogtok találkozni, nem fogják hetente az arcotokba vágni. Felejtsd el. Mi is jócskán kurtítottunk a kereten főként anyagi okok miatt, volt is sértődés rendesen, de nem tudunk 200 embert megvacsoráztatni, italukat fizetni stb. Így is 70 fő maradt, ami nem kimondottan szűk családi kör. De akiket lemorzsoltunk, valószínűleg mi is azért tettük, mert nem vagyunk velük napi kapcsolatban, így had durrogjanak...
2013. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Felnőtteket pár nélkül nem illik hívni, mert egyedül félnek.
2013. jún. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az esküvő már megvolt, eljött az unokatesóm természetesen, a reakciója annyi volt, hogy vigyorgott, hogy jó' van nah.


Akik szerint párokat együtt illik meghívni azoknak felhívom a figyelemét, hogy ez nem "pár". Vagy szerintetek minden elméletileg szinglit úgy kéne meghívni, hogy figyelj, gyorsan szedj fel valakit ne legyél magadba? Ha egy héttel előtte szeded fel a diszkóba akkor is hozzad? Ez egy pár ilyennél jelenthet egy százas plusz költséget is. Az alkalmi csak azért, hogy ne legyek má' egyedül a vacsoránál partnerek meghívása. Ebből kijön már egy zenekar vagy akármi.

2013. jún. 4. 01:44
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

"a múlt héten összejött eggyel és akkor gondolta elhozná őt is"


Ez kb. ilyen szánalmas ingyenrandi.

2013. jún. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
Amilyen hisztisnek tűnsz a családoddal együtt, valószínűleg még 20 év múlva is ezen fogtok nyühögni. :D
2013. jún. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Azért vagyok hisztis, mert úgy voltunk vele, hogy a pénzünkön nem fogunk boldog-boldogtalant etetni, csak azért, mert összeházasodunk?


Az én családom amúgy mellékes, elég szétnézni a kategóriában szinte átlagosnak tűnik, hogy mindenki ezzel küzd, aki esküvőt szervez. Mindenki el akar menni, mit el akar menni, szinte kötelezőnek tartja, hogy őt meg kell hívni, neki ott kell lenni, akkor is, ha alig ismeri, akkor is, ha 10 éve nem látta, akkor is, ha alig állnak szóba stb. Nem tudom ezt mi okozza? A vacsora? A lehetőség, hogy minden rokon előtt felvonuljanak?

2013. jún. 4. 03:05
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem azért, csak soha nem értettem, miért kell még ezen agyalni az esküvő után is. Mi sem tudtunk mindenkit meghívni, nálunk is volt, akinek rosszulesett, mert számított volna rá, mi viszont csak a szűk család megvendégelését tudtuk megoldani. De eszünkbe sem volt, hogy még a lagzi után is ezen háborogjunk, meg a rokonoknak sem. Letudtuk, kész. Kicsit csodálkozok, hogy van, ahol ekkora családi perpatvar lesz belőle. Szerintem olyan felesleges.
2013. jún. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!