Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kollegákat meghívtatok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kollegákat meghívtatok az esküvőre? Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a 3 koleganővel, akivel közvetlenül dolgozom nem vagyok jóban. Másik kettővel, a másik irodából viszont igen. Őket meghívnám, de tudom, hogy nem állnak valami jól anyagilag, szóval nem szeretném őket költségbe verni, szóval nem várom el, hogy eljöjjenek, de azért örülnék neki. Biztos vagyok benne, hogy érvágás lenne nekik a lagzim, mert nem intéznék el egy csokor virággal, ha a lagziba is jönnének, és tudom mennyia fizetésük meg milyen a helyzetük(hitel, beteg szülők stb).

Akkor hívjam meg őket vagy ne? Vagy ha csak a templomba hívnám? Csak nem akarnám, hogy úgy jöjjön ki, hogy nem akarom őket a lagziba is. Lehet hülyén jönne ki, hogy öltözzenek fel szépen, jöjjenek el a templomba, de enni nem kapnak.

És a másik hárommal az én irodámból mit csináljak? Őket illene, minden nap együtt vagyunk, de nem szeretem őket.



2012. máj. 13. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
szerintem az összeset, egységesen hívd a ceremóniákra. a kettő szimpinek mondd el, hogy szívesen látnád őket a családdal, de sajnos nem fértek be az étterembe. vagy esetleg hívd el őket a lánybúcsúra
2012. máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ilyen nem mondanék, hogy nem férnek be az étterembe. Én örülnék ha ott lennnek, csak nem akarom, hogy kötelezettségnek érezzék és eljöjjenek, akkoris ha ez nagyon megterhelő nekik anyagilag. Mert így vagy úgy, senki se jön üres kézzel egy lagzira.
2012. máj. 13. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a ceremóniára hívd mind. Akik a szomszéd szobában dolgoznak, azokat pedig hívd el vagy ahogy előttem tanácsolták, egy lánybúcsúra, vagy az esküvő után csinálj egy "romeltakarítási akció" nevű kajálásra.

Süti, pia, hülyéskedés stb. buli, velük, és a férjed olyan haverjait is oda lehet hívni, akiket szintén nem hívtatok lagziba.

2012. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd el az összes kolléganődet a lagzira. Akiket nem annyira szeretsz, ültesd az étterem egyik sarkába, akikkel jóban vagy, azokat pedig közelebb hozzátok. A két kolléganőnek, akivel jóban vagy, pedig mondd el, hogy tényleg csak valami apróságot hozzanak.(nehogy azt higgyék, hogy viccből mondod, halál komolyan mondd meg nekik)
2012. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd őket a ceremóniára. A lagzira családot, jóbarátokat szokás hívni, nem kollégákat (hacsak nem személyes jóbarát is)
2012. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lagzira nem hívhatom úgy, hogy ne hozzon semmit. Elegáns, dárga étteremben lesz, kinek lenne pfája eljönni, fogyasztani és nem fizetni?
2012. máj. 13. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

akikkel én nem vagyok jóban azokat biztos, hogy nem hívnám, meg, az meg hogy utána mit mondanának nem érdekelne, a másik kettőt viszont meghívnám nem csak a ceremóniára hanem a lagziba is


Illemből ne hívj meg senkit, ha nem vagytok jóban akkor valószínű nem is számítanak arra, hogy meg lennének hívva.

2012. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt a két kolléganőt hívnám meg (a ceremóniára és a lagziba is), akivel jóban vagy. Megkérném őket, hogy csak apróbb ajándékot adjanak, mert ismered az anyagi helyzetüket.
2012. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én rákérdeztem arra, akit nagyon-nagyon szeretek, de csak közmunkásként dolgozik velünk már elég rég óta, hogy nagyon rosszul érintené őt, ha meghívnám az esküvőre? Bevallotta, hogy igen, anyagilag nagyon megviselné. Mondtam neki, mennyire szeretném ha ott lenne és higgye el, kollégáktól nem várok pénzt. De mivel nem akartam őt megalázni sem, azt mondtam, nem erőltetem, nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát. Később, mikor szóbakerült, hogy ruhapróbán voltam, azt mondta: de jó lenne látni. Végül én már nem is tudom, mikor vált egyértelművé, hogy jönni fog. Talán amikor a többi kolléganő elkezdett szervezkedni, hogy lejönnek engem megnézni. Ez azért nagy szó, mert akkor még nagy dilemmában voltam, kit hívjak meg közülük, mivel pont a főnöknőmet nem akartam és mindenki mást igen, plusz abban se voltam biztos, nem lenne-e teher nekik leutazni az esküvőmre, ami vidéken lesz 160 km-re innen. De visszahallottam, hogy azt mondták, ők mindenképp leutaznak megnézni engem. Pedig akkor még meg se hívtam őket:) És ezután persze megmondtam nekik, hogy felejtsék el, hogy lelépnek az esküvő után, hivatalosak természetesen a lagziba is és a szállásukat is megoldjuk panzióban a többi rokonommal együtt. A főnöknőmet végülis nem hívom meg, bár sokáig úgy tűnt, az állásom múlik ezen a döntésen, végülis ő maga is úgy alakította a beosztást, hogy aznapra ő van egyedül beosztva a munkahelyemre, és azt a kedves kolléganőt nem osztotta be aznapra, azon a címen, hogy biztos akar jönni a lagzira. Szóval kimondatlanul is benne van a levegőben, hogy főnöknő nem akar jönni, én nem akarom, hogy jöjjön. Bár ez nagyon szomorú, javarészt azért ő alakította ki ezt a légkört, de most már mindegy.


Közmunkás kolléganő varr nekem egy alsószoknyát a menyecskeruhám alá, mert nagyon átlátszó. Annyira örülök neki. Mondtam is, hogy ez tökéletes nászajándék a számomra. Többieknek is megmondtam, hogy ezt a kolléganőt ne vonják bele az ajándékozásba, mert annakidején ő maga mondta, hogy megviselné őt anyagilag és én magam ígértem neki, hogy nem várok el tőle pénzt.


Nagyon nehéz, hogy ne alázd meg a másikat. Remélem sikerült, és jól fogja magát érezni.


Plusz ami happy and: holnaptól ha minden jól megy, a közmunkás kolléganőm aláír egy határozatlan idejű szerződést és teljes jogú tagja lesz a csapatnak, remélem egészen nyugdíjaskoráig:))) Az én munkaköröm még eddig ilyen: kevés fizetés, de egy életre szóló állás és kollégák jó esetben.

2012. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, és ami minden lagziban jól jön: a sütemény.

Nekem minden kolléganőm süt. Így aki anyagilag nem úgy áll, az is hozzá tud járulni.

De erről a kérdésről beszélni kell, őszintén, köntörfalazás nélkül.

Elmondod mi a dilemmád és majd látod a reakciójukat.

2012. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!