Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért alakult ki az emberekben ez a lehúzás-fóbia az esküvői szolgáltatók iránt?
Sok kérdésnél olvasom a válaszok között, hogy olyanokat hoznak fel példának, hogy ha 3000 forint a virágköltség, akkor azt felháborító 10 ezerért adni, pedig a virágosnak abból kell fenntartania az üzletét, fizetni a járulékait és még magának és az alkalmazottainak fizetést is adni. Muszáj haszonnal dolgozniuk, ezek az emberek ebbe miért nem gondolnak bele?
De ugyanígy szidják a fotósokat, cukrászokat és még sorolhatnám... Biztosan van sok tisztességtelen szolgáltató is, de azért a nagy átlag keményen megdolgozik azért a pénzért, üzlethelyiséget és céget tart fent, adózik. Az esküvő szolgáltatói oldalról nem önmegvalósítás és szórakozás, ahogy a menyasszony megéli, hanem a megélhetésért való munka. Ezt miért nem lehet megérteni?
SOsem fogom felfogni, hogy miért ilyen értetlenek és rosszindulatúak egyesek. Vegyük sorra.
Étel: ha egy családi összejövetelre foglaltok, akkor valóban 2-3 órát vagytok ott, nem 12-t. Ha esküvőre, akkor 10-12-t, és általában az egész éttermet lefoglalják, akkor is, ha nem teszik ki a vendégek azt a létszámot, mert egy lagzi legyen zavartalan, zártkörű. A menüsor is nyilván más, mint egy családi ünnepségen. Jobb, extrább ételeket szolgálnak fel, és mint mondtuk, 3x annyi ideig foglalkoznak veletek, ráaádsul aznap minden más profittól elesnek, hiszen zártkörű rendezvény - háromszoros ár abszolút reális.
Menyasszonyi ruha: szalagavatón, farsangon 1-2 órát van az emberek, házasságkötéskor, lagziban éjfélig az van a menyasszonyon basszus, szóval több, mint 12 órát is esetenként. Gondolom értitek a különbséget tisztíttatás, javíttatás és egyebek szempontjából. U.i.: rendes szalonban KÜLÖN vannak menyasszonyi és szalagavatós ruhák. Aki mindkettőnek kiadja ugyanazokat a modelleket, az egyszerűen gusztustalan. De nyugi, normál helyen nem a pronovias 2013-as kollekcióját kölcsönzik a végzős diákoknak...
Virág: azért kerül dupla-triplaannyiba mert más minőségű virág kerül bele, más díszekkel (szalag a könnyebb, kényelmesebb tarthatóságért stb.), szigorúbb formai elvárásokkal. Persze, van aki azt mondja, hogy ő inkább körbeköti szalaggal otthon, hát egészségére. De a virágok minősége, élettartama nem azonos egy szülinapi és egy menyasszonyi csokornál!
Torta: dettó. Az esküvői torta exkluzív, abszolút tökéletesnek kell lennie, nem valami gagyiságnak. Szintén jogosnak tartom a felárat, mert extra odafigyeléssel dolgoznak rajta.
Dekoros: amit valaki említett, hogy az egyik 100.000 a másik meg 75.000-ért csinálja, az csak árbeli különbség. Pont úgy, ahogy magánorvosból is van, aki 2000-ért ír receptet, meg van aki 500-ért. Persze a referenciákat érdemes megnézni ilyen tekintetben, mert lehet, hogy stílus és minőségbeli különbség is van, nem csak árbeli!
Fotós, zenekar: mint az előző.
A kozmetikus/sminkes-fodrász problémával szintén nem értek egyet. Egy esküvőn egész nap tartania kell a hajnak, sminknek, nem csak 2-3 órát, mint egy szalagavatón vagy egyéb eseményen. Sokkal komolyabb és precízebb munkát igényel, szintén jogos az árkülönbség.
Körmös: abszolút jogtalan, ha ugyanazt végzi, mint addig is.
Még sorolhatnám, de fogalmazzunk úgy, hogy az esküvői szolgáltatók 80%-ánál jogos a felár, mert van mire. Sokan nem veszik figyelembe, hogy egy ilyen eseménykor 10 órán át csak ezzel foglalkoznak, és olyan árakra számítanak, amit 2-3 órás eseményre számolnának fel amúgy. Gondolkodni kellene.
Az a helyzet, kedves kérdező, hogy itt mindenki csak szajkózni tudja a maga kis mantráját. Ha összehadonlítom a te stílusodat és a válaszolókét, akkor azt kell mondjam: ég és föld a különbség. Te értelmesen hozzászólsz, kérdezel, a válaszolók meg csak nyomatják a mindenki hülye, mindenki le akar húzni szöveget. Ez sajnos jellemző manapság.
Szerintem sok itt az unatkozó kismama, aki nagyon flancos esküvőt akart, de nem bírta a pénztárcája, így mindnekire ki van akadva, akivel összekerült szervezés közben, hogy miért nem kapott meg minden szolgáltatást a két szép szeméért.
"4-eshez: étterem esetében is van különbség. Beültök egy házassági évfordulóra, ott vagytok mondjuk délután 2-től 6-ig. Esküvőn déltől másnap hajnalig csak veletek foglalkozik az összes alkalmazott, rajtatok kívül nem fogadnak aznap senkit, az összes alkalmazottnak meg a túlórapénz, rengeteg áramot elvisz az egész éjszakás hangosítás, klímahasználat, világítás stb.
Ha így nézed, nem szemétség, hanem szükséges felár."
Bocsesz, mi külön fizettünk a személyzetnek azért, hogy ott voltak egész éjjel. + kaptak kaját is, és külön rendezvényteremben voltunk, amiért fizettünk bérleti díjat. Egy üveg vodkát nekünk 17.000-be akart számolni, amikor 7-ért megkapom...
bocsi, de ennyi haszon már pofátlanság!!!
Az éttermes példánál már megint ott vagyunk, hogy nem ez volt a kérdés. Igen, van szemét szolgáltató, ahol 17000 a vodka, rendben is van. Sőt, van olyan is, aki vizezi a bort, teszkós kólát ad, csapvizet ásványvíz helyett stb.
De még mindig nem az a kérdés, ki találkozott a legszemetebb szolgáltatóval élete során, hanem az, hogy az emberek miért úgy állnak hozzá, hogy a TISZTESSÉGES és ARÁNYOS haszon lehúzás?
Külön köszönöm a fotós hozzászólását, ez egy jó nézőpont. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!