Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti az esküvőt? Én árva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti az esküvőt? Én árva vagyok (a női fél) a páromnak él a családja. Nincs félretett pénzem. A párom szeretne elvenni feleségül, de a családja azt mondja, hogy nem ad az esküvőnkbe pénz, mert azt a lányos család szokta fizetni.

Figyelt kérdés
Lehet. Én nem tudom, nem is várom el, hogy adjanak pénzt. Nem adnak, így is lesz esküvő, nem is ez a lényeg, hanem, hogy valóban a lány szokta fizetni az esküvőt?
2013. máj. 7. 08:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Ez szerintem már régen nem szokás. Mi magunknak akartuk fizetni, de a szüleink felajánlották hogy kifizetik. Végül az enyémek 1/3, az ő szülei 2/3 részét állták. Anyagi okok miatt, ők jobban állnak.

Ha nem fizetik ki akkor sem problémáztunk volna, hisz mi akartunk összeházasodni :)

2013. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%

Régen valóban így volt, ma már inkább a pár fizeti.


Viszont megáll az eszem, hogy hogy lehetne ilyen bunkók a párod szülei. Nem azért, mert nem fizetik, hanem mert "nem fizetik, mert azt a lányos ház szokta". Gondolom tisztában vannak vele, hogy a szüleid már nem élnek, így elég paraszt dolog volt ezt mondani...

Elég lett volna annyi is, hogy nem szeretnék fizetni az esküvőt.

2013. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nem csak a szülők bunkók azzal a hivatkozással, hogy "a lányos ház szokta", hanem az, hogy két felnőtt ember, aki elvileg érett annyira, hogy családalapításra, házasságra adja a fejét, a szülőkből akarja kiszipolyozni az esküvő költségeit.
2013. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hú..

Lesz esküvő, nem mondtam, hogy lagzi lesz, csak ESKÜVŐ. Összeházasodunk és kész. Mivel nekem nincs erre több százezer forintom, hitelt meg eszem ágában sincs felvenni, és mástól NEM VÁROM EL, és nem is tűrném, hogy kifizesse. A párom családja nem lesz meghívva. Nem, nem szeretnek, de nem szerettek ők senkit a fiúk mellett, de ez engem teljesen hidegen hagy, nem velük kell élnem hanem a fiúkkal, akit szeretek.

Igazából a kérdés nem az én esküvőmre van kihegyezve, csak úgy elgondolkodtam ezen, hogy valóban így van e ez. Persze, én sosem várnám el apától vagy anyától, hogy ők állják az esküvőmet, de azért olyan nagyon könnyen beszél az akinek élnek még a szülei, hisz ők ott állnak mellette, fogják a kezét, és elmondják neki esetleg azt is, hogy ne aggódj, ha kifutsz a keretből segítünk. Vagy esetleg elmagyárázzák neki azt amit én ITT vagyok kénytelen megkérdezni, mert már anyától nem tudom, hogy valóban így van ez.

Azt még hozzá kell tennem, hogy az ő családja azt mondta hogy ha nekem lenne 500 ezrem akkor ők állnák a másik 500-at. De mivel nincs így még csak 20 ezerrel sem szállnak be.

Nem is kell, mert mint írtam "csak" esküvőnk lesz, 2 tanúval, és egy gyönyörű vacsorával, hajnalig tartó bulizással, és egy még szebb másnappal:-))

2013. máj. 7. 10:04
 15/30 A kérdező kommentje:

Nem értem a sértegetést.

Senki nem írta, hogy a szülőkből szeretnénk kiszipolyozni az esküvőnk árát...

2013. máj. 7. 10:05
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
Úgy legyen.
2013. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Valóban patt helyzet, hisz amikor a párom elmondta, hogy elvesz feleségül, nem is mondtuk, hogy van pénz vagy nincs, hogy ki fizeti ki nem, ők azzal kezdték, hogy hát jó, de ők nem adnak pénzt, mert az a lányos szülők dolga, de mivel nekem nincsenek szülim, így pénz sincs amit adjanak, hát csináljuk ahogy tudjuk.

De nem akarom én őket szidni, vagy köpködni. Csak elég furcsán jött ki, mondhatni viccesen:-)

2013. máj. 7. 10:07
 18/30 A kérdező kommentje:
Végül a kérdésemre megkaptam a választ, köszönöm mindenkinek a hozzászólást, ment a zöld kezecske:-)
2013. máj. 7. 10:09
 19/30 anonim ***** válasza:
98%

Mindenesetre elég bunkó kijelentés anyósjelöltéktől, hogy kijelentik: a lány szüleinek kell állni, miközben gondolom tudják, hogy árva vagy.

Ez olyan, mintha az orrod alá dörgölnék: "Fizessék a szüleid! Ja, hogy ők nem élnek? Ez pech!"

2013. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%

19! A kérdező nem háborgott amiatt, hogy nem fizetnek a szülők semmit. Ő arra kérdezett rá, hogy valóban így szokás e, hogy a lányos ház fizeti. Egy szóval nem mondta, hogy baj, hogy a szülők nem fizetnek.


Illetve azt sem mondta, hogy egyedül döntötte el, hogy a szülők nem lesznek ott. Gondolom a párjának se tetszik, hogy ennyire nem szeretik a szülők a választottját, lehetett közös döntés is, hogy 2 tanús esküvő és kész. Őket meg nem akarják látni.


Vagy tán gondolatolvasó vagy? "Gusztustalan."

2013. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!