Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti az esküvőt? Én árva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti az esküvőt? Én árva vagyok (a női fél) a páromnak él a családja. Nincs félretett pénzem. A párom szeretne elvenni feleségül, de a családja azt mondja, hogy nem ad az esküvőnkbe pénz, mert azt a lányos család szokta fizetni.

Figyelt kérdés
Lehet. Én nem tudom, nem is várom el, hogy adjanak pénzt. Nem adnak, így is lesz esküvő, nem is ez a lényeg, hanem, hogy valóban a lány szokta fizetni az esküvőt?
2013. máj. 7. 08:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
régen így volt. de az a jellemző manapság, hogy maga a pár fizeti az esküvőt, függetlenül attól hogy van-e családja vagy nincs.
2013. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
Az influenza idején kiteszik a vasvillát a kapuba, hogy elijessze a betegséget? 2013 van, hagyjuk már a paraszti babonákat.
2013. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Valóban, régen a lányos ház fizette, mert örültek, hogy megszabadultak a gondtol, ezért volt a hozomány is. Ma mar leginkabb a pár szokta fizetni magának.
2013. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%

Igen, valóban volt régebben ilyen "szokás", kb. 25-30 évvel ezelőtt, hogy a lányos család állta az egész lagzit. Ekkoriban még sátras lagzik voltak, a család nevelgette előtte a tyúkokat, malacokat, amiből az ételt készítették és ekkoriban még nagyobb volt az összetartás is a rokonság körében, mindenki sütött-főzött, segített a lányos családot.


Manapság ez már teljesen másképp van. Nem is lehet senkitől elvárni, hogy egy 1-1,5 millió forintos esküvőt/lagzit előteremtsen és kifizessen a gyerekének.


Mostanság már a pár áll mindent. Nekünk is így volt, mi fizettünk mindent, egyik szülő sem segített anyagilag minket.

Az már egy másik kérdés, hogy ebben szerintem viszont mindkét félnek egyformán részt kell vennie, nem szabad minden költséget a vőlegényre terhelni.

2013. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
38%
elég gáz kérdező,ha 2 felnőtt ember elvárja h a család fizesse az esküvőt! sőt még kéri is!!! eszem megáll!!
2013. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

Soha nem hallottam arról, hogy a lakodalmat a lányos ház fizetné csak. Az eljegyzést szokták a lányos háznál tartani.

A lakodalmat közösen fizetik a vendégek arányában.

De ha nincs pénzetek, akkor miért akartok lakodalmat? A két tanús esküvő sokkal okosabb.

A házasság sikere nem függ a vendégek számától.

2013. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%

Lehet ez is vidékfüggő.

Felénk az eljegyzési ebédet/vacsorát állta a lányos ház.

Lagzi meg sátorban, méghozzá úgy, hogy 2 sátor, egy a lányos háznál az ő vendégeiknek, a másik a vőlegény szüleinek házánál az ő rokonaiknak, vendégeiknek.

Ez mára változott persze.

Szóval én megengedem, hogy a múltban volt ilyen szokás is, amit a párod szülei emlegetnek, na de 2013-at írunk.

Jól kijössz egyébként velük?

Mert én mintha éreznék ebben részükről némi ellenállást...

2013. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Ma már nem a lány fizeti az egész bulit.


Olyan arányban szokták fizetni az esküvőt amilyen arányban jönnek a menyasszony-vőlegény rokanai. Tehát ha a vőlegény rokanai teszik ki a 70%-ot, akkor ő fizeti az esküvő kb 70%-át...

2013. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Ugy tünik szeretitek egymást. Legyen elég egy házasságkötés két tanuval, egy jo ebéddel étteremben. A szülöknek azért a pároddal együtt érdemes lenne eljátszani, hogy ha nem fizetik, nem lesz esküvö, de unokájuk sem!
2013. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Manapság már a pár fizeti leginkább. Régen valóban úgy volt, hogy a lányos ház állja az esküvőt, a fiús ház pedig adja a lakást.


De nem értem: először azt írod, hogy nincs pénzed. Aztán hogy így is lesz esküvő. Ha van pénzetek rá, miért kérnétek a szülőktől?

2013. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!