Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy kb.150 fős lagzira (szinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kb.150 fős lagzira (szinte mind felnőttek) mennyi sört, bort, pálinkát szerezzünk be?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 14:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Töményből számítsatok 3-5 decit fejenként, ha tényleg bulizósak. Szóval mondjuk 50-70 liter töménnyel lehet számolni nyugodt lélekkel.


Viszont ha lehet, ne csak pálinka legyen, nem mindenki szereti. Vodka, tequila, rum, gyógynövényes/gyomorkeserű (jäger, becher, unicum, hubi, akármi), gin, konyak, likőr a hölgyeknek.


Borból 1 üveg/fővel számolnék, sörből 5-7 üveg/fővel, bár az lehet, hogy kevés is.


De csak ha tényleg bulizósak.

2013. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Sörből nem hinném, hogy 5-7-szer annyi kellene, mint borból.

Főleg, hogy nem sörösek, hanem borosak.

2013. máj. 3. 16:36
 13/21 anonim ***** válasza:
12%

Hm, azt nem olvastam (csak az eredeti kérdést).


Akkor a sör-bort döntsd el te. Mi sörösek vagyunk inkább, férfiak körében egyébként is az a népszerűbb. Akkor számolj mondjuk 2-3 üveg sörrel...mondjuk nálunk az 1 óra alatt elfogy maximum :)


A bort inkább ízlelgetni, kiélvezni a jó, nem literre dönteni. El sem tudom képzelni, hogy 2-3 pohárnál több bort elfogyasszak egy este.

2013. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Pont a bor az, amit el kellene dönteni hétvégéig, mert azt nem boltban vesszük, hanem pincészetből.

A sört meg bárhol meg lehet venni bármikor.

Ráadásul a vőlegény bortermő vidékről származik, mindenki a bort várja, nem a sört.

2013. máj. 3. 16:47
 15/21 anonim ***** válasza:
12%

A bort nagyon nehéz belőni :/

Oké, h boros a társaság, de ha pl. meleg lesz, akkor fröccsözni fognak inkább, de lesz olyan is, aki sörözni.

Mi ezért döntöttünk az üveges bor mellett. (Így visszavették a bontatlanokat.)

2013. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Van-e lehetőségetek eltárolni, ha esetleg sok marad?


Én olyan 120l-t vennék, Az fejenként az 8dl, 6 pohár kb, lesz, aki nem borozik,Ráadásul nem rövid mellé, plusz ha fröccsbe vagy kólával is.. ha nincs utána a maradékot hely eltárolni, akkor többet ne...szerintem nme kevés, de aki túl van rajta cáfoljon, ha kell:D

2013. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Palackos borról van szó, nem folyóról vagy kannásról.
2013. máj. 3. 20:24
 18/21 anonim ***** válasza:

Akkor ne aggódj, ha megmarad akkor előbb utóbb elfogy....


(én gondoltam félre, mert náluk jellemző, hogy pincészettől vásárolnak, vőlegényem egri:))


előző vagyok

2013. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Pincészet, de palackos bor.

Tavaly láttam esküvőn, hogy palackos boron külön az esküvőre készült címke volt. Olyat adtak köszönő ajándéknak is.

2013. máj. 3. 21:13
 20/21 anonim ***** válasza:
80%

nálunk 120 főre 50-60L bor volt és elég volt. Mondjuk meleg volt (okt.vége), így inkább a kisfröccs meg a sör ment. Helyetekben én is 180-200L-el számolnék, lehet egyedi címkét készíttetni rá, és akkor max a maradékot odaadjátok emlékbe, minden évfordulón megisztok 1-et... :)


a sörben nálunk azt mondták, fejenként 2-t számoljunk, lesz, aki nem iszik, lesz, aki többet...

ezt nem tudom, mi volt a vége, mert ezt az étterem adta


a töményeket mi vettük/vittük

Pálinka házi volt, abból ha jól emlékszem 15L-t vittünk, vegyesen. Töményből volt 5db literes jéger, 2 literes vagy 0,75ös vodka, 2db 0,75ös cherry, 2db 0,75ös csokilikőr. Jégerből fél üveg maradt, vodkából 1,5 (ezt is csak a barátok miatt vettük), a cherryből meg a csokilikőrből nem maradt, mert mikor látták, hogy kevés van "beáldozták magukat" és a barátok hajnali 5kor, indulás előtt még kiürítették :)

2013. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!