Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A szíved vagy az eszed szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szíved vagy az eszed szerint szoktál dönteni a szerelemben, párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sok ember véleménye az,hogy észérvek szerint kell dönteni mert a szerelem elmúlik stb.. Komoly párkapcsolat, házasság vagy válás esetén. Ti félre tudjátok tenni azt, hogy szerelmesek vagytok és helyette érvek szerint dönteni? Én egyáltalán nem, engem mindig az érzelmek irányítanak.Ez néha bevallom rossz, de többnyire jó. Pl:A párom és az én környezetemben mindenki ellenezte a kapcsolatunkat,jelenleg is. Nagyon nagy a korkülönbség köztünk több mint 20 év. Mindenki azt mondta, hogy hagyjam ezt a férfit, öreg lesz, meghal előttem stb.. Engem ez nem érdekelt és azóta is leírhatatlanul boldog vagyok vele.
2009. szept. 22. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

igen a szerelem elmúlik egy idő után, ott arad a szeret és a rgaszkodásmeg a megszokás. Ilyenkor ép ésszel kell dönteni, nem pedig a megszokásra meg a ragaszkodásra alapozva, mint ahogy sokan teszik.

Csak ugye könnyebb a szivedre hallgatni, nem lépni ki a szar kapcsiból, mint végre ésszerűen cselekedni és kilépni új életet kezdeni.

Java részt ezek az emberi lustaság miatt nem történnek meg. És akkor mi lesz? el kell mennem dolgozni?és a közös cuccinak meg jönnek az ócskábbnál-ócskább kifogások, amiért végülis az emberek nem lépnek. ezt nevezik annak mikor a szivedre hallgatsz, mert megmagyarázza az ember, hogy DE ÉN MÉG SZERETEM.....közben tudod hogy semmi értelme. És sajnos a nők esnek bele ebbe hibába a legtöbbször. Igazából gyakran azt sem fogják fel, mikor a férfi vagy a női párjuk megmondja kerek perec, hogy de én már nem szeretlek, mert még midig a megszokotthoz ragaszkodnak. persze sok férfi is ilyen, nem vagyok nő ellenes, de a nők gyakran hülyébbek. ( és igen én is voltam ilyen, de aztán megtanultam az eszemet is használni:) sosem késő :)

27/N

2009. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Régen az eszemre hallgattam, sajnos, de az ember a hibàibol tanul, most màr a szivemre hallgatok! :) Meg is lett az eredménye! Egy éve vagyok férjnél, pàr honap ismeretség utàn, ebböl fakadoan voltak is vitàk/mert nem ismertük meg egymàst eléggé, màr a vàlàs is szoba került/ De ahogy telik az idö, egyre jobban megismertük egymàst s toleràljuk a màsik hibàit, s most màr tudjuk hogy, nem csak fellàngolàs a szerelem elsö làtàsra!:) Megveszünk egymàsért s ez még csak fokozodik! :)
2009. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

magyarán egy másfél éves kapcsid van csak épp férjhez mentél.... másfél éves kapcsolatokban még nem szokott nagy hiba lenni és olyankor még a szerelem is aktív.

Szerintem mindenki azt tegye amit jónak lát, vagy a szive szerint lát jónak vagy az esze szerint. lényeg hogy úgy lépjünk ami nekünk jó.

persze néha nem árt előre gondolkodni.

ismét 27/N

2009. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nme ítélek el senkit! De azt nem tudom felfogni amikor valaki például a pénzért marad együtt valakivel. Egy férfi ismerősöm házas volt de beleszerett egy másik nőbe. 1 évig találkozgattak és tényleg szerelmes volt belé. A nő szerette volna ha dönt. A férfi végülis a feleségével maradt a hatalmas közös vagyon miatt.Gyerekük se volt. És meggyűlölték egymást később. A férfi depressziós lett mert annyira megbánta, hogy hagyta elmenni a másik nőt. Az ilyen én egyszerűen nem értem.
2009. szept. 22. 15:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazi, ha a szív is és az ész is együttesen! inkább az egyik irányba mutat határozottan!
2009. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elég racionális ember vagyok, de végtelenül romantikus is. És be kell vallanom, sokszor hallgattam erre is-arra is, volt, hogy ráfáztam, volt hogy nem. Csakhogy a "szívemre hallgatok" kategóriáját erősítsem és gyengítsem, hozok fel egy saját sztorit, pro-kontra. Amikor kis tizenéves voltam (16), szerelmes lettem egy pasiba. Idősebb volt, mint én, jól ki is használt, mert a szívemre hallgattam, mentségeket kovácsoltam, próbáltam megmagyarázni azt, amit a körülöttem élők régen észrevettem: csak szórakozik velem és neki kapóra jön, hogy mindent megmagyarázok helyette.

Rá egy évre megismerkedtem egy másik férfival, és döntenem kellett: a barátnőm vagy ő. Eszem szerint a barátnőmet választottam volna (több, mint 10 éves barátság), szívem szerint a férfit. Végül úgy döntöttem, hogyha ez egy igazi barátság, akkor ki kell bírnia a döntésem és a szívemre hallgattam. Azóta is együtt vagyunk a párommal, nagy a boldogság és a barátnőmmel is kibékültünk, hála Istennek minden a régi.

Szóval összegezve azt mondom, hogy mind a kettő tévedhet.

Tudni kell mérlegelni, érveket felhozni, és megpróbálni "érzelem nélkül", kívülállóként figyelni a helyzetet, hogy lássuk a szív és az ész diktálta érveket-ellenérveket.

Én, személy szerint, már inkább az eszemre hallgatok, de a szeretteimért így is bármire képes lennék! És csak bízom abban, hogy soha nem kerülök még egyszer ilyen választás elé (barátság vs. szerelem)!

2009. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
2. vagyok, egyébként 32/N, tudom miröl beszélek, àtéltem màr pàr dolgot! Sokszor megbàntam mert az eszemre hallgattam! Igy nem hiszem hogy megbànnàm, ha a szivemre hallgatok!Lehet hogy màsfél éves kapcsolat, de többet éltem vele, mint bàrkivel eddig! S ez a nem semmi! De az utànnam vàlaszolonak is igaza van, hogy ha a sziv és az ész nem egy fele huz, akkor veszett ügy az egész! Szoval kijelenthetem hogy, most az egyszer, egy irànyba huz a szivem és az eszem is! :) Amugy egy honap is megvàlaszthatja az embert, nem kell hozzà mésfél év!
2009. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A SZÍVEM!Amikor férjhez mentem,én 19 éves voltam,ő 30.Aztán elváltunk,de nem a korkülönbség miatt!24 éves voltam,amikor összejöttem egy nálam 15 évvel idősebb férfival.Szerelem a köbön.Imádtuk egymást!Külföldön éltünk(Németo.-ban,ő német volt)de az élet nem akarta,h sokáig boldog lehessek...másfél év múlva tragikus hirtelenséggel meghalt.Fájdalmasan fiatal volt.Hazajöttem,volt pár kapcsolatom,aztán megismertem egy nálam 13 évvel idősebb úriembert,és megint azt éreztem,mint régen....minden nagyon jó volt(már a 32 évesek tapasztalatával kezeltem a dolgokat)de elég messze éltünk egymástól.A mai napig imádjuk egymást,de átengedtem másnak...szval ne hallgass senkire,éld meg és át az érzelmeidet!
2009. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző, megrendítő a történeted! Szinte elsírtam magam. Ilyenkor érzem csak, milyen jó dolgom van.

Én azt az utat követtem, hogy az eszem "ment elöl", és szelektálta a jelölteket, akik közül a szívem választhatott. Aztán két évet vártam arra, hogy ő vajon lép-e valamit, merthogy egyáltalán nem törődött velem, észre sem vett. Egy társaságba jártunk hetente egyszer. Aztán benne is felébredt a szerelem, és két hónap múlva megkérte a kezem. Ma is együtt vagyunk, több mint 10 éve.

Volt olyan, hogy tetszett valaki, de az eszem azt mondta, nem szabad. Ekkor megtiltottam magamnak, hogy ábrándozzak felőle.

Nem mindegy, mit értünk ész alatt. Ha azt, hogy anyagi megfontolások, önző számítás, arra egyértelmű nemet mondok. Ha azt, hogy olyan valakibe nem engedjük magunkat beleszeretni, akivel a kapcsolat csak idő kérdése hogy csődbe jut, mert alapvető hiba van a másik jellemében: önző, költekezésre hajlamos, nem szilárdan hűséges, iszik, erősen cigizik, felelősséget szereti áthárítani, stb., akkor maximálisan azt mondom, hallgassunk az eszünkre!

2009. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan sarkos a kérdésed. Én azt mondom, a szerelem (a "szív") alap, de önmagában nem elég, ott kell, hogy legyen az ész is, ami felülbírálja a szívet, ha szükséges. Persze én nem korkülönbségre stb. gondolok, az csak egy társadalmi konvenció, amin túl lehet lépni - hanem arra, hogy ha az adott kapcsolat pusztító lenne rám nézve (pl. agresszív emberrel), akkor nem kezdek vele. Nyilván csak az ész alapján dönteni hideg és romantikátlan. PL. összejönni vagy együtt maradni valakivel, akit nem szeretünk szerelemmel, csak mert jóravaló, rendes, nem bánt, esetleg gazdag, stb. Az észnek akkor van szerepe, ha a szív már megdobbant (ahhh mily' fennkölt)
2009. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!