Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van az ismerőseitek között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van az ismerőseitek között olyan pár, akik évekig éltek boldog párkapcsolatban, aztán összeházasodtak és hamarosan elváltak?

Figyelt kérdés
Én többről is tudok, de a mai napig nem értem,hogy miért kellett az a papír?! A mai világban nem számít a papír, anélkül is lehet boldog egy kapcsolat.
2009. ápr. 15. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen párt ismerek. Mire megházasodtak, megunták egymást. Azt hiszem, azt hitték, hogy majd a házasság nagy változást hoz az ellaposodott kapcsolatukba, aztán rájöttek, hogy a házasság semmin nem változtat. Ez olyan, mint amikor valaki egy rossz kapcsolatba azért szül egy gyereket, mert azt hiszi, hogy a gyerek majd összetartja őket.
2009. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyet. Szerintem egyikük se merte bevallani magának, hogy az érzelmek elmúltak/átalakultak, és inkább fejest ugrottak egy házasságba, hátha az megmenti a kapcsolatot. Aztán jött a gyerek, még monotonabb lett a kapcsolat.
2009. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ket ilyen part ismerek. Hosszu evekig "jartak", aztan honapok alatt elvaltak az eskuvo utan.

Szerencsere egyik parnal sem lett baba!:)

2009. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerőseim között is van ilyen pár,de biztos nem a papír miatt romlott meg a kapcsolatuk.Inkább nem gondolták meg jól,hogy valóban összetartoznak-e.Véleményem szerint amúgy is aki hosszú éveket gondolkodik az esküvőn,annak nincs min gondolkodnia,felesleges házasodni.Ha érzem,hogy az igazival vagyok együtt,azt 1-2 év alatt el tudom dönteni,hogy törvényesen is össze akarom-e kötni vele az életemet.Ha meg nem,minek együtt lenni olyan sokáig?megszokásból nem érdemes,vagy mert mindenki azt várja el tőlük az együtt töltött évek miatt.

Én házasságpárti vagyok.Mégis emberek vagyunk,ésszel döntésképességgel rendelkezünk,és szerintem igenis fontosak a jogi formaságok.Nem tudnám elképzelni,hogy a férjemet a gyerekeim apját hogy mutatnám mondjuk be valahol..párom..élettársam....neeem nekem ez nem hangzik valami bizalom gerjesztően komolyan.

A kulcs,hogy dönteni kell.Persze előfordul válás 20 év házasság után is,semmire nincs garancia,de rend a lelke mindennek.

2009. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van több ilyen ismerősöm.Egyik az unokatestvérem. Évekig éltek boldogan, de az unokatesóm már az elején kikötötte, hogy gyereket , és közös hitelt nem vállal egy élettársi kapcsolatba. Ha belegondolsz ebbe teljesen igaza van, én is ezen az állásponton vagyok, hogy kell a fenének a lakodalom, meg egyéb hülyeség és rongyrázás, de az élettársi kapcsolat nem tiszta, az én gyerekem szülessen egy jogilag tiszta helyzetbe. A nagy összegű hitelekről meg ugye ne is beszéljünk. Ezeket én se vállalnám be egy élettársi kapcsolatba. Szóval a papír fontosabb mint gondolnád. Szóval összeházasodtak, és egy év múlva elváltak, mert a srácnak nem lehetett gyereke, illetve lehetett volna, ha alávetette volna magát egy aprócska kezelésnek. Amit ő húzott halasztott, unokatesóm megunta és elvált. Másik két ismerősöm azért vált el, mert a férjük félrekúrt. De ennek nem hiszem, hogy köze van az esküvőhöz, anélkül is félredugtak volna. Egy szó mint száz, a papír fontos, sok bonyodalomtól megkímél minket, de hát én a jogász szemével nézek, és látok, mindenki azt csinál amit akar.
2009. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyet,de valószínűleg nem a papír rontja el a dolgokat,hanem idővel ez anélkül is bekövetkezett volna,ha nem házasodnak össze.
2010. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Sok nő mostanában azt hiszi, hogy férfit fogni úgy is lehet ha véletlenül lesz terhes és kipréseli magából a gyereket. A férfira így akaszkodik rá. Sok ilyen nő ismerősöm van, aki felcsináltatta magát és így van most kapcsolata. Ja ésaz ilyen nő dumál annak a nőnek, akinek még nincsen gyereke esetleg per pillanat párja, mert éppen az egyetemi tanulmányai kötötték le és a munkája. Az utóbbi nőket tisztelem az előbbieket megvettem és átnézek rajtuk akár egy ablaküvegen... 28/L
2010. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az ilyen párok általában az esküvővel akarják menteni a menthetőt. Ahelyett, hogy szétmennének, inkább először összeházasodnak.


Papír nélkül is lehet boldogan élni (főleg ha fiatal vagy, nincs vagyonod és még nem akarsz gyereket), de a végleges elköteleződés szándékát a papír jelenti. A szándék a fontos, nem a papír, de a kettő erősen összefügg. Én tiszteletben tartom, hogy másokat nem érdekel a papír, de nekem fontos, hogy ne raboljuk feleslegesen egymás idejét 30-on túl. Nem haragszom meg, ha nem velem akarja leélni az életét, de akkor azt időben döntse el, és engedje, hogy találjak magamnak olyan párt, aki viszont igen. Ha egy nő akar gyereket, be kell ismernie, hogy tényleg van biológia, több esélyed van az egészséges gyerekre fiatalabban 30 körül, mintha a pasid kilép a papír nélküli kapcsolatból, mikor 35 éves vagy, és akkor kezdheted elölről. Ez kegyetlenül hangzik, de ha őszinték vagyunk magunkhoz, ez az igazság. Nem azt mondom, hogy a házasság mindig sírig szól, de ha egy pasi 1-2 év alatt nem tudja eldönteni, hogy el akar-e venni, akar-e veled családot, akkor az általában nemet jelent. És ha még tovább reménykedsz, hogy "majd megkomolyodik", akkor magadnak hazudsz.

Szeretném hangsúlyozni, hogy ennek idősebb korban van nagyobb jelentősége.

A másik, amire már utaltam: lehet papír nélkül és papírral is együtt élni majd elválni, de nem mindegy, hogy ha hosszú idő alatt papír nélkül összegyűjtögettek mindent, abból ki hogyan részesedik. A házassában ez szabályozott, egyébként viszont állatira meg lehet szívni. Pár hete is volt egy lány, lelépett a pasija, és vitt mindent, ami nagyrészt a lány pénzéből jött össze.

2010. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na neee! Kb két órával ezellőtt kérte meg a párom a kezem,jöttem kutatni hátha valaki írta mennyiből jött ki neki a lagzi, erre egy ilyen kérdést találok elsőre:(

Nem akarok ilyen kérdéseket!!!Legalábbis mostanában nem.:)

2010. máj. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!