Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közöskassza vagy különkassza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közöskassza vagy különkassza? Melyik a jó? És ha nem egyezik a pár véleménye?

Figyelt kérdés
Hamarosan összeházasodunk a párommal. tegnap vitára került sor, amikor a pénzügyeinket kezdtük megbeszélni. Kiderült, nagyon másként vélekedünk a dologról. Én természetesnek vettem, hogy majd közös kasszán leszünk, mindketten keresők vagyunk, igaz, az ő jövedelme kicsivel magasabb. Ő viszont úgy gondolta, megtartja az eddigi életformáját, saját külön pénzügyeivel, majd havonta beleszáll valamekkora összeggel a családi kasszába. Teszi ezt azért (?), hogy biztosítsa a maga majdani öregkori szükségleteit. Legalábbis ezzel magyarázkodott. Nekem meg van két fiam az előző házasságomból, ő azokról nem akar teljes mértékben gondoskodni (éhen halni azért nem hagyná őket, az ő szavaival). Mindezek után alaposan összevesztünk a témán. Annyira, hogy én felajánlottam a külön életet is, mire ő nagyon ledöbbent. ma reggelre már megváltoztatta az álláspontját, azt mondta, legyen minden úgy, ahogy én szeretném. De engem a dolog nem hagy nyugodni. Mások ezt hogy oldják meg? Mindenütt természetes a közös kassza? Vagy csak én gondolkodom rosszul?
2009. szept. 8. 22:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező miért pontoztál le szinte mindenkit?

Közös kassza a normális,házasságban. A párod egy elég érdekes ember. Nehéz lesz eltartani a gyerekeidet egy fizetésből. Sajnállak!

2009. szept. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
89%
Valamit elnéztél, nincsenek lepontozva a válaszok
2009. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%
szerintem is természetes dolog a közös kassza. ha két ember szereti egymást, akkor az a normális, h mindent megosztanak. én 1 éve élek együtt a barátommal, minden teljesen közös, de mielőtt összeköltöztünk is gyakorlatilag közös volt mindenünk
2009. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Soha nem pontozok le senkit. Minden választ örömmel olvasgatok, köszönöm mindenkinek, hogy megosztja velem a vélekedését.
2009. szept. 9. 11:49
 25/30 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem ülsz le meg beszélni ezt leendő férjeddel? Lehet,hogy megtudnátok beszélni,hogy neked mi lenne a jó.Nem mindenhol természetes amúgy a közös kassza,de legtöbb helyen igen,de végülis ahány ház annyi szokás valaki ha szereti a párját akkorsem hajlandó osztozni vele.Van ilyen,viszont gondold végig,hogy elegendő-e a fizetésed arra,hogy a gyerekeidet felneveld.A fontos dolgokat rezsi,1 havi kaja fizetnetek kellene közösen.Gondolom te sem szeretnél az áruházban számolgatni,hogy ebböl kinek mennyi jár,meg majd,hogy ki mennyi vízet fogyasztott.
2009. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%
Megértem a párodat. Ha valaki olyannal jön össze, akinek már van gyereke alapból óvatosan fog az anyagiakhoz állni. Mert nem az ő gyerekei, mert ő majd a sajátját akarja elhalmozni mindennel, nem a másét, akiknek szintén van apjuk(vagy árvasági vagy akármi..). Gondolom a szülei jól beoltották, mert a történelemben már nem egy házasság végződött úgy, hogy az előző házasságból származó gyereknek a nő mindent összeharácsolt, aztán alkalmasint a férj meg leshette hogy még tartalékolni se tudott semmire. Konkrétan nagyapám is így járt egy nővel. És ezzel nem téged akarlak leírni, kedves kérdező, hanem az általános beállítottságot, beidegződést próbálom meg szemléltetni. És ne is várd el, hogy imádja a gyerekeidet, ha van saját apjuk, aki gondoskodhat róluk. Más kérdés, hogy akkor a párod miért kezdett egy gyerekes nővel, tudhatta, hogy mi lesz a vége...
2009. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az jó megoldás, ha a nagyobb állandó költségeket az fizeti, aki jobban keres, a változó kisebbeket meg akinél inkább készpénz van. Szóval a rezsi, telefon, internet, kocsi... az mehet a többet kereső párod fizetéséről akár automatikusan, a bevásárlások a tiédről. Az eseti nagyobb beruházásokat úgyis meg kell beszélni (iskolakezdés, nyaralás, vagy egy lakásfelújítás, esetleg egy nagyobb orvosi beavatkozás, akár a szülés, de akár egy előre nem látható baleset), sőt, a legjobb, ha ilyen eshetőségre tesztek félre, tartalékoltok valami megtakarításban. A többi meg maradna kinek-kinek a saját zsebében, mert kell olyan is, jó, ha van, főleg, ha valakinek már évek óta bejáratott stratégiája van pénzügyekben, de ha nincs, akkor is, jön egy születésnap, karácsony, évforduló, és akkor a meglepetést csak nem a közösből veszitek el, nem illik tudatni az ajándékozottal, mennyibe került. :-)
2009. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
83%

A külön kasszát és a közöst is lehet jól csinálni.

Mi 1 számlán vagyunk,a férjem 2x annyit keres, mint én. Viszont én vásárolok be, csekeket is én fizetem be, és írom, hogy mennyit költöttünk az adott hónapban (persze, nem a 2 zsömlét írom fel, amit épp vettem, hanem kb1000Ft-nál nagyobb összegeket). Látom, hogy elégedett velem, hogy a közös pénzünket nem cipőre költöm, hanem megélhetési dolgokra. Ha valami nagyobbat akarunk venni, akkor azt megbeszéljük.


Ismerek olyat, akik külön kasszán is szépen élnek. De pl.szüleim mindig külön kasszán voltak, és folyamatos volt a veszekedés, hogy ki tesz többet a családért, kvázi ki költ többet.

2009. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
52%
Én tuti , hogy más kölkeit nem finanszíroznám azoknak ott az apjuk ...
2009. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
72%

En a kulon kasszara szavazok, nalunk is igy van es nagyon jol mukodik.. Alberletben lakunk es a havi berleti dijat, szamlakat, kajat stb fele fele aranyban fizetjuk, de a megmaradt fizetesunkbol azt veszunk csinalunk amit akarunk.. El nem tudnam kepzelni milyen erzes lenne ha kernem kellenne penzt hogy megvegyek magamnak valamit.. kemenyem dolgozunk midketten es szerintem egy bizonyos fokig kell a szabadsagerzet meg oromerzet hogy arra koltheted a penzed amire akarod..

Ha netalan olyan helyzet alakulna ki hogy egyinkunk elveszti az allasat stb.. akkor persze tamogatja/segiti az ember a parjat de addig amig van kresetunk addig kulon kasszank lesz. A legtobb vita mindig anyagi okok miatt keletkezik egy kapcsolatban, ha kulon kasszatok van akkor erre nem kerul sor. Persze amint mondtam bizonyos dolgokat ( mint pl szamlakat) fizessetek kozosen..

2009. szept. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!