Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közöskassza vagy különkassza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közöskassza vagy különkassza? Melyik a jó? És ha nem egyezik a pár véleménye?

Figyelt kérdés
Hamarosan összeházasodunk a párommal. tegnap vitára került sor, amikor a pénzügyeinket kezdtük megbeszélni. Kiderült, nagyon másként vélekedünk a dologról. Én természetesnek vettem, hogy majd közös kasszán leszünk, mindketten keresők vagyunk, igaz, az ő jövedelme kicsivel magasabb. Ő viszont úgy gondolta, megtartja az eddigi életformáját, saját külön pénzügyeivel, majd havonta beleszáll valamekkora összeggel a családi kasszába. Teszi ezt azért (?), hogy biztosítsa a maga majdani öregkori szükségleteit. Legalábbis ezzel magyarázkodott. Nekem meg van két fiam az előző házasságomból, ő azokról nem akar teljes mértékben gondoskodni (éhen halni azért nem hagyná őket, az ő szavaival). Mindezek után alaposan összevesztünk a témán. Annyira, hogy én felajánlottam a külön életet is, mire ő nagyon ledöbbent. ma reggelre már megváltoztatta az álláspontját, azt mondta, legyen minden úgy, ahogy én szeretném. De engem a dolog nem hagy nyugodni. Mások ezt hogy oldják meg? Mindenütt természetes a közös kassza? Vagy csak én gondolkodom rosszul?
2009. szept. 8. 22:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom,minden rendben van a pároddal? Csak mert hamarosan elvesz és külön kasszán akar lenni? Bocs ha valaki nem ért egyet, de nálunk mindig közös a kassza mivel mindenünket megosztjuk,nincs olyan,hogy ez az enyém az a tied nekem még ennyi pénzem van. Szerintem ettől egy nő kisebbségben érezné magát legalábbis nekem rosszul esne ha a párom aki amúgy is jobban keres azt mondaná,hogy ja majd beszállok,ebbe abba.De figyu, van akinél a külön kassza a normális tehát senkit sem akarok leszólni ezzel,mindössze furcsálnám.
2009. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Én azt javaslom hogy tegyetek közös kasszába egy aránylag ugyanannyi összeget viszont legyen magatoknál külön külön anyi pénz , hogy vegyetek magatoknak dulgokat stb...a közöskasszába betetteket bedig számlákra fordítsátok
2009. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%

Nalunk termeszetes (lesz) a kozos kassza. NEm vagyunk hazasok(meg) de ha nekem van penzem en adok, ha neki van O ad...ha nekem van penzem en veszek kajat, ha neki van o...ha nekem van en hivom meg vmire, ha neki akkor O engem. Ez hazassagon belul pedig meginkabb igy kene mukodjon! En nem tudnam csinalni, hogy szamoljam azt, hogy ki hany Ft-ot koltott kajara, ki fizette a gazat, villanyt...ezen haccacerozni egesz eletemben??? soha. akkor inkabb a kozos elet sem kellene. A hazassag lenyege szerintem, hogy minden (MINDEN!) kozos, es kolcsonosen tamogatjuk egymast (mikor kinek van az ad) egyutt fizetunk szamlakat, kajat, mindent, aztan a maradek penzbol mindenki vesz maganak amit akar. termeszetesen ez nem azt jelenti, hogy nincs onnalo"fuggetlen" penz a zsebunkben, de amit egyutt "elunk fel" azt kozos penzbol fizetjuk....

nemtudom, en meg atgondolnam ezt a hazassagot a hlyedben, lehet sokmindentol megkimelned magad(nem rosszindulatbol irok)...mert ha van ket ember aki ugyanugy latja a dolgokat (tegyuk fel mindketto kulon kasszan akar elni) akkor az inkabb megoldhato, akkor ok inkabb kibirjak egymas ilyesfajta bogarait...de valakik akik ezzel egyaltalan nem ertenek egyet szerintem abszolut nem tudnak megeggyezni...es allando vitaforras lesz.

a parod majd kiszamolja, hogy hany szelet kenyerett ettel meg, es mennyi vizet tusoltal el? es az alapjan fizetsz? (bocsi a tulzasert)...de szerintem (legalabbis szamomra) lehetetlenseg lenne igy elni...

az en parom mar elviekbol sem ertene egyutt a kulon kasszaval, O akar gondoskodni majd mindenrol:D (persze en is dolgozok majd...)

gondold at, aztan uljetek le beszelgetni meg egyszer. ervelj, hogy miert nem jo a kozos kassza szerinted, aztan dontsetek! sok sikert

2009. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
75%
MI a következőképpen csináltuk.Házasságunk első idejében összedobtuk a két fizetést,levontuk belőle az állandó költségeket és a maradékot feleztük.Én kerestem a többet mint a feleségem,de ebből nem volt vita.Vita később adódott amikor a feleségem "kényszer vállalkozó lett és már olyan pénzek is voltak nála amik nem az ővé voltak.És számomra már átláthatatlanok lettek.akkor váltottunk és ez már húsz éve müködik.Nem a pénzt hanem a fizetni valókat osztottuk meg.Mégpedig én folyószámláről az összes rezsit fizetek,a gyerekek iskolai költségeit is bérlet ebéd stb.Ő meg a család kajáját.Ma sem tudom mennyi a fizetése,bár nem titkolom ő sem kérdi az ényémet,de számla elmaradás még nem volt igaz kaja is mindig volt itthon.A ruházkodást úgy is mindenki magának intézi a gyerekét meg kifizetem.Pl-tankönyvek felét
2009. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit eltérek a témától, de mi van, ha szülsz és csak GYED-et kapsz? Abból kellene eltartanod magad, meg a gyereket is, a férjed meg gondoskodik arról, hogy biztositva legyenek az öregkori szükségletei?!?!?!


Szerintem forditva jobb: közös kassza és mindekinek egy havi összeg, amivel nem számol el senkinek se.

2009. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 igabcsy ***** válasza:
91%

Nálunk úgy adódott, hogy nekem is volt egy bankszámlaszámom, és a férjemnek is. És egyikőnk sem akarta megszüntetni a sajátját. Miért is kellett volna?


Teljesen normális módon az élet adta a megoldást. Mivel az Ő fizetése a magasabb, ezért a férjem számlájáról mennek a hitel törlesztések, a rezsi, a biztosítás, és minden efféle. Mivel én vagyok a család napi bevásárlója, ezért a boltban én fizetek. Ha nagyobb bevásárlást csinálunk, akkor változó - vagy én vagy Ő. Azonban ha komoly összeget költünk valamire, akkor rendszerint az Ő számlájáról fizetünk. Hiszen az enyémen kb. fizetéstől fizetésig tart.

Nincs ebben semmi rossz. Tulajdonképpen nagy dolgokban közösen döntünk. És így nekem is megvan a magam kis szuverenitása. Nem kell pénz kérnem, ha egy cipőt vagy egy ruhát akarok venni magamnak. És nem kell magyarázkodnom, hogy miért vettem le 5000 ft.-ot a számláról.

Szerintem ez az "arany középút" a lehető legjobb megoldás. :-)

2009. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

szia,

mi 8 éve élünk együtt,2 gyerekünk van, és külön kasszán

valahogy igy alakult, sosem volt vita belőle

közös kasszánk is van, havi ugyanannyi összeget teszünk bele, és azt a háztartásra, étkezésre, gyerekekre fordítjuk

az autóra én pl. egy fillért se költök, de akkor használom amikor csak kell. Ha nagyobb kiadásunk van, azt mindig megbeszéljük, melyikünk költségvetésébe fér bele. Viszont nem is kicsinyeskedünk, ha valamit vásároltam, nem rohanok, kivenni a pénzt a közösből. A párom is meglepi ezzel-azzal a háztartást(szíve mélyéből utál vásárolni.)

2009. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Én el sem tudnám képzelni, hogy a férjemmel egy közös fedél alatt élünk, egy háztartásban és külön kasszán???...


Igaz, eddig egy házasságom volt, nem kellett az előző házasságomból származó gyerekeimmel új férjhez költözni, lehet ez más problémákat vetne fel, ezt nem tudom.


A külön kasszát a gyakorlatban megvalósíthatatlannak tartom : hogyan van elszámolva, hogy én főzőm meg a hétvégi ennivalókat, amiket a közös pénzből fele-fele vásároltunk?... És mi van, ha a férjem a 10 szelet rántotthúsból többet enne, mint én?... Kérjem el az árát, vagy írjam rá a rántotthúsokra, melyik mennyibe kerül???...


Mi van, ha én 10 perccel mindig tovább zuhanyzok, mint ő : akkor többet kell befizetnem a gázszámlába?...


Én miért csinálnék nagytakarítást évente 2-3 alkalommal: ki fizeti ezt ki nekem?... A férjem nem tud nagytakarítani, nem kérhetem, hogy egyszer ő, egyszer én végezzük el ezt a munkát!


Mennyit számoljak fel neki a mosásokért, vasalásokért, vagy mondjuk a gyerekszülésért?... 8-o


Én már 33 éve élek házasságban, első pillanattól teljesen természetes volt a közös kassza, nem is tudtunk volna építkezni, kölcsönöket törleszteni vagy pl. autóra gyűjteni külön kasszán!

Volt olyan, hogy a férjemet baleset érte és hónapokig beteg volt : akkor én tartottam el!

Amikor a gyerekek kicsik voltak, én itthon maradtam velük, hogy ne napközikben és az utcákon csatangoljanak : akkor ő tartott el minket!

Volt olyan időszakunk, mikor én egy jó vállalkozásba tudtam belépni, nagyon sokat dolgoztam, többszörösét kerestem az ő jövedelmének : akkor közösen örültünk a többnek (az én több munkám miatt a férjem is több házimunkát vállalt magára)!

Volt olyan időszakunk, hogy a férjem külföldi munkára tudott menni : a több keresetéből mindannyiunknak jobb lett (nem tudta volna elvállalni, ha én itthon nem vállalok többet a munkája miatt!)...


Szóval, szerintem a házasság egy Nagy Szövetség!

Jóban-rosszban EGYÜTT, EGYMÁSÉRT...

Ha "külön csónakban evezünk", akkor nem egyfelé megyünk, az már nem házasság...


Szóval, nekem természetes a közös kassza, így láttam a szüleimnél is, az anyósoméknál is, el sem tudok képzelni más lehetőséget, vagyis azt látom, hogy ahol külön kassza van, ott a házasság sem működőképes.

2009. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
22:14 vagyok kulon kasszat akartam irni az utolso mondatomban, azt hiszem egyertelmu:) bocs
2009. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi szóról szóra úgy vagyunk, mint a 22:22-es hozzászóló! 16 éve. És ez nekünk így tökéletesen megfelel :)
2009. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!