Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közöskassza vagy különkassza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közöskassza vagy különkassza? Melyik a jó? És ha nem egyezik a pár véleménye?

Figyelt kérdés
Hamarosan összeházasodunk a párommal. tegnap vitára került sor, amikor a pénzügyeinket kezdtük megbeszélni. Kiderült, nagyon másként vélekedünk a dologról. Én természetesnek vettem, hogy majd közös kasszán leszünk, mindketten keresők vagyunk, igaz, az ő jövedelme kicsivel magasabb. Ő viszont úgy gondolta, megtartja az eddigi életformáját, saját külön pénzügyeivel, majd havonta beleszáll valamekkora összeggel a családi kasszába. Teszi ezt azért (?), hogy biztosítsa a maga majdani öregkori szükségleteit. Legalábbis ezzel magyarázkodott. Nekem meg van két fiam az előző házasságomból, ő azokról nem akar teljes mértékben gondoskodni (éhen halni azért nem hagyná őket, az ő szavaival). Mindezek után alaposan összevesztünk a témán. Annyira, hogy én felajánlottam a külön életet is, mire ő nagyon ledöbbent. ma reggelre már megváltoztatta az álláspontját, azt mondta, legyen minden úgy, ahogy én szeretném. De engem a dolog nem hagy nyugodni. Mások ezt hogy oldják meg? Mindenütt természetes a közös kassza? Vagy csak én gondolkodom rosszul?
2009. szept. 8. 22:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk sincs közös kassza, nem is szeretném, ha az lenne. Sosem volt még vita abból, ki mit fizet, nagyjából egyenlően oszlanak el a költségek kettőnk között, bár sosem szoktuk számolgatni, melyikünk épp melyik számlát fizette be, vagy épp ki vásárolta tele a hűtőt. Nekem fontos az anyagi függetlenség, nem szeretném, ha minden egyes vásárlás előtt családi megbeszélést kellene folytatni arról, hogy mit vehetek és mit nem, és a férjemtől sem várom, hogy az engedélyemet kérje, ha bármit vásárolni akar magának. Mindenki arra költi a fizetését, amire akarja.

Egyébként tekintve, hogy a te kereseted a kevesebb, és még két eltartandó gyereked is van, nem is tartom korrektnek, hogy te vetetted fel a közös kassza lehetőségét. Ez így olyan, mintha azért házasodnál össze a pároddal, hogy végre egy kissé fellélegezhess anyagilag. Nem csodálom, ha alapból ellenezte.

2009. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
65%

Én csak a saját szüleim példájából tudok kiindulni, lehet, hogy a párodban is van egy hasonló minta, és azért vélekedik így.


Szerintem jobb a külön kassza, hiszen a közös dolgokra úgyis közösen fogtok költeni (gondolok ilyenekre, hogy lakás, étel, gyerek). A szüleim közös kasszán kezdték, és sajnos apám olyan volt, hogy vitte a pénzt - ki tudja, hova -, anyu aztán külön számlát csinált, hogy a családnak is maradjon, ami közös fizetnivaló, azt úgyis mindig az állja, akinek épp van pénze, illetve van, ami automatikusan apám számlájáról megy, közüzemi számlák, telefon... De sajnos anyu nem tudott félretenni, most pedig kéne.


Most persze gondolom, ti azért ilyen durván nem semmiznétek ki a másik felet, meg úgy egyáltalán, de egyfajta biztonság, ha külön kasszán vagytok, és bár hozzáférést biztosítjátok, mert történhet egy baleset, vagy bármi, de a teljes összemosás egy esetleges vita vagy nagy konfliktus, megromlott házasság esetén nagy hátrányt okozhat - általában a kevesebbet keresőnek.

2009. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ennyiféle vélemény van, biztosan működik egyik és másik verzió is. Szeretnék minél több hozzászólást olvasni, érdekes, hogy mennyiféleképp meg lehet ezt a dolgot oldani.
2009. szept. 8. 22:34
 14/30 A kérdező kommentje:
Egyébként van annyi keresetem, hogy eltartsam önmagam és a két, hamarosan három gyermekemet. Nekem főként a bizalmatlansága esett rosszul, de mint irtam, ma reggelre átruházta rá, a vita eldöntését. A témát ő hozta elő.
2009. szept. 8. 22:37
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
22:25 tokeletesen egyetertek (elotted irtam kicsivel)
2009. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:22

Nálunk ugyanígy van, és működik! Külön számlánk van, enyém a rezsi, és a nagybevásárlás, a feleségemé (GYES-en van) a napi kiadások, iskola, stb...

A többit meg az fizeti, akinek épp van pénze...

2009. szept. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
miért kellene a te két gyerekedet eltartania? ne haragudj de a gyerekeidnek van apjuk, neki is ugyanúgy kell gondoskodni róluk mint neked. nem tartom korrektnek hogy pl. az iskolai bevásárlást az ő pénzéből fizessétek a gyerekeidnek, hiszen ez nem az ő dolga. természetes, hogy éhen nem hagyná őket halni, és nagyon rendes tőle hisz ebből az látszik, hogy szereti őket, de mégis miért kéne teljes mértékben gondoskodnia róluk?
2009. szept. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%
A gyerekek eltartása persze elsősorban a te feladatod, a párod, ha szeret, akkor őket se hagyja magukra (hogy van-e azoknak a gyerekeknek apjuk, azt ne feszegessük, mert van, aki fiatalon megözvegyül, és van, aki nem számíthat a gyerekei vér szerinti apjára, mert szélhámos, léhűtő, szenvedélybeteg, vagy csak szimplán munkahelyi gondokkal küszködik, ami mostanában elég gyakori a dolgozni akarók körében is...). A külön kasszát ne bizalmatlanságnak vedd, hanem tényleg történhetnek olyan dolgok, amikor bizony jobb a külön, megosztott kassza. Attól még a közös fizetnivalókat meg tudjátok osztani aszerint, kinek van rá inkább kerete. Sokan csinálják így, és működik.
2009. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen egészségesen gondolkozol a témáról. Közös élet közös kasssza. Ez alap esetben nem is kérdés. Egyébként ha szeret akkor a TE és a GYEREKEK öregkoráról akar gondoskodni nem a sajátjától. Hallottam hasonló esetről a környezetemben de ők úgyis éltek mint a kutya és a macska. Egy házasság alapja szerintem nem lehet külön kassza. Innét sajnos a legyen nyitott a házasságunk, és mindenki döntösön a sorsáról lépés a következő.
2009. szept. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
89%
tömör leszek: Nálunk alap, hogy a házasság "szabályai"-ban KÖZÖS kassza van.
2009. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!