Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti kis esküvőtökre meghívtátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kis esküvőtökre meghívtátok a rokonok, barátok párjait is?

Figyelt kérdés

Azokat a párokat persze, hogy meghívnám, akik már évek óta együtt vannak, netán még ismerjük is őket.

Az olyanokra gondolok, akiket nem is ismerünk és csak pár hete járogatnak...

Például legjobb barátnőm ilyen, néhány hétre összeszed valakit, vagy párom tizenéves húga, akinek szintén jó darabig nem lesz még rendes kapcsolata. Az ilyeneket is meg kell hívni?


2013. jan. 10. 14:20
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, írtam, hogy a párhetes járogatásokról van most szó.
2013. jan. 10. 14:47
 12/36 anonim ***** válasza:
74%

nagyon egyszerű a dolog : a meghívó szövegébe írod bele


pl kedves xy meghívlak a .... kor tartanók esküvőmre


vagy kedves xy szeretettel meghívlak téged és családodat a ... tartandó esküvőmre


vagy kedves xy szeretettel meghívlak téged és kedvesedet/férjedet/párodat az esküvőmre


ebben benne van h kinek és kivel! szól a meghívó

2013. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
66%
Akkor is sértve érezném magam. Egy kapcsolatnak el kell valahol kezdődnie, semmi sem úgy indul, hogy egyből 10 éve házasok. Nem kell senkit meghívni, nem erőszak, de nekem szarul esne, hogy azért ne vigyem a barátnőmet, mert még csak 5 hete járunk, más meg azért viheti, mert ők már 2 éve járnak. Nem lehet párhuzamot vonni, mert lehet, hogy az én 5 hetes kapcsolatomból házasság lesz, ők meg 2 év után fognak szakítani, nem lehet párhuzamot vonni. Párod tizenéves hugának ha épp van barátja, az nem a te tiszted eldönteni, mennyire komoly a kapcsolat, mekkora a szerelem. Én ezt így látom, biztos meg lehet indokolni a másik oldalt is. "Jaj nehogy etessek már egy olyat, akit 5 hete ismer". Ezen túl kéne lépni, ha egy esküvőről van szó.
2013. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondod utolsó, tényleg a szülőnek illik mondania, hogy az éppen aktuális Pistit/Marit ne hozza el a gyerek.

Sajnos nem mindenki gondolkodik így, mint te.

Szintén Hugiék esküvője előtt történt ez:

Adott két család, akiket meghívtak. Mindkettőnél két lány, tizenévesek. Az egyik apuka és a másik anyuka tesók, tehát tartják a kapcsolatot. Az 1. számú családnál a nagyobbik (16 éves) lánynak van egy barátja. Megkérdezték, hogy jöhet-e ez a srác. Hugiék azt mondták, hogy ők a családokat hívták meg, így foglalták a kaját és a termet, inkább ne már. Jó, oké.

Időközben később a 2. számú család lemondta mindenestől a részvételt, szóltak is előre.

Két nap múlva (!) már megy a telefon 1. számú család anyukájától, hogy ha már így a 2. számú család lemondta, akkor jöhetne a "nagylány" barátja, mert az milyen jó lenne, mert ő lehetne a sofőr. Meg akkor elhoznák a dédimamát is, aki Alzheimer-kóros, és ugye akkor ott tudnának rá figyelni, nem kellene ápolót fogadni.

Húgom köpni-nyelni nem tudott. Jó pesze igent mondtak...de akkor is.


1. Mi jogon turkálnak ők Hugiék pénztárcájában, hogy "Ha lemondta 4 ember, akkor ha plusz kettő jön az nem gáz"

2. Nehogy már a fagyi nyalja az óvodást, hogy az 1.sz. anyukánál addig nyávogott a nagyobbik lány, amíg csak elérte, hogy eljöjjön a barátocskája.

3. Elhoznak egy beteg embert, aki akár magában akár másokban kárt tehet. Volt ráadásul egy tó is a heylszín közvetlen közelében. Na most ha abba belefullad, akkor szép lett volna az esküvő...

Persze nem történt ilyesmi, szerencsére. Mindenki jól érezte magát.

De nem nagyon tetszett Hugiéknak, hogy az Ő esküvőjüket ilyen jól megszervezik mások...

2013. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
"Utolsó"-n #7-et értettem:)
2013. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg illik. Pont azért, amit írt valaki,hogy egy kapcsolat sem 10 évvel kezdődik. És ha együtt maradnak, és egy baráti kör leszünk később kellemetlen lehet.

Mi anno a férjemmel 6 hete voltunk együtt, amikor az egyik barátja nősült. Meghívtak! Utána mi is együtt maradtunk! Szerintem most kellemetlen lenne úgy összejárogatni, hogy nem voltam ott az esküvőn, miközben a férjemmel már egy pár voltunk.

2013. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is ekkora esküvőm volt. Mi csak azoknak hívtuk a párját (akkor úgy is szólt a meghívó, névre szólóan a borítékon ott volt hogy kinek) akikét ismertük, akár csak látásból, de pont azért volt kis esküvőnk mert nem akartunk vadidegeneket hívni csak mert rokonok, stb. 1 rokon tinilány volt, aki ugyan járt már egy ideje a barátjával, de nem ismertük a gyereket, és a lánnyal se vagyunk annyira közel. A meghívó a lány családjának szólt egyértelműen, de ők direkt megkérdezték elég pofátlanul, hogy jöhet-e a lány barátja. Mit volt tenni, mondtuk hadd jöjjön... de más nem kérdezett rá, ha kérdezték volna akkor beleegyeztem volna persze, de szerintem ők is megértették, hogy nem akarjuk a futó kapcsolataikat. Nem is olyanok a barátaink, hogy ne értsék ezt meg maguktól is, épp azért a barátaink... :)
2013. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha ilyen problémát okoz (gondolom illetve remélem,hogy a költségvetésben) ez a dolog,akkor nem kéne "ekkora" esküvőt tartani,hanem nagyon szelektálnod kéne...

Például, ha az esküvőkor a "legjobb barátnődnek" nem lenne kapcsolata,akkor egyedül kéne elmennie? Nem szervezhetne Magának kísérőt?

Szerintem ez teljesen alapvető dolog,hogy egyedül nem hívunk meg Senkit és Mindenki olyan párt visz amilyet akar.Az meg már tényleg abszurdum megállapítani vagy próbálni beskatulyázni ki milyen kapcsolatban legyen a kísérőjével.:)

2013. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
75%

Ha felnőtt emberekről van szó, szerintem ez olyan dolog, amit jobb, ha a meghívott dönt le. Én legalábbis így tennék.

Mi kivétel nélkül úgy adtuk át mindenkinek a meghívót, hogy adott esetben a párjával együtt várjuk szeretettel.


Én voltam már olyan esküvőn, ahol egyedül voltam (nem azért, mert nem vihettem a párom, hanem mert akkor épp nem volt), baromi rossz volt, alig ismertem 1-2 embert, nem is közéjük ültettek.. Még a menyecske táncot sem vártam meg, odaadtam nekik a borítékot és elköszöntem vacsora után pár órával. Nem kívánom senkinek.


Másrészt ha friss kapcsolatom lenne, nekem eszembe nem jutna pl. 2 hetes ismeretség után magammal vinni a barátom az esküvőre, majd akkor, ha komolyabb a dolog, addig semmiképp se.


Egy tizenéves családtag esetén döntsenek a szülei, hogy a párja is mehet-e vagy sem, ők jobban tudják mi a helyzet.

2013. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
62%

De miért dönthetnének a szüleik? Nekik van ehhez joguk?

"Kislányom, azért nem hozhatod a barátodat, mert mi úgy gondoljuk, hogy nem elég komoly a kapcsolatotok hozzá"

Hát ilyen dumával az életbe nem mernék a gyerekem elé állni, ilyennel megbántani valakit. Megkérdezném tőle, szeretné e hozni a barátját/barátnőjét és ha igen, akkor hozza. A szülő csak neveli a gyermekét és amíg a gyámsága alá tartozik, addig dönt az ügyeiben, de nem itélkezik, és ez már az.

2013. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!