Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ti kis esküvőtökre meghívtátok a rokonok, barátok párjait is?
Azokat a párokat persze, hogy meghívnám, akik már évek óta együtt vannak, netán még ismerjük is őket.
Az olyanokra gondolok, akiket nem is ismerünk és csak pár hete járogatnak...
Például legjobb barátnőm ilyen, néhány hétre összeszed valakit, vagy párom tizenéves húga, akinek szintén jó darabig nem lesz még rendes kapcsolata. Az ilyeneket is meg kell hívni?
nagyon egyszerű a dolog : a meghívó szövegébe írod bele
pl kedves xy meghívlak a .... kor tartanók esküvőmre
vagy kedves xy szeretettel meghívlak téged és családodat a ... tartandó esküvőmre
vagy kedves xy szeretettel meghívlak téged és kedvesedet/férjedet/párodat az esküvőmre
ebben benne van h kinek és kivel! szól a meghívó
Igen, jól mondod utolsó, tényleg a szülőnek illik mondania, hogy az éppen aktuális Pistit/Marit ne hozza el a gyerek.
Sajnos nem mindenki gondolkodik így, mint te.
Szintén Hugiék esküvője előtt történt ez:
Adott két család, akiket meghívtak. Mindkettőnél két lány, tizenévesek. Az egyik apuka és a másik anyuka tesók, tehát tartják a kapcsolatot. Az 1. számú családnál a nagyobbik (16 éves) lánynak van egy barátja. Megkérdezték, hogy jöhet-e ez a srác. Hugiék azt mondták, hogy ők a családokat hívták meg, így foglalták a kaját és a termet, inkább ne már. Jó, oké.
Időközben később a 2. számú család lemondta mindenestől a részvételt, szóltak is előre.
Két nap múlva (!) már megy a telefon 1. számú család anyukájától, hogy ha már így a 2. számú család lemondta, akkor jöhetne a "nagylány" barátja, mert az milyen jó lenne, mert ő lehetne a sofőr. Meg akkor elhoznák a dédimamát is, aki Alzheimer-kóros, és ugye akkor ott tudnának rá figyelni, nem kellene ápolót fogadni.
Húgom köpni-nyelni nem tudott. Jó pesze igent mondtak...de akkor is.
1. Mi jogon turkálnak ők Hugiék pénztárcájában, hogy "Ha lemondta 4 ember, akkor ha plusz kettő jön az nem gáz"
2. Nehogy már a fagyi nyalja az óvodást, hogy az 1.sz. anyukánál addig nyávogott a nagyobbik lány, amíg csak elérte, hogy eljöjjön a barátocskája.
3. Elhoznak egy beteg embert, aki akár magában akár másokban kárt tehet. Volt ráadásul egy tó is a heylszín közvetlen közelében. Na most ha abba belefullad, akkor szép lett volna az esküvő...
Persze nem történt ilyesmi, szerencsére. Mindenki jól érezte magát.
De nem nagyon tetszett Hugiéknak, hogy az Ő esküvőjüket ilyen jól megszervezik mások...
Szerintem meg illik. Pont azért, amit írt valaki,hogy egy kapcsolat sem 10 évvel kezdődik. És ha együtt maradnak, és egy baráti kör leszünk később kellemetlen lehet.
Mi anno a férjemmel 6 hete voltunk együtt, amikor az egyik barátja nősült. Meghívtak! Utána mi is együtt maradtunk! Szerintem most kellemetlen lenne úgy összejárogatni, hogy nem voltam ott az esküvőn, miközben a férjemmel már egy pár voltunk.
Szerintem ha ilyen problémát okoz (gondolom illetve remélem,hogy a költségvetésben) ez a dolog,akkor nem kéne "ekkora" esküvőt tartani,hanem nagyon szelektálnod kéne...
Például, ha az esküvőkor a "legjobb barátnődnek" nem lenne kapcsolata,akkor egyedül kéne elmennie? Nem szervezhetne Magának kísérőt?
Szerintem ez teljesen alapvető dolog,hogy egyedül nem hívunk meg Senkit és Mindenki olyan párt visz amilyet akar.Az meg már tényleg abszurdum megállapítani vagy próbálni beskatulyázni ki milyen kapcsolatban legyen a kísérőjével.:)
Ha felnőtt emberekről van szó, szerintem ez olyan dolog, amit jobb, ha a meghívott dönt le. Én legalábbis így tennék.
Mi kivétel nélkül úgy adtuk át mindenkinek a meghívót, hogy adott esetben a párjával együtt várjuk szeretettel.
Én voltam már olyan esküvőn, ahol egyedül voltam (nem azért, mert nem vihettem a párom, hanem mert akkor épp nem volt), baromi rossz volt, alig ismertem 1-2 embert, nem is közéjük ültettek.. Még a menyecske táncot sem vártam meg, odaadtam nekik a borítékot és elköszöntem vacsora után pár órával. Nem kívánom senkinek.
Másrészt ha friss kapcsolatom lenne, nekem eszembe nem jutna pl. 2 hetes ismeretség után magammal vinni a barátom az esküvőre, majd akkor, ha komolyabb a dolog, addig semmiképp se.
Egy tizenéves családtag esetén döntsenek a szülei, hogy a párja is mehet-e vagy sem, ők jobban tudják mi a helyzet.
De miért dönthetnének a szüleik? Nekik van ehhez joguk?
"Kislányom, azért nem hozhatod a barátodat, mert mi úgy gondoljuk, hogy nem elég komoly a kapcsolatotok hozzá"
Hát ilyen dumával az életbe nem mernék a gyerekem elé állni, ilyennel megbántani valakit. Megkérdezném tőle, szeretné e hozni a barátját/barátnőjét és ha igen, akkor hozza. A szülő csak neveli a gyermekét és amíg a gyámsága alá tartozik, addig dönt az ügyeiben, de nem itélkezik, és ez már az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!