Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit adjunk így ajándékba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit adjunk így ajándékba?

Figyelt kérdés

A nővérem férjhez megy hamarosan. A párommal nem rég költöztünk össze. Én végeztem az egyetemmel (de még járok is...) munkát viszont már 4 hónapja nem találok, pedig már bárhová elmennék...

Nem itt lesz az esküvő, hanem külföldön, tehát egy kisebb vagyonba kerül kimenni (plussz ruhám sincs...). A párom nem dolgozik, mert még egyetemista és egész nap vagy gyakon van, vagy egyetemen, így a szülei is besegítenek...én találtam 1-2 alkalmi munkát, de éppen rezsire futja.

Tehát már épp elég "teher" kimenni, de azért vinni, vagy adni is kéne valamit. Ők jól állnak anyagilag, tehát számottevő pénzt nem tudunk adni, ajándékot meg nem tudom mit.

Ti mit adnátok?


2013. jan. 7. 11:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mi érdekes? :-s
2013. jan. 7. 12:12
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Hogy nem alljak senki utikoltsegeit.
2013. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit szégyellni rajta magától a nővéredtől kell megkérdezni hogy mit szeretne, hogy gondolta.

Nekünk nyáron volt az esküvőnk és az én tesómék sem állnak valami jól anyagilag. Na én ezt tudtam. Ők megkérdezték minek örülnénk.Én nem mondtam nekik nagy összegű dolgokat, annyit mondtam az a lényeg hogy gyertek el ( és utólag belegondolva tényleg ez is volt a lényeg) és de ők mégis szeretnének hozni valamit. Nekünk elég roncs volt az evőeszközkészletünk és annyit mondtam annak örülnénk. Na abból van 3000 forintos . Ő döntötte el milyen árban vesz de ez csak ráadás volt nekünk. Tényleg közhely de nagyon sokat jelentett hogy a feleségével és a gyerekével eljöttek. Pl az unokahúgomnak én fizettem a fodrászt anyukám a ruháját, cipőjét.

Beszél nyíltan a nővéreddel, mert én mondhatok itt mindent úgy is az a lényeg hogy ő mit akar. Beszélj róla hogy nincs is ruhád, biztos hogy van neki valami amit kölcsönadhat. A jelképes ajándékot meg mondja meg ő mit kér.

2013. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jan. 7. 12:34
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly volt az esküvőm, a hugom ugyanúgy egyetemista mint Te (a párja is egyetemre jár még). Kérdezték ők is, hogy mit hozzanak ajándékba, de mondtam, hogy semmit. Egyrészt egyetemisták, másrészt meg a hugom, teljesen természetes és normális, hogy ott van az esküvőmön, nem azért hívom meg, hogy hozzon valamit.

Egy ilyen esküvőnél eleve megterhelő, hogy a kiutazást mindenki magának intézi..

2013. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#12


szerintem te nem tudod mennyibe kerülne mondjuk csak 20 embert kiutaztatni

és h az esküvő alapban mennyi lenne


én is max valami kézzel készítettet vinnék

vagy max valami jelképeset

2013. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én testvérem lenne ilyen anyagi helyzetben (azért csak van valami fogalma a tesódnak erről), akkor már eleve mondanám, hogy köszönöm, hogy kijönnek, más ajándék nem is kell.

Ha normális testvér, nem vár el ilyen költségek mellett még plusz ajándékot is, szerintem.

2013. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nővéred ismeri az anyagi helyzetedet (ha nem, vázold fel neki) és mondd, hogy sajnos nem tudsz rá sokat szánni, és adjon neked ötletet. Én biztos, hogy ezt tenném. Ha előre megbeszélitek, akkor elkerülöd azt a görcsöt, hogy "jaj és mit fog szólni ha nem adok semmit?" és nyugodtan, boldogan tudsz ott lenni a Nagy Napon. :)
2013. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi, már beszéltünk erről. Szerintem az lesz, hogy majd ha lesz munkám meglepjük őket valamivel, de nem most...egyelőre elég a magunk baja...:)


Köszi mindenkinek a válaszát, kicsit megnyugtattatok.

2013. jan. 7. 14:28
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy jelképes ajándék, pl. egy bor amin rajta van a nevük és egy fotójuk (lehet ilyet rendelni sok helyen már), vagy egy fotóalbum amibe majd tehetik az esküvői képeiket, ilyesmi.

Ne aggódj szerintem. Az én testvérem is 20-as évei elején járó tanuló volt amikor házasodtam, egy doboz bonbonnak is örültem volna tőle, de ő semmit nem adott, szerintem eszébe se jutott, na az azért rosszul esett. De ha akármi kis dolgot ad az jelzi hogy eszébe jutott, és ennyi elég is :)

2013. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!