Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel tehetem olcsóbbá az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel tehetem olcsóbbá az esküvőnket? Mivel érdemes/lehet spórolni?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk összeházasodni a párommal,akivel lassan 6 éve leszünk együtt. Sajnos mi nem sok pénzt tudunk összeszedni,de kicsit besegítene a rokonság. Minden ötlet,praktika érdekelne,amivel könnyebben tudnánk megszervezni a nagy napunkat és csökkenthetnénk a kiadásokat. Nem akarunk hatalmas lagzit,meg 150 embert,de szeretnénk mégis maradandó élménnyé tenni az esküvőt.

2012. nov. 17. 14:44
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell profi fotós, ahogyan nem kell szakács (mert biztos tud főzni valaki a násznépből) nem kellenek zenészek/DJ mert (biztos tudja kezelni valaki a winampot a násznépből) nem kellenek pincérek (mert majd szólsz az örömszülők közül valakinek, hogy ha úgyis megy a hűtő felé dobjon egy sört) nem kell pap (mert a szöveget bárki fel tudja olvasni) és nem kell anyakönyvvezető sem mert szépen beszélni tudó ismerős megoldja ezt is, ráadásul csak pusztulnak az esőerdők amíg te összefirkálod azt a papírlapot az aláírásoddal és még sorolhatnám... Ezt Ti tényleg komolyan gondoltátok?!


Értem én, hogy tele van kontárokkal a szakma minden téren és Ők is profinak hívják magukat, de akik valóban profik és megfelelő technikával, tapasztalattal és TUDÁSSAL dolgoznak, azok munkáját meg sem közelíti egy amatőr, vagy egy rokon a családból a nyomába sem ér. A fotózásról tudok nyilatkozni: megfelelő (értsd 1-3M Ft értékű) technika nélkül a nagy nap bizonyos részeinél ESÉLYED sincs, de ha ez a technika véletlenül meg is van (ami a magukat profinak hívó esküvői fotósok jó részére sajnos nem igaz) egy amatőrnek, nem tudja megfelelően használni, nem ismeri a nap buktatóit, fogalma sincs arról, hogy mikor mi következik, nem ért a fotográfiához stb..

Ha fontosak az esküvői képeitek, ne bízzátok amatőrre, ahogyan ha elromlik a mosógép akkor sem fotóst hívtok javítani. Én így látom. Lehet spórolni, de esküvőd optimális esetben egy van egész életedben.

2012. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
A mi 100 fős esküvőnk mindennel együtt 850 ezer forintba került. Ebben nincs bent a gyűrűk ára, mert ahhoz vittünk aranyat. A menü 3300 ft/fő volt. Italt nem vittünk, csak házi pálinkát (ezzel nagyon sokat lehet spórolni, szinte nem is fogyott más tömény), de ha akartunk vihettünk volna nagy kerből, akkor valamivel olcsóbb lett volna, de nem voltam hajlandó még ezért is futkozni. A ruhámat egy szalon kiárusításán vettem. Az egyházi szertartást nálunk a tanúknak illik fizetni, így az ingyen volt. A polgári esküvőt nem városon, hanem a szülő falumban tartottuk, és 5000 ft + áfa volt, a termet mi magunk diszítettük. Meghívót mi készítettük, darabja 90 ft volt és tényleg olyan volt, ami illett hozzánk. Köszönőajándék nem volt a meghívottaknak, szerintem elég szép köszönet az ételtől és italtól roskadozó asztal. A fotósunk még most tanul, de nagyon tehetséges, így olcsóbb volt, de minőségi képeket kaptunk, sőt jobbak lettek mint a kollégáim fotói, akik szintén profi fotóst fogadtak fel, kétszer annyiért. Ami pedig a legjobb spórolós tipp: nem kell csak azért új virágost, fodrászt, varrónőt, kozmetikust, körmöst stb keresni, mert házasodsz. Nekem ingyen volt a hajam, a sminkem, a körmöm, a koszorúslány ruhákat potom pénzért varrták, és a virágosnak csak a virágok árát kellett fizetnem, nem számolt fel munkadíjat. Mindenki azt mondta, hogy ez a nászajándéka. Ha spórolni szeretnétek, akkor ne legyenek koszorúslányok, ugyanis szerintem úgy szépek, ha ugyanolyan (legalább színben) ruhák vannak rajtuk, az viszont nem olcsó mulatság, mert ilyenkor illik az ifjú párnak fizetni.
2012. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Nálunk a koszorúslányok vették a ruhájukat, és összepasszoltak. Ha pontosan emlékszem, akkor 3500 volt a ruhájuk. Nagyon szépek voltak! :)


Ja, és nyugodtan írj, h

2012. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

folyt...

szóval írj az emailemre is, ha van vm kérdésed.

2012. nov. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk idén volt az esküvőnk, 60fős, és 650ezerbe került összesen!Amin mi spóroltunk: dekort magunk készítettük, kb 4000Ftból de lehet sokat is mondtam, és mindent innen rendeltünk, nagyon olcsók és szép dolgok vannak itt:

[link]

Itt nagyon sokat spóroltunk!Aztán amin még lehet spórolni, mi megtettük, szóval a fotós, nekünk csak a ceremóniára, kikérőre, beállított fotózásra kértük őt, így jóval olcsóbb volt az összeg, a lagzin a bátyám fényképezett ő is szokott fotózni de ő csak hobbiból, ettől függetlenül minden pillanatot megörökített és csudajó fotók készültek!

Amin még tudtunk spórolni: torta, nem cukrászdába készült, hanem egy hobby cukrász csinálta, a cukrászdába a két emeletes tortánk 25ezerbe került volna, a hobby cukrásznál 9000Ft volt és ugyanolyanra csinálta a tortát mint amilyen képet vittünk!Amin még a tortánál spórolni tudsz, h ne igazi marcipán legyen rajt, hanem fondant, ugyan úgy néz ki mint a marcipán(kivéve, h a marcipán színe olyan sárgás, a fondanté hófehér) csak olcsóbb, és szerintem szebb is.

Gyűrűk: vigyél tört aranyat és beszámítják minekünk szinte ingyenbe voltak így a 120ezeres gyűrűink!

Keressetek olyan éttermet ahol nincs dugópénz és minden italt bevihettek!Én úgy vettem észre a menün is lehet spórolni, mi voltunk kóstolón is, és mindenhol ugyan azt a menüt kértük, de volt ahol 6500Ft/fő volt a menü volt ahol 8500Ft/fő és amit mi választottunk az 3700Ft/fő volt, ugyan olyan finom és ízletes volt az összes menüsor, csak az ára volt változó, szóval érdemes körbejárni az éttermeket is!A meghívókat is saját kezűleg készítettük, pausz papír feltekerve, szép kis dobozba téve.

Cipőket a kínaiba vettem, kényelmesek voltak és olcsók is. Nem voltak köszönet ajándékok, csak amint kész voltak a profi képek abból kapott mindenki pár darabot, ennyi.

Én amin nem spóroltam az a ruha, nekem az fontos volt, h olyan legyen amit felpróbálhatok előtte és kényelmes, hozzám illő legyen :) De persze mindenkinek más, h min spórolna!Remélem tudtam neked segíteni!Ha eszembe jut még valami akkor írok!

2012. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Ha érdekel esküvői film, keressetek meg privátban! Operatőr vagyok és vágással is foglalkozom. Nem az esküvő a fő profilom, de rengeteg ilyen eseményen is dolgoztam már, vannak fotós kollégáim is. Találunk valami kedvező megoldást, ami nem kerül olyan irreálisan sokba, mint más helyeken.
2012. dec. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
1 milla manapság már nem sok az esküvőre. Mondjuk attól is függ, hány fő! Mi csak a zenésszel és a vőféllyel szálltunk el, de pl. sütire nem kell költenünk, nem lesz dekor, nem lesz virág dísz itt meg ott, meg ilyenek és mégis bőven egy millió felett lesz az egész... 65 főre.
2013. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 adriennjeni ***** válasza:
Nekünk augusztusban lett volna, de pénzhiány miatt elhalasztottuk, mivel most babát várunk szűk családi körös lesz és kénytelenek vagyunk megtartani így, de én is régi stílusúra vágytam, de úgy gondolom, hogy tök mindegy milyen, ha szeretitek egymást. A gyűrűkkel mi előre gondolkodtunk, mert eljegyzésre karika gyűrűt vettünk. Esküvői ruhakölcsönzőkben már szalagavatós ruhákat is lehet esküvőre kölcsönözni, nekem úgy lett volna...most majd kismama kell. :DDD Sok boldogságot Nektek és Kellemes készülődést!
2013. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!