Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel tehetem olcsóbbá az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel tehetem olcsóbbá az esküvőnket? Mivel érdemes/lehet spórolni?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk összeházasodni a párommal,akivel lassan 6 éve leszünk együtt. Sajnos mi nem sok pénzt tudunk összeszedni,de kicsit besegítene a rokonság. Minden ötlet,praktika érdekelne,amivel könnyebben tudnánk megszervezni a nagy napunkat és csökkenthetnénk a kiadásokat. Nem akarunk hatalmas lagzit,meg 150 embert,de szeretnénk mégis maradandó élménnyé tenni az esküvőt.

2012. nov. 17. 14:44
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam,hogy lehetne kültéri esküvő,vannak olyan helyek (pl tópart),ahol nem kell különösebb összeget fizetni az esküvőért,egyedül székeket kell kivinni és lehet olcsóbban megúsznánk,ha egybe lerendeznénk egymás után a polgárit és templomit,tehát elhívnánk az anyakönyvvezetőt és a papot is.
2012. nov. 17. 15:22
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek lelombozni, de mi is olcsó esküvőt szerettünk volna a párommal.

Sok-sok futkosás és idegeskedés, anyósékkal való veszekedés után ez lett belőle:


Szombati nap, házasságkötő terem bérlés max. 70fő, nálunk 30 lesz: 6500ft

3db zene lejátszása: 6500ft!

Koccintás csak tanúkkal: 3000ft.


Ez eddig ugyebár 16000ft, csak a szertartás, és mint láthatod semmi extra nincs benne, sőt.


Nekem koktélruha esküvői helyett: 6000ft, cipő saját de csak mert illik a ruhához.

Páromnak normális öltöny: 15000ft alsóhangon.

Fodrász: 8000ft, és még csak nem is csicsamicsa frizurám lesz.

Kozmetikus: 5000ft, ez muszáj mert bőrbetegségem van.

Valami virág, nem esküvői csokorban: 1000Ft legalább.

A gyűrűnk 10000ft, de sima nemesacél gyűrű az allergiám miatt, ennél olcsóbb már nem lehetne :)

Két fotósom van mindkettő ingyen mert ismerősök, de a házasságkötő hivatalos rendezvényszervezője 40ezerért vállalta volna.


Szertartás után csak a két tanúval elmegyünk a trófeába, ez már 20ezer forint.


Tehát a mi egyszerű polgárink és utána a vacsi: 81000Ft a legjobb esetben. Fényképésszel együtt 120ezer lenne.

És gyakorlatilag nincs benne semmi.


Tehát ne szúrd le az első válaszolót, mert sajnos igaza van!

2012. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
79%

Most olvastam az utolsó kommented :)

Az anyakönyvvezető különdíjat - nem keveset számol fel a kiszállásért, és a pap pedig elvileg csak felszentelt helyen eskethet! Elvileg, ugye, tehát itt is a pénz beszél.

Tehát a kültéri esküvő még drágább, nem hiába nyomorognak az emberek a teremben.

Én is inkább kint rendeztem volna, de 40 ezret kért volna csak a kiszállásért az anyakönyvvezető...

2012. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Nem szúrtam én le,de mi tényleg szeretnénk igazi lagzit. Most én nem azt mondom,hogy 200e-ből szeretném kihozni,de nem is 1 millióból. Mondták azt is,hogy legyen meg az alapom, tehát ruhák,zenészek,fotósok,torta, stb és az étel ára meg úgyis mindig visszajön. Fodrász,körmös megoldva,barátnőim csinálnák,a fotózást is megtudnám szerintem oldani,bár lehet,hogy nem ingyen,de ha olcsóbb,már jobb.Cipőt veszek a kínaiban,amilyen nekem kéne,olyat úgyse kapok szalonban :) Igazából nem látok még át mindent,nem tudom milyen sok dologra kéne költeni és hol tudok spórolni,vagy inkább hol lehet,hogy ne menjen a hangulat és az élmény rovására.
2012. nov. 17. 15:28
 15/48 anonim ***** válasza:
91%
nem értem az embereket, mindenki a vendégek érdekeit nézi, hogy nekik mi tetszene.Én elhatároztam, hogy nem érdekel azt választom ami nekem tetszik és kész, mert ez az én napom.Persze meg lesz a kényelem meg minden,de most ha valaki templomit akar az le lesz tojva mert meg se vagyok keresztelkedve, még a végén elégnék:d
2012. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
hejj :D akkor marad a pénteki,szűk családi köri esküvő. A vacsora megoldható párom szüleinél,ők kertes házban laknak,az ételt meg előző nap összedobjuk,ki ezt,ki azt csinál és így nem lesz sok feladat. Olyan éttermet vadászok,ahol nincs külön bérleti díj és ahova lehet vinni sütit és 2-3 fajta italt is,mert ezen is spórolhatok,ha mondjuk csak az üdítőt fogyasztják ott és ugye a vacsora...Olyanról is hallottam,ahol az étterem szerződik egy zenekarral és ha őt választom az esküvőre a teremdíszítés ingyenes (persze nem mindegy milyen áron van a zenekar)
2012. nov. 17. 15:33
 17/48 anonim ***** válasza:

Látod, most jó dolgokat mondtál :)

Egyedül arra ne tedd a fejed hogy visszajön a vacsi ára, mert a sógoroméknak jó, ha a fele visszajött!

Szerencsétlenek utólag akarták kifizetni a vacsorát abból a pénzből amit összegyűjtöttek, a végén a menyasszony szülei fizették ki a tartozást, még jó hogy nekik volt miből...

Egyébként hajrá! :)

2012. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
askim,valahol nézem azt is,kinek mi tetszene,de megmondom őszintén igyekszek csak magunkra gondolni,ez a mi napunk. Mindig is igazi lagzis esküvőt akartam sok emberrel (na jó,nem túl sokkal) de úgy,ahogy én és a párom szeretnénk,tehát romantikus,szép esküvőt.Nem akarok semmi xtrát,mint hintó,vagy limuzin bérlést,vagy xtra ételeket.igazi klasszikus esküvőt,tánccal,jó vacsorával és finom tortával. Ahogy néztem a kalsszikus menüsor (húsleves,töltött-rántott-sült húsos tálak vegyes körettel és az éjféli töltött káposzta) a legolcsóbb,mi pedig pont ilyet szeretnénk
2012. nov. 17. 15:39
 19/48 anonim ***** válasza:
16%
Első vagyok. Szerintem a párod is annak örülne a legjobban, ha enm lenne feljahtás..mint minden pasi. Tehát nem magatokra gondolsz kiscsillag, hanem magadra...
2012. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is pécsi duci vagyok! :) Tavaly volt az esküvő.

A polgári tényleg legyen hétköznap, mert a hétvégi felár eleve 18 ezer, és ebben nincs semmi. A továbbiakon, mint terem, pezsgő, gyertya, akármi...tudsz spórolni 20-30 ezret szintén, szóval jó az a hétköznapi kéttanús.

Fotóst úgy válassz, hogy a ceremóniát és beállított képeket készítse el, ez kb 30-40 ezer.

Ruhát én a Tidebuyról vettem, de a Teszveszen is jók szoktak lenni. Ha előbbit választod, varrónő mérjen le!

Meghívón nem kellene spórolnod szerintem.

Ha az Ázsia Kincsében vennél cipőt, van 15 százalékos kedvezményes kártyám. :)

Köszönőajándék nem kell! Teljesen felesleges.

A páromra öltönyt Pesten vettünk, és még inget is kaptunk hozzá. Cipőstül, nyakkendőstül volt 25 ezer.

Nem tudom, mennyire vagy duci, de ha esetleg szeretnél menyecskeruhát, akkor a Forrás üzletházban van egy bolt, ahol szép magyar gyártású ruhákat árulnak, és vannak menyasszonyi hajdíszeik is nagyon-nagyon olcsón.

2012. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!