Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel tehetem olcsóbbá az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel tehetem olcsóbbá az esküvőnket? Mivel érdemes/lehet spórolni?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk összeházasodni a párommal,akivel lassan 6 éve leszünk együtt. Sajnos mi nem sok pénzt tudunk összeszedni,de kicsit besegítene a rokonság. Minden ötlet,praktika érdekelne,amivel könnyebben tudnánk megszervezni a nagy napunkat és csökkenthetnénk a kiadásokat. Nem akarunk hatalmas lagzit,meg 150 embert,de szeretnénk mégis maradandó élménnyé tenni az esküvőt.

2012. nov. 17. 14:44
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem Kozármislenyben hol? Mert ott ajánlottak egy jó éttermet,ahol van pár engedmény (pl ahogy írtam lehet sütit és alkoholt is bevinni),kiváncsi lennék igaz-e.

Viszont a tortára nem is gondoltam,hogy a kevesebb is elég lenne,most,hogy írod tényleg igaz,hogy elég édes,akkor inkább jobb lenne mondjuk egy kisebb,mondjuk téglalap alakú torta,azokat is szépen megcsinálják,sőt olcsóbb,mint az emeletes és akkor mellé még mondjuk 2 másik és azok meg valami egyszerű gyümölcsös vagy finom krémes torták lennének. Nem akarok én tortával jóllakatni senkit,csak mindenki egyen 1-1 szelete az elég lesz.

2012. nov. 17. 18:56
 32/48 anonim ***** válasza:
87%

A többiek már összefoglalták: nem kell profi fotós és zenész, vki ismerős DJ-kedik és fotózhat.

Polgári hétköznap.

Olyan étterem, ahol be lehet vinni a kaját és az italokat, vagy (még jobb): ha valakinek van nagy kertje, ott házi díszítéssel, lampionokkal, lufikkal, nagyon hangulatos lehet.

De egyre vigyázzatok! Ha kültéri lesz a lagzi, az időjárás mindig közbeszólhat, és szeptemberben az ár nem jó, mert este hideg van. Nekünk most szept. 8-án volt az esküvőnk, gyönyörű nyári idő volt még napközben, de estére már senki nem maradt kint a hűvösön hosszabb ideig, mindenki felvette a zakót, bolerót, kiskabátot.

2012. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
"szeptember az már nem jó"
2012. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes ezen stresszelni. Mi nem igazán spóróltunk, elegáns, nagyon szép étteremben volt a lagzi, fótós, videós volt reggelig, volt Dj és zenekar is, dekor is, gyönyörű torta, süti az asztalon és a vendégeknek, rengeteg pia, szalonból ruha, stb, mégis teljesen kijött az ára, sőt maradt nászúta is, és még azután is valamennyi, pedig csak 77 személy volt és nem olyan hű de gazdagok:)

Manapság már senki nem jön üres kézzel:)

2012. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszadó,mikor volt az esküvőtök? És megkérdezhetem,mennyiből hoztátok ki?L
2012. nov. 17. 19:44
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Két szekérben lesz, és ha jól emlékszem sütit és 2féle piát lehet bevinn, de van dugópénz. Üdítőt ott kell venni. Adnak alap dekort, ezt kifelejtettem. Fehér abrosz, választott színű futó, szalvéta és gerbera/szegfű. Zenészt is szereznek 10ezerért. Nekünk nagyon bejött és segítőkészek voltak. Év elején megyünk lefoglalni, akkor kell 50ezret fizetni. Nyitvatartási időn belül leszünk, így 2500 körül jön ki majd per fő az étel.

Mindenképp nézelődjetek kezdjetek neki időben. Én majdnem pontosan 365 nappal előtte kezdtem el és a főbb dolgok már el vannak döntve.

Jó szervezést!


24N

2012. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Megint én. Nekünk is Kozármislenyben volt a Két szekérben. Asztalterítő, futó, virágok, mécsesek gyertyával bónuszként jártak. Annyit tettünk mi még hozzá, hogy lampionokat vettünk. Szám szerint hatot, és annyira bejött a dekort feltevőnek, hogy el is kérte. :) A kaja hihetetlen mennyiségű volt, és nagyon szuper volt minden. Egy valami necces ott: beszorul a levegő, tehát érdemes folyamatosan nyitva tartani a teraszajtót.
2012. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok tanácsot kaptál, amennyit még hozzátennék: Nekünk ugyan csak szűk körű volt, de senkinek nem hiányzott a menyasszonyi autó, taxival mentünk és senki nem bánta, hogy nem kapott köszönő ajándékot. Virágot én gyártottam le saját kezűleg virágpiaci virágból, gyönyörű lett. Étteremben nem volt dekor, csak a szép fehér abrosz a fehér textilszalvétákkal. Torta nem marcipános volt, hanem 3 féle sima nagyon finom torta, sokkal olcsóbb mint a marcipán és tényleg sokan nem szeretik a marcipánt. Polgári csütörtökön 2 tanúval, cipő kínai balerina, ruha Irinától, abroncs kölcsön, pezsgőt a templomkertben ittuk, nem az étteremben, így sokkal olcsóbb volt, smink magamnak, fodrászt fizettem. Nem spóroltunk a fotóson, a gyűrűn és a kaján, plusz párom öltönyén. Összesen voltunk tízen, írtunk minden költséget és a vége majdnem 800 ezer lett, pedig kis, olcsó esküvőt terveztünk. Szóval nagyon könnyen összejön az apróságokból egy egész nagy összeg, szóval mindig számoljatok inkább kicsit többet mindenre.
2012. nov. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Szia! mi is pécsiek vagyunk (illetve szentlőrinc), nekünk szigetváron a flóriánban volt a lagzink, 3660Ft volt a menü éjféli kajával (raguleves, 5féle hús+rántott sajt krumplival, rizzsel savanyuval, éjfélkor töltött káposzta, maradék sültek+majonézes sali), 118 főre a végösszeg (italokkal együtt!!) 473.000ft lett, a rövidet és a bort vittük! nagyon segítőkészek és nagyon finom volt a kaja is! ha kell több infó, írj csak!


fotós nálunk Márk Mirkó volt, vele is nagyon meg voltunk elégedve!! Zene ismerős, de rendesen zenész, az ő elérhetőségét is meg tudom adni! nekünk baráti áron 90E-ért vállalta, egy szintivel volt ő + egy nő aki még énekelt!

Videósunk is szigetvári volt, őt viszont NEM ajánlom!



nekünk 800.000ft-ba megállt mindenestül, talán nem is volt annyi összesen, és 120főre volt tervezve!

ha ruha érdekel, azom is van, eladó (láthattad itt is, fekete/fehér, de persze minden feketét le lehet szedni róla), meg minden kiegészítő.


ha kell valaki elérhetősége, vagy még infó, írj csak privátot!

2012. nov. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

34:es vagyok.

Megpróbálom naygjából kiszámolni, igazából sosem adtam össze

Étterem: 10 ezer forint fejenként, ebben benne volt a menü, üditő, víz, kávé, pincérek, sör, szóval az 770 ezer. Bort és röviditalt mi vittünk. A bort meg a pálinkát báttyám fizette, nem igazán tudom mennyi volt. A rövid italokért kb 70 ezret hagytunk ott, volt Baileys, Jasck Daniels, Martini, Angeli, Jegermaister, és mindenkinek pezső bevonuláskor.

A dekor is úgy 70 ezer körül volt, volt benne székhuzat masnikkal, terítő, virágok az asztalokon és mindkét templomban, az én csokrom, az autóra a díszítés, koszorúslány csokrok. Gyönyű volt minden.

Fotós és videós 130 ezer, dj 50 ezer, zenekar 120 ezer.

Manikür, smink, fodrász- 35-40 ezer körül.

A meghívó se volt oldó, mert külön nekünk csinálta valaki, aztán ilyen különlegesebb szatán papirra nyomtattuk, kijött a végén olyan 35-40 ezer körül az is, már nem emlékszem pontosan. A ruhám 50 ezer, cipú olcsó, 15 ezer körül talán.

Ez eddig, ahogy számolom olyan 1.400 ezer, ami szeirntem nem olyan sok, főleg ha azt nézzük, hogy tényleg midnen tökéletes volt, elegáns volt, semmi sem volt házikészítésű vagy kispróolt. És mondom teljesen visszajött az ára, még mindig van belőle úgy 150 ezer forint. A gyűrűk 100 ezerbe kerültek, de azt enm az esküvős pénzből vettük, szóval azt nem számolom bele.

Ja és idén augusztusban volt.

2012. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!