Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel tehetem olcsóbbá az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel tehetem olcsóbbá az esküvőnket? Mivel érdemes/lehet spórolni?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk összeházasodni a párommal,akivel lassan 6 éve leszünk együtt. Sajnos mi nem sok pénzt tudunk összeszedni,de kicsit besegítene a rokonság. Minden ötlet,praktika érdekelne,amivel könnyebben tudnánk megszervezni a nagy napunkat és csökkenthetnénk a kiadásokat. Nem akarunk hatalmas lagzit,meg 150 embert,de szeretnénk mégis maradandó élménnyé tenni az esküvőt.

2012. nov. 17. 14:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
83%
bezzeg az én párom minden kérdésemre pl.:mit szeretnél az esküvön az a válasza nem tudom, mert ő sem akar flancot így viszont egyedül vergődöm ez a férfiakat tényleg nem érdekli csak el akar venni és kész:D
2012. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
82%
Még valami: a Capriból eszedbe ne jusson tortát rendelni. Valami rémséges ízű izét gyártottak le nekünk.
2012. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálnám, hogy a polgárit egy hétköznap tartanám simán 2 tanúval, csak bemenni aláírni. Jó esetben ez ingyen van, de pl. nálunk fizetni kell ezért is.

Aztán csak templomit tartanék, utána meg lagzi. Úgy lehet spórolni, hogy a lagzit nem étteremben, hanem pl. egy kerti parti keretében tartjátok, persze ez függ a násznép létszámától is. Nem hívtok zenészt, helyette megkértek valaki jó barátot "DJ-nek", hogy hifiről rakja be mindig a zenét. Fotós ugyanez: sokszor egy amatőr ismerős jobb képeket csinál, mint egy profi fotós.

Ruhát rendelhetsz vateráról, vagy hasonló helyekről, jóval olcsóbb, mint a kölcsönzők.

Kültéri esküvőt nem ajánlom, mert az drágább sokkal. Egyházi esküvőt csak templomban szokás tartani. Ennek nem az az oka, hogy Isten nincs jelen máshol, vagy lusta kimenni a pap, hanem az, hogy ezzel megelőzzék az ú.n. "kladesztin-házasságot", azaz a titokban tartott, egyházjogilag érvénytelen házasságokat.

2012. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
84%
*kladesztin, helyett klandesztin, bocsi az elírásért, nehéz szó... :D
2012. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
kedves első! Párom volt,aki legelőször felhozta még régen köztünk az esküvőt,ő mondta miket akar,mondtam én is,hogy én mit szeretnék,majd egyszer rávettem,házasodjuk össze szűk családi körben,és ha szeretné azért lehet szép ruhám és neki is rendes öltönye. kihozhattuk volna olcsóbban,de ő soha nem akart ilyet,így nem lett az egészből semmi. Most is felhoztam ugyan ezt,hogy legyen így,én szeretném,érdeklődtem is már időpontról,de lebeszélt róla,szóval nekem te ne mond,hogy csak magamra gondolok! Mindent megbeszéltem vele,most is megfogom,tudom ő mit akar,ő tudja én mit akarok,most úgy lesz ahogy ő kérte,de együtt szervezzük. És mondhatod,hogy azért beszélt le,mert nekem akar jót,de ez nem igaz,ő is pont ugyan olyan esküvőt akar mint én,ezt már régen megbeszéltük és mondom,ő akkor még nem tudta én valójában milyet is szeretnék. Most is ő dobta fel a témát,ő nézte ki mikor lesz az esküvő kiállítás is,ő szólt,hogy menjünk el oda,mert sok segítséget kaphatunk :) Néha olyan érzésem van,hogy egy nő veszett el benne,persze nagyon is jó értelemben :)
2012. nov. 17. 15:59
 26/48 anonim ***** válasza:
80%

Nem magyar szokás és felesleges is a szülőknek,vendégeknek köszönő ajándék. Ez csak új divat, és a vendéke többsége eldobja az ajándékot.

Ha rokonok, ismerősök a vendégek, felesleges az ültetési rend is.

Apró süteményt, tortákat hozhatnak a rokonok is.

A menyasszonyi tortának sem kell többemeletes, drága csodának lenni. Nálunk az egyik rokon készítette és szebb, jobb volt, amint a drága cukrászdai.

Arra ne számíts, hogy a vacsora ára visszajön. Hacsak nem jómódúak a vendégeid.

Szabadban pedig nem tartanék esküvőt, mert nagyon időjárás függő.

Voltam egy ilyen esküvőn. Jött egy hirtelen vihar, a vendégek menekültek a kocsijaikba és hazamentek, dühöngve a szétázott cipők, ruhák, kocsi kárpit miatt. Csak a legszűkebb család maradt ott.

2012. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

A tortát kinéztük,ilyesmi lesz,csak más színnel és virággal.


A legelső kép:

[link]

2012. nov. 17. 16:37
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is pécsi, nehézbombázó vagyok :D nekünk szeptemberben lesz az esküvő és az eddigi költségvetés 300ezer forint, 30 főre. polgárink lesz, aztán vacsora Kozármislenyben. A ruhámat varrónő varrja, a fotósunk hivatásos lesz, bár nem a legdrágább kategória. A Párom is nagyember kategória, neki öltönyt találtunk a vásárban, még nem vettük meg, egyenlőre gyűjtünk ezerrel. :) Család is besegít, mert, hogy illik, bár mondtuk nekik, hogy nem kell.

Meghívót magam készítem, csak papírt vettem hozzá, azt is a KIK-ben, a leárazott dobozban. 150.- volt 3 db.

Én is megyek az esküvő kiállításra, bár voltunk tavaly is...semmi extrát nem találtunk, de mondjuk most kicsit tájékozottabbak vagyunk.

Azt el ne hidd a sok okosnak, hogy egy férfit nem érdekel az esküvő!!! Lehet, hogy nekik olyan a párjuk, de nekem pl. nem. Meg ahogy olvastam a Tiéd sem. Nem szeretem az általánosítást...


Jó szervezést, ja és nekünk pénteken lesz, így tényleg olcsóbbak a dolgok.


24N

2012. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Na, megint én vagyok. El kell mondjam, az én párom is buzgómócsing volt az esküvőszervezés idején. :) És nekünk meg októberben volt az esküvő, mert én sem szeretem a meleget.


Kérdező! A torta szép...csak annyit had mondjak el, hogy közel sem olyan mutatósak élőben az egymásra pakolt szintek, szóval gondold meg jól! Onnan tudom, hogy nekünk is olyan volt. Ja, és elég keveseb

2012. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
89%

folyt...

elég kevesebb szelet az esküvői tortából, és nem több, ahogy írják a nagy tudós oldalak! Eleve a marcipánt sem szereti mindenki, és amúgy is édes, szóval nem kell majd belőle olyan sok.

2012. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!