Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon szemét dolog "érdekből"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szemét dolog "érdekből" nősülni? Kérlek, olvassátok végig!

Figyelt kérdés
Negyven elmúltam, második házasságom lenne. Tíz éve együtt élek jelenlegi élettársammal, imádom, Ő is engem és nagyon jól elvoltunk így eddig. Anyagi, öröklési okokból kifolyólag össze kellene házasodnunk, így jobban járnánk mindketten anyagilag, de van egy kellemetlen mellékzöngéje a dolognak, a piszkos anyagiak. Miért nem kértem meg eddig a kezét? Azért, mert nagyon jól megvoltunk, egyikünk sem érezte szükségét egy "törvényesített" kapcsolatnak. Szerintetek nem illúzió romboló, ha most megkérném a kezét, és ha igent mond (azt fog), akkor feleségül veszem?
2009. júl. 25. 14:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
15.09-nek írt válaszomból kifelejtettem, hogy nem igazából tűnsz egy romantikus alkatnak, és ne haragudj!
2009. júl. 25. 15:25
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
Ti szeretitek egymást, ez így nem érdekházasság, az érdekházasságban nincs szerelem de még szeretet se. Persze, hülyén érzed magad az anyagiak miatt, de fogd fel úgy, hogy tulajdonképpen nem a pénz miatt vagy a pároddal, ez csak egy plusz lenne.
2009. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

15:09 vagyok


Tévedsz! Alapvetően romantikus alkat vagyok, de ismerem az öröklési törvényeket is és számomra teljesen értelmezhetetlen, hogy "...anyagi, öröklési okokból kifolyólag össze kellene házasodnunk, így jobban járnánk mindketten anyagilag..." ???


A hatályos törvények szerint az egyik házastárs öröksége "különvagyon", tehát azzal nem jár jól a másik házastárs!

Az örökölt "különvagyont" házasságkötés nélkül is megoszthatod a pároddal : ha pénz, elkölthetitek együtt, ha ingatlan, használhatja ő is, stb.


Az örökölt ingatlanod tulajdonjogát ajándékozással is ráírathatod a párodra, vagy haszonélvezőként ráírathatod az élettársadat, ez sem indokolja, hogy elvedd feleségül az örökség miatt!


"...anyagi, öröklési okokból kifolyólag össze kellene házasodnunk, így jobban járnánk mindketten anyagilag..." ???


Már csak arra tudok gondolni, hogy egy amerikai nagybácsid végrendeletében az az előírás, hogy a sokmillió dolláros vagyont csak abban az esetben kaphatod meg, ha házasságban élsz???... 8-o


Amúgy a kérdésed egy csöppet sem tűnik romantikusnak, ha éppen te teszed fel így a kérdést : "...anyagi, öröklési okokból kifolyólag össze kellene házasodnunk, így jobban járnánk mindketten anyagilag..."

2009. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk ez engem is érdekelne részleteiben, hogy ez mit jelent: "...anyagi, öröklési okokból kifolyólag össze kellene házasodnunk, így jobban járnánk mindketten anyagilag..."?


Ha mindketten, akkor miért félsz tőle, hogy mit szól hozzá a párod?

Ha csak te, akkor miért csak te? Hogy néz egy ki pontosan, fejtsd már ki légyszíves. Ki örökölne, vagy most mi is van?

2009. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem fejtem ki pontosan és ezért ne haragudj, ez a mi anyagi magánügyünk.

Engem -mint kérdésemből többek számára kiderült- a dolog érzelmi, stílusbeli aspektusai érdekeltek.

Köszönöm a válaszokat!

2009. júl. 25. 18:14
 16/16 anonim válasza:
48%
Egy igazán nagyon-hiperromantikus leánykérés talán feledteti ezt az okot. Persze akkor is mindketten tudnátok, hogy ez az egész dolog is a háttérben áll, ezért mindenképp beszélni kell róla, dehát mindkettőtök érdeke. Lehet, hogy benne is felvetődött már ez a kérdés, csak ugyanúgy gondolkodik rajta, mint Te, csak ő sem meri mondani, nehogy rosszat gondolj róla, vagy úgy van vele, hogy mégiscsak a Te feladatod lenne megkérni. Lehet, hogy már rég vágyik rá, hogy a feleséged legyen. Mondd el neki, hogy Te is rég szeretnéd, és most, h így alakultak a dolgok, miért várnátok vele tovább. Látod, az élet is úgy akarja, hogy házasok legyetek! :-)
2009. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!