Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés
24évesen mentem férjhez egy 28éves pasihoz akinek komoly munkája van és nagyon gazdag én akkor modellkedtem de mikor összeházasodtunk abbahagytam egy éves szóval a férjem is akarta hogy írjam alá a szerződést de az anyósom beszélte á főleg ki nem álhat most eljött vendégségbe 2hétre és most is próbál nekem keresztbe tenni mindenhova el akar jönni velem csak beül a kocsimba amikor indulok valahova amikor pedig próbálnám mondani hogy száljon már ki akkor azzal jön hogy nem az enyém hanem a férjemé kiborít segítsetek mit tegyek?
2009. júl. 21. 14:15
1 2 3 4 5
 41/42 Srapnel ***** válasza:

14:44-es:


1. Miért érdemes házasodni? Azért, mert rengeteg hivatalos esetben számít. (Lakástámogatás, hitelek, etc.)


2. Valamennyire kifejezed elkötelezettségedet. Mondjuk örökre. Meg bizalmadat. De ha így van, akkor mi a gond a szerződéssel? Hisz soha nem kell majd elővenni, nem igaz?


3. A többire, amit írtál ott a standard megoldás, nem tudom, mi a probléma: ami a házasság előttről való, az nem közös, ami a házasság időtartama alatt volt, az közös. Már mi közöd lenne neked ahhoz a vagyonhoz, amit a másik még a házasság előttről hozott, pl. a szülei pénzéből? Ez minden problémát megold. Forintosítani sem kell semmit. Ha te gyereket nevelsz, a másik meg dolgozik, akkor is a fele fizetésből származó minden a tiéd. Ha ketten dolgoztok, akkor mindkettőtök fizetésének a fele a másiké. (Ill. a vagyontárgyak, amik a pénzből lesznek.)


4. "Az életét a fiatalságát a munkáját Ő is oda pazarolta,az nem kaphatja vissza semmilyen szerződéssel." - Másik is!


5. "de azért talán nem kellene,hogy évtizedek után valaki üres kézzel távozzon egy jó anyagi körülményekben élő házasságból,tök mindegy mennyit keresett bele forintban." - Már miért ne kellene? Nem értem. Amíg házasok vagytok, te is részesülsz a jóból, ráadásul utána mindennek a feléből, ami abban az időben lett, hogy házasok lettetek.

2009. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Az utolsóval nagyon egyet értek.

Főleg a végével. Mert amíg együtt vannak, addig tényleg ugyanúgy részesül a jólétből, aztán meg ha elválnak, akkor ugyan mi köze van ahhoz, amit a másik a házasság előtt szerzett? Amit az együttélés során szereztek, az közös, a többi nem. Az elvált házastársát senki nem fogja tejben-vajban füröszteni, miért is tenné?

Sok vagyonos ember fázott már rá erre. Elvett valakit, akit szeretett, nem kötöttek szerződést, aztán, amikor a hölgyike esetleg megcsalta vagy bármi más okból elváltak, még pénzelhette is utólag.

Aki azt mondta, hogy hozzá sem menne ahhoz, aki szerződést akarna aláiratni vele: lehet, hogy a szerződés bizalmatlanság, de ha te kiszeretnél valakiből, mert elővigyázatos, és nem mennél hozzá, ha esetleges válás után nem kapnád meg a vagyona felét, akkor már rá is szolgáltál a bizalmatlanságra. Nekem nem kellene a párom vagyona (igaz, nem olyan gazdag, mert csak egy lakása van, amit a szüleitől kapott, de evidens, hogy nekem ahhoz nincs közöm, mert anyósék dolgoztak érte és nem nekem, hanem a fiuknak), hozzámegyek anélkül is. És ha elválnánk (ami remélem sosem következik be) akkor nem követelnék tőle többet, mint amennyiért tettem is valamit. Szóval mi arról az egy lakásról szerződést fogunk írni és ezt én javasoltam. És ebből Ő is és az anyósomék is érzik, hogy nem vagyok számító. Eddig is bíztak bennem ,de ezután már semmi okuk nem lenne a bizalmatlanságra

2009. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!