Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés
24évesen mentem férjhez egy 28éves pasihoz akinek komoly munkája van és nagyon gazdag én akkor modellkedtem de mikor összeházasodtunk abbahagytam egy éves szóval a férjem is akarta hogy írjam alá a szerződést de az anyósom beszélte á főleg ki nem álhat most eljött vendégségbe 2hétre és most is próbál nekem keresztbe tenni mindenhova el akar jönni velem csak beül a kocsimba amikor indulok valahova amikor pedig próbálnám mondani hogy száljon már ki akkor azzal jön hogy nem az enyém hanem a férjemé kiborít segítsetek mit tegyek?
2009. júl. 21. 14:15
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
73%
ja és ennek semmi köze a bizalomhoz! Azt szokták mondani hogy a jó barátság titka a pontos elszámolás. Ez a házasságban is így van!
2009. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
87%
te - a pénzköltésen kívül - mivel járulsz hozzá a házassághoz?
2009. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
47%
Én a legnagyobb fokú bizalmatlanságnak tarom és nem is mennék hozzá egy ilyen pasihoz!
2009. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
95%
Amennyiben szereted a férjedet, akkor a házassági szerződés igenis jó dolog, mivel ezzel kvázi bizonyítod, hogy nem a pénzért mentél hozzá. Az anyósoddal nem tudsz mit kezdeni. El kell viselned, mivel ő a férjed édesanyja. Próbálj meg összebarátkozni vele, mert nem tehetsz mást. Egyébként abban igaza van, hogy a férjedé az autó, mert lényegében véve az ő pénzéből van. Szerintem az anyósod azt hiszi, hogy a pénzéért mentél hozzá a fiához és ki akarod használni, azért védi így. Próbáld meg bizonyítani neki az ellenkezőjét. Ha meg igaza van és csak a jólét miatt vagy vele, akkor tűrj, mert megvettek kilóra és ez a dolgod.
2009. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
az utolsó egy ku/rva, a kérdező is.
2009. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
93%
Kedves 18:41-es. Nem vagyok kur/va, egy gyermekes családanya vagyok. És nem, nem a férjem tart el. Attól még, hogy nem szidom a kérdezőt, nem vagyok olyan mint ő. Nekem is van számtalan hibám, ahogy neked is valószínűleg. Nincs jogod ítélkezni mások felett, nekem sincsen. Nem helyeslem azt, amit csinál a kérdező, de attól még nem süllyedek le arra a szintre, amire te.
2009. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
69%
Én sem értem, hogy mi volt az előttem lévő hölgy válaszával. Szerintem abszolút szimpatikus az álláspontja. Nem is értem hogy jött az a megállapítás, hogy kurv@. Ok, hogy nem szidta a kérdezőt, de nem is védte
2009. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
95%
Ha pasi lennék, és egy ilyen nővel kerülnék össze, alap, hogy íratnék szerződést. ne haragudj, még a problémát sem vagy képes érthetően felvázolni, a szövegtagolást, központozást (vesszőt) nem ismered. idehánysz 15 sort egy egész mondatban, tagolás nélkül. amit ki tudtam hámozni a zűrzavarból: te egy fiatal nő vagy, akinek van némi megtakarítása a hajdani modellkedéséből, amit éppen felél illetve a férje tartja el a jelentős vagyonából. a problémád az, hogy méltánytalannak érezted, amiért házassági szerződést írattak veled alá. nos, nincs ezen mit felháborodni. a házassági szerződés-főleg-ha az egyik fél jelentős vagyonnal rendelkezik, egy reális alap arra esetre, hogyha a házasság netán válással végződik, akkor a vagyonost védje. soha lehet biztos az ember benne, hogy a házasság holtomiglan-holtodiglan szól-e, mert annak csak a Jóisten a megmondhatója. az anyós jogosan félti a vagyont, mert abban minden bizonnyal az ő melója is benne van (kétlem, hogy mindezt a kizárólag a férjed gürizte volna össze 28 éves korág). az én exemék is piszok gazdagok voltak, elképesztő értékű ingó és ingatlan vagyonnal rendelkeztek. amikor felmerült köztünk a házasság gondolata, mondta az exem, hogy házasságkötés esetén nekem el kell fogadnom a házassági szerződést. nem a szerződés aláírása lett volna életem legboldogabb pillanata, de természetes, hogy aláírtam volna, mert volt annyi józan belátásom, hogy az anyósom helyében én is így cselekednék, ekkora vagyonnal rendelkezünk a családban. zokszó nélkül aláírtm volna tehát a szerződést, a papírt meg elettük volna jó mélyre egy fiók aljára. velem is írattak volna szerződést, pedig én mégcsak nem is vagyok olyan együgyű, felszínes csaj mint te. nőj fel, és gondold át ezt a dolgot alaposabban, és vizsgáld meg a férjed meg az anyósod szemszögéből is.
2009. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
69%

de sz*r lehet neked,hogy csak a vagyon felét kapod meg...borzasztóan sajnállak!a házassági szerződés teljesen jogos! ja,és ha a férjed drága ajándékokkal lep meg és nem akarod,állítsd le...a régi autót add a kishugodnak ajándékba,vagy nem tudom...

irigyellek,h ez a legnagyobb problémád!

2009. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
43%

Érzek én itt egy nagyfokú irigységet a válaszolók egy része részéről. Figyi, attól, hogy valakinek mindene megvan és nem kell dolgoznia, nem jelenti azt, hogy nem lehetnek mostmár panaszai vagy problémái, és hallgasson.

A kérdező minősítésével egyébként egyetértek, de ettől nem oldódnak meg a problémái, és ő segítséget kért.

Az anyós viselkedése érthető abból a szempontból, hogy valszeg egy ingyenélő kis tinglitangli nőnek nézheti a kérdezőt, aki veszélyt jelent a fiára és annak vagyonára. Valszeg egy okos, a fiát érdemben segíteni tudó nőt képzelt a fiának, de az is lehet, hogy bárkit vett volna el a fia, senki se felelt volna meg neki.

Tekintsd úgy, hogy az az ő problémája, hogy nem tud a menyével mi kezdeni! Részedről ne adj okot a bizalmatlanságra, de ha ő az marad továbbra is, nincs ezzel sajnos mit tenni.

Ha jönnek az unokák, a nagyik juhászodni szoktak. Fontos lenne, hogy addigra ne halmozz fel keserűséget meg haragot magadban az anyóssal szemben. Fogd fel egy kissé humorosan: mennyi alaptalan álmatlan éjszakát tölthet szegény azzal, hogy félti a fia vagyonát tőled.

2009. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!