Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 5. házassági évfordulón lagzi?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5. házassági évfordulón lagzi?

Figyelt kérdés

Kis esküvőnk volt, csak a szűk család, és nem is sikerült túl jól. Szerintetek milyen lenne, ha az 5.évfordulót úgy ünnepelnénk mintha akkor esküdnénk, lenne templomi szertartás, és utána lagzi, és meghívnánk azokat akiket nem tudtunk (szűk család, 1-2 barát, max összesen 50fő).

Persze mindenki tudná hogy évfordulós buli, meg nem is lennék fehér ruhába, de mégis olyan jellege lenne mint egy rendes lagzinak...

Vélemény? Tapasztalat?


2012. aug. 6. 14:29
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató kommenteket! :)

Lehet kicsit rosszul is fogalmaztam meg a kérdést, mert hogy a lagzis jelleg nekem azt jelenti hogy főleg mulatós zene lenne, meg nem csak a párom családja vagy nem csak az én családom lenne jelen, mint egyéb családi összejöveteleken, hanem mindkettő egyszerre. (Tehát kb. szülők, testvérek, nagyszülők, keresztszülők, egy-két olyan unokatestvér akivel tartjuk is a kapcsolatot, meg 1-2 barát.)

Készülnének fényképek, lenne vacsora, torta, sok-sok lufi, és szépen megterített asztalok. Nem akarunk nagy felhajtást, menyasszony táncot, hintót, kikérőt. Csak a szertartás után egy táncos vacsit, mulatós zenével, szép ruhában. :)

Azért is raktam ki a kérdést mert én ezt elképzeltem, de fogalmam sincs más mit gondolhat erről. Semmi esetre se szeretném, ha azt gondolnák rólam az emberek hogy rongyrázásból csinálom.


Egyébként amikor a polgárink volt, kérdezte az anyakönyvvezető a végén, hogy mikor jövünk fogadalmat megújítani, 5-10-15 év múlva? Ezért is gondolom hogy vannak így mások is.


Kedves 10-es válaszoló, nektek mi miatt alakult így? Baba, külföld?

Kívánom hogy nagyon jól sikerüljön a lagzitok! :)

2012. aug. 6. 16:33
 12/26 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem jó ötlet, és ha titeket boldoggá tesz, meg a barátok is szívesen ünnepelnek veletek, akkor hajrá :)

További sok boldogságot!

2012. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
53%

Mellesleg nekünk három év fog eltelni a polgári és a templomi esküvő között...

A környezetünkben senkinek sincs ezzel baja, még a lelkészünknek sem.

2012. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
53%

Én külföldöm lakom és itt teljesen normális, hogy X év után tartanak egy fogadalommegújító bulit (templomban, fogadalmat erősítenek meg és nem újraesküsznek). Sőt, itt szokás szerint kb fél év különbséggel tartják a polgári és templomi szertartást.

Nincsenek szabályok és ne hallgass a lehúzó commentekre. Nehogy már azért csinálj vagy ne csinálj valamit, mert mit fognak szólni hozzá. Tedd azt amit akarsz. Ha meg akarod ünnepelni a házasságod a családoddal/barátaiddal, akkor tedd. Olyan ruhában amilyenben akarod és olyan formában amilyenben akarod.

Úgysem lesz olyan, hogy mindenki igényének megfelelj. Így legalább legyen olyan esküvőd, amilyen Nektek felel meg.

Nekem második esküvőm volt, hatalmas bulit csaptunk, fehér ruhám volt és minden mint egy rendes esküvőn. És nem kaptam vissza semmilyen rosszalló vagy kritizáló visszajelzést, nem is lenne igazi rokon vagy barát az ilyen... mindenki örült a boldogságomnak.

2012. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
53%

10-es vagyok.

Egyszerűen közbejött egy váratlan anyagi kiadás, és mi a templomit mindenképp össze akarjuk kötni a lagzival, (kikérés meg menyasszony tánc már természetesen nem lesz) tehát nem maradt más, mint elnapolni. Ez nem fogadalommegújítás, egyszerűen az egyházi szertartás eltolódott későbbre. Köszönöm a jókívánságokat hasonlókat Neked is! :)

2012. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
53%
Miért ennyire fontos neked mások véleménye? Ti ezt akarjátok,akkor van olyan ember,aki le tud beszélni erről?Támogatást a családottól várj,ők biztos nem mondják a szemedbe,hogy hülyeség,hiszen meghívod őket egy ingyen bulira.Esküvő nászajándék nélkül,kánaán.
2012. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bárkitől támogatást várok, csak a családtól nem.

Ők a saját hülyeségeiket már egyszer ránk kényszerítették, és jól elrontottak mindent...

Szóval nem tudom milyen reakcióra számíthatok tőlük, gondoltam előbb függetlenek véleményét kérem ki, aztán majd meglátjuk.

Ha nem is tetszik nekik az ötlet, akkorsem akarom hogy azt mondják csak azért csináljuk hogy felvágjunk (kicsit jobban állunk anyagilag mint a többiek, nekünk nincs hitelünk, igaz házunk sem...). Szóval ha szimplán bolondnak tartanak az nem érdekel :)

Igen, azt már megtanultam hogy megfelelni nem hogy mindenkinek nem tudok, hanem senkinek sem :D Volt nem egy olyan eset hogy ugyanaz az ember egyik percben ezt mondta, én úgy csináltam, majd letolt hogy amúgy kellett volna... szóval ezen már túl vagyok.


A párom is, meg más rokonok is mondogatják hogy templomba is meg kellene esküdnünk, én ellennék nélküle, de a férjem kedvéért megteszem. Viszont ha már így alakult, gondoltam jó lehetőség hogy most kicsit szebb emlékeink legyenek, ne csak bemegyünk, meg kijövünk...

2012. aug. 7. 15:51
 18/26 anonim ***** válasza:

nekünk most lesz az esküvőnk,kicsi mert kisbabánk lesz, és nem volt esküvő sem tervezve..Sokat variáltunk,hogy csak polgári majd később a templomi, de nem érezném évek múlva hitelesnek...ezért kis létszámmal mindent megtartunk és 5 éve múlva max bulit csapunk...


szerintem ez mindenkinek az ízlése szerint való, szerintem ha fontos az áldás(nekem az) akkor 5 éve megtettétek volna kis létszámmal is.


ennek ellenére szerintem nem elítélendő, de én parádézásnak élném meg, ha ismerősöm ilyenre hívna meg...

2012. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Gratulálok az esküvőhöz, és a babához is!

Nem így volt tervezve nekünk sem, polgárira mindenképp szükség volt (munka miatt), és úgy akartuk hogy ne is tudjon róla senki, (következő nyáron tartottunk volna az esküvőt, úgy ahogy az a nagykönyvben meg van írva) csak a szülőket avattuk be, nem akartunk hazudni, akik először rá is bólintottak, de az utolsó után pillanatba bekavartak. Így lett egy semmilyen esküvőnk, volt is valami, de mégsem volt semmi...

Lehet butaság, gyerekes viselkedés, de én úgy szeretném átélni azt a napot. Világ életembe erről álmodoztam. És nem tudok megbocsátani nekik hogy megfosztottak bennünket ettől.

Szerencsénkre mivel tényleg már későn kavartak, az egyházi részt már nem lehetett megoldani... így ezzel adósok maradtunk. Én már beletörődtem ebbe, de a család nagyon vallásos, ők nem, és most megint elkezdték mondogatni... szóval mindenképp lesz valami egyházi szertartás ahol kb. lennénk 10-en... ebből akartam volna én valami jót kihozni. De úgy hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon, tehát, nekem is meglegyen amire vágyom, meg nekik is, de nem akarok veszekedést, sértődést.

Ha van jobb ötletetek a helyzetre akkor azt is szívesen fogadom.


Már arra is gondoltam, hogy rendben megtartjuk a templomi szertartást, de csak kettesbe (nem tudom mennyire kivitelezhető ez) és ha legközelebb szóba kerül akkor megmondjuk hogy ja azon már túl vagyok. De félek ebből csak mégnagyobb botrány lenne, nameg lehet el se hinnék...

2012. aug. 7. 16:50
 20/26 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit zavaros a sztorid.Egyszer azt írod,hogy neked nem fontos a templom,meg vagy nélküle,de a családnak és a párodnak kell,aztán,hogy gyerekkorod óta erről a napról álmodtál.Most mi van? Miért akarsz etetni egy halom olyan embert,akik állításod szerint bekavartak és miattuk nem volt korábban csak szűk esküvő?
2012. aug. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!