Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Előbb házasság, és utána baba vagy fordítva?
Arra lennénk kíváncsi, hogy ti hogy gondolkodtok erről az egészről, hogy melyiket tartjátok helyesnek.
Először házasság és utána gyerek, vagy pedig igazából mindegy, hogy előbb gyerek és utána házasság.
Vagy akár terhesen házasság?
Leírnátok, hogy ti hogy vélekedtek erről, és hogy nálatok, hogy történt, mi volt előbb! :)
Előbb házasság, majd utána gyerek.
Le lehet pontozni nyugodtan, ettől nem fog megváltozni a véleményem, mert szerintem az a normális és a gyereknek is az a jobb, ha biztos családi háttérbe érkezik. És igenis a gyereknek kell egy anya is és egy apa is, mert így teljes a család.
Szerintem a sorrend teljesen mindegy, mindenki tegye úgy, ahogy neki jól esik :)
Mi pl. már az elejétől tisztáztuk, hogy házasság pártiak vagyunk, hamar össze is költöztünk, aztán mikor együtt éltünk pár hónapja, úgy éreztük, jöhet a baba, ha szeretne, mert őszintén vágyunk rá. 4 évig szedtem fogamzásgátlót, amit akkor abbahagytam, de sajnos nem állt helyre rögtön a ciklusom (igaz, még nem telt el a 3 hónap), de próbálkozunk. Közben a párom megkérte a kezem. Úgy határoztunk, hogy jövő tavasszal házasodunk össze, de ha jön a baba, akkor előrébb hozzuk pár hónappal, hogy ne kelljen bajlódni az apaságival. Mi nem vágyunk nagy lagzira, csak kéttanúsra, ezért ha úgy alakul, 1 hónap alatt simán megszervezzük. És nem gondolom, hogy mi erkölcstelenebbek lennénk, mint akik szigorúan esküvő után kezdenek próbálkozni :)
Van gyerekünk most jön a második és nem vagyunk házasok valószínűleg soha nem is leszünk azok. Ettől még nem érzem kevesebbnek magam, imádni való párom van aki mindent a családjáért tesz.
Anyumék házasok apám egy alkesz sz.r a házasságuk apám a piának él nem a családnak. Most ez mennyivel jobb?
"ha anya és apa nem házas, attol a gyereknek anyja nincs, vagy apja? hogy is van ez kedves utolso?"
Természetesen biológiailag van mindkettő, de ez így nem mondható stabil családnak, még jogilag se, ráadásul bárki leléphet bármikor.
Oké, most erre sokan azt fogják írni, hogy sok rossz házasság van, és akkor már jobb, ha egy szülő neveli a gyereket, mintha egy alkoholistával élne egy fedél alatt. Én még ezt is megértem, természetesen nem az ilyen esetekre gondolok. Ez olyan, mint a házépítés: attól, hogy valaki rossz téglából építkezik, és elfújja a szél a házat, még nem a ház maga a haszontalan, csak rosszul volt felépítve.
nem teljesen mindegy hogy házasok-e a szülők vagy sem
Mi szól a házasság mellett, van róla papírjuk, de semmi több
Ugyan úgy a bejegyzett élettársak is érnek annyit mint a házasok.
Azért mert valaki házas még ugyan olyan egyszerűen le tud lépni mintha nem lenne az, beadja a válópert és 10 pert alatt elválnak, oké kb. 10 ezer forintjába kerül ha le akar lépni. Vagyon megosztás meg az élettársaknál is van.
A nem házasoknak is meg vannak ugyan az a joguk mint a házasoknak.
Régen talán a könnyen megszerzett szocpol miatt házasodtak sokan.
Egy kapcsolat nem azon múlik, hogy házasok-e vagy sem. Egy házasság is lehet ugyan olyan szar mit egy élettársi kapcsolat, és egy élettársi kapcsolat is lehet ugyan olyan jól működő mint egy jó házasság.
Inkább a pár választást kéne jobban meggondolni.
"A nem házasoknak is meg vannak ugyan az a joguk mint a házasoknak. "
Ez nem igaz pl; egy auto balesetnél te érsz először a szülők előtt a kórházba, akkor mivel te nem vagy közei hozzátartozó nem fognak tájékoztatni. Az a jogod van, hogy ott ülsz és várhatod a szülőket. Míg egy feleséget tájékoztatnak.
De ettől függetlenül mindenkinek a magánügye, hogy ő mit akar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!